reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Uuu widze, ze tu nadal ruch jak w Rzymie:-D
Raptem ostatni post wiki o problemie a tu juz tyle odpowiedzi zanim wyrobilam sie ze swoim postem:-p

Ja nie dokarmiam i poki co mleko jedynie odrobine odciagalam recznie przy nawale pokarmu w pierwszym tyg. Mam nadzieje, ze obedzie sie bez tych przyjemnosci.
Znam mamy, ktore odciagaly przez caly okres karmienia.
Szczerze to balabym sie, zeby mi to zaburzylo laktacje, bo wychodze z zalozenia, ze dziecko je tyle ile potrzebuje i tak sie ccyce produkuje wedle potrzeb i wyciagnietego przez dziecko pokarmu.
Oj obym sobie niczego nie wykrakala. Jak narazie mala ladnie przybiera i jak tak dalej pojdzie to mleko sztuczne wlacze dopiero w 9 miesiacu jak bede sie do pracy wybierala. Tak mi dopomoz Bog:tak:;-)

Tak bym chciala wiedziec co u kazdej z osobna, ale nie mam tyle czasu na czytanie co bym chciala.
 
reklama
Co do gazow to my podajemy przezd kazdym karmieniem za wyjatkiem nocy Sab simplex. To jest niestety od skonczonych 4 tyg ale wiem, ze sa tez w Pl dostepne inne specyfiki.
Co do zaparc. Chcesz powiedziec, ze maly nie zrobil kupki juz drugi dzien? To chyba nie najlepiej, co na to lekarz?
Puszcza baczki? Moja prezy sie i steka co noc gdzies tak od 5 nad ranem konczy sie to pierdziochami i kupa. Mysle, ze to nie Twoje jedzenie powoduje u niego zaparacia ale jak juz to ta sztuczna mieszanka. Mleko mamy jest lekkostrawne, a do mieszanki dziecko musi sie przyzwyczaic.
Dobrze by bylo jak bys skontaktowala sie z najblizsza poradnia laktacyjna (przez telefon nawet) oni doradza co i jak z pewnoscia:tak:

marta ja wlanise slyszalam ze sab simplex jest najlepszym srodkiem na kolki u maluszkow juz wczesnie nawet o tym specyfiku gdzies pisalam na forum ,ale cholera u nas nie jest dostepny w aptekach dowiadywalam sie ! wynalazlam w necie ze mozna zamowic z apteki internetowej i jak bede miala problemy z malym to chyba zamowie ,narazie wynalazlam ze polskim odpowiednikiem sab simplex jest bobotic i jedziemy na tym i kurcze odpukac maly puscza baki bez wysilku i bez nerwow :)
 
musisz uzbroic sie z cierpliwosc..ja mam wklesle brodawki tak ze nawet laktator ich nie chce wyssac na wierzch..
i sciagam tak samo co dwie godziny...
juz zepsulam jeden laktator Tommie tippie:-D po prostu strzelila raczka..
ale byl do dupi kupilam nowy aventu ISIS VIa i jest rewelacyjny nie boli, sciaganie to sama przyjenosc 10 minut i po wszystkim...
to mi bardzo pomoglo bo juz mnie sciaganie nie denerwuje i automatycznie mam wiecej pokarmu...bo sprawia mi to teraz przyjemnosc...

zawsze sobie siadam biore cos do picia.. wlaczam tv...i maly zawsze jest obok...
i jakos idzie...


trzeba byc cierpliwym..niestety nie ma na to rady...
tez mi sie zdarza ze jest jeszcze glodny to dojada sztucznym..ale zjada okolo 20ml sztucznego i zasypia...

nastaw sie pozytywnie do tego..
wypij sobie karmi wieczorkiem, oddaj dziecko mezowi wez ciepla kapiel i sie odprez...pij herbatki na laktacje...
mi to wszystko pomaga i zawsze mam w lodowce dwie butle sciagniete..takze tylko mu grzeje mleczko..a po karmieniu sciagam...
jak nakarmie go butelka i patrze jakgo karmie to potem samo leci;-)

Musza skonczyc połog zeby wsiasc kapiel pokarmu mam nawal wiec herbatki na laktacjie nie potrzebuje odciagam i daje mu przeciez z butli ale odciagne na 1 raz nie wiecej i jak sie maluszek budzi znow musze sciagac.... no ale bede probowac jeszcze zeby z cyca jadl

WIKA nie poddawaj sie!!
jak sie nie nauczy z piersi tak jak moj...bo nawet na kapturkach nie umial konczylo sie to wylewaniem z kapturka i nerwami, strzykawka z zylka od kroplowki tez nie pomogla...
niby z niej pil a cycka nie umial przez moje plaskie brodawki!!

sprobuj zmienic laktator...
ja narawde po tym tommie tippie mialam sutki cale przekrwone...bolaly tak ze stanik, wkladki, bluzki wszystko razilo..a juz nie mowie jak maly np mnie walnal w taka naga brodawke...

teraz jak zmienilam to nic nie boli..nerwow nie ma...sama przyjemnosc i satysfakcja ze uchaniam go od modyfikowanego...

ja tez mma ten laktator ale jakos tam sciaga ale wlasnie tak jak nizej napsala desmont nie zawsze mam swoj i dokarmiam mieszanka

twoj pokarm jest najlepszy szybciej zołodek sie oproznia z niego kupki sa luzniejsze nie poddawaj sie z czasem sie unormuje
predzej od mieszanki moze miec problemy z brzuszkiem

ja tez odciagam i daje z butli i mieszanke podaje bo nie wyrabiam z odciaganiem bardzo załuje ze nie wyszło z cycem:sorry2:
przy nastepnym bede madrzejsza :zawstydzona/y:

a jaka dajesz mieszanke i wogole do cyca nie przystawikasz?????????????????????????????
 
Czesc dziewczynki...tak was podczytuje i szczerze zazdroszcze tych rozmow o dzieciach:-)
Tez juz bym tak chciala sobie pisac a moja mala dalej w brzuchu...

Agnieszko trzymam kciuki, juz na dniach sie napewno rozwiazesz;-)

marta ja wlanise slyszalam ze sab simplex jest najlepszym srodkiem na kolki u maluszkow juz wczesnie nawet o tym specyfiku gdzies pisalam na forum ,ale cholera u nas nie jest dostepny w aptekach dowiadywalam sie ! wynalazlam w necie ze mozna zamowic z apteki internetowej i jak bede miala problemy z malym to chyba zamowie ,narazie wynalazlam ze polskim odpowiednikiem sab simplex jest bobotic i jedziemy na tym i kurcze odpukac maly puscza baki bez wysilku i bez nerwow :)

Asiu u nas tez niedostepny ale my na e-bay kupujemy. Na Allego sie nei da u was? Moge sie dowiedziec od moich lipcowek skad one braly.
Ja sie pocieszam, ze byle do 3 miesiecy i problemy brzuszkowe mina, bo zazwyczaj do wtedy uklad trawienny nabiera dojzalosci. :tak:
 
wika - dawaj cyca ile wlezie !
i sporoboj Masaż dziecka - artykuł
moj to uwielbia a po takim seansie hahaha maly wali baki na potege ...jednak nalezy pamietac ze

Zanim zaczniesz masaż, pamiętaj o kilku zasadach:
1. Dziecko nie może być śpiące ani głodne, ale nie masuj tuż po jedzeniu (najlepiej 30–40 minut po posiłku).
2. Ogrzej pokój – powinno być w nim o 2–3°C więcej niż zwykle.
3. Wybierz wygodne miejsce, dobry jest przewijak. Możesz też siedzieć na podłodze z wyciągniętymi nogami, kładąc maluszka np. na swoich udach.
4. Rozłóż ceratkę i ręcznik. Rozluźniony malec może zrobić siusiu, kupkę.
5. Rozbierz maleństwo – gdy masujesz tylko brzuszek, może zostać w samej koszulce lub w body.
6. Rozgrzej swoje dłonie, zdejmij też biżuterię.
7. Wybierz oliwkę – taką, której używasz na co dzień. Może to być oliwa z oliwek – jest dobra, bo odżywia skórę i nie zamyka porów. Rozgrzej ją w dłoniach.
8. Masuj wolno, bez nerwów. Wykonuj zdecydowane, spokojne ruchy, z lekkim naciskiem. W końcu wyczujesz, jak mocny masaż lubi Twoje dziecko.
 
jeszcze dwa dni temu z nia walczyłam to na głodnego to jak troche juz podjadla i nic wnerw totalny i nawet odruch wymiotny :baffled:

i tez sie zaczeło w szpitalu jak pani połozna zamiast mi pomóc przystawic dziecko to dała mieszanke:-(

ja daje bebiko zwykłe
 
Dzieki dziewczyny ja spadam poki co jestem strasznie zmeczona i padnieta jeszcze po szpitalu nie odpoczelam ale juz niedlugo wejde i w koncu opisze moj koszmarny porod dzieki tymczasem
 
jeszcze dwa dni temu z nia walczyłam to na głodnego to jak troche juz podjadla i nic wnerw totalny i nawet odruch wymiotny :baffled:

i tez sie zaczeło w szpitalu jak pani połozna zamiast mi pomóc przystawic dziecko to dała mieszanke:-(

ja daje bebiko zwykłe

i wstajewsz w nocy i odcuagasz co 2 czy 3 godziny ??? czy wczesniej dajesz rade odcuagnac ja odciagam 120 ml gdzies z obu piersi
 
dziewczyny pisze ale pewna nie jestem
dostalam esa z numeru jakiego nie mam w komorce i tak naprawde niewiem kto to pisal ale esms taki dokladnie "Dagmar urodził sn 3400 56 cm " nic wiecej ....pisalam do Dagi juz 2 esy ale echo ,na ten numer z ktorego ktos wyslal esa tez poslalam esms ale tez echo ...kurde !
Wiec prawdopodobnie Dagmara jest juz po ,byc moze jest zmeczona aby odpisac na esa.jednak na gratulacjach napisze info jak juz bede wiedziec wiecej i jak ta informacja bedzie potwierdzona !
 
reklama
Dziewczyny a co wy wogole jescie i pijecie??? bo ja sie boje ze te zaparcia maly ma po jedzeniu moim i jem teraz tylko ziemniaki z piersia z kurczaka gotowana i marchewka na obiad a na kolacje i snaidanie kanapki z chuda wedlina i tyle bno sie boje

jak sie napatrzylam jak on nie spal 5 godzin i sie meczyl prezyl caly czerwony i tak co 3 minuty !!!1 to myslalam ze serce mi sie rozpadnie
 
Do góry