reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Wika pomasuj brzuszek, okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara, nóżkami przygniataj brzuszek, wtedy gazy wyjdą. Powodzenia

Wlasnie tak robilam i malo pomaga no ale bede walczyc z tym a co z moim karmieniem ehhh przez kapturki w szpitalu probowalam jak mi poranil cos tam jadl ale potem przez to ze pod lampami bylismy znow jadl z butelki chyba sie przyzwyczail i dlatego cyca niechce teraz jesc:wściekła/y:
 
reklama
Wika, jak go przegłodzisz to pociągnie cyca. Może to niezbyt czuła metoda, ale trzeba wetknąć na siłę :-D

Kurcze, 3 lata :szok: Kiedyś słyszałam o 2 latach, teraz nawet o 1 roku. Ja mam już trzydziestkę, za 3 lata 33, zanim zajdę i urodzę to najwcześniej 34 :szok: Już teraz gorzej znosiłam ciążę, nie chudnę, a co będzie jak będę starsza? No i duża różnica wieku od moich chłopaków. Ciekawe co moja ginka powie.
 
Czesc dziewczyny dawno mnie tu nie bylo. Jeszcze nie weszlam na gratulacje i nei wiem czy wszystkie urodzily? pewnie jeszcze jakies mamusie 2w1 zostaly na Sylwestra i Nowy rok ;-)

U nas poki co wszystko dobrze. Marysia rosnie i Bogu dzieki zdrowa. Dzisiaj koncze polog i mam kontrolna wizyte u lekarza.
Marysia ma problemy z gazami i z juz na szczescie znikajaca potowka ale tak to tfu tfu dobrym dzieciatkiem jest.
Dziewczyny mam problem ze swoim maluszkiem niewiem czy cos zle zjadlam moze czy moze ze wypilam sok jabłkowy czy moze ze dokrmiam malego mienszanka ale maly ma straszne jak ja to ujme zaparcia prezy sie caly robi sie czerwony i nie moze zrobic kupki :(:(:( meczymy sie juz dwie noce dwa dni masaz brzuszka nie pomaga ani herbatka koprkowa niby mamy jakis lek od pediatry na pozbycie sie gazow narazie dwa razy zastosowany i nic...... zobaczymy dalej czy wy tez mialyscie taki problem???????

wogole to tez mamy problem z karmieniem juz nie mam sily maly nie chcce jesc z piersi denerwuje sie wypluwa i odciagam bawie sie w laktator i butelki i tak mu daje jak nie mam co sciagnac to mienszanke i tak mały raz je cyca chwile raz z butli raz moje raz mienszanke niewiem co robic !!!!!!!!!!!!

ratunku!!!!!!!!!!


bo w nocy maly chce jesc i najpier musi poczekac az pokarm sciagne no bez sensu ehhh co robic mam?????????
Wika maly nie chce jesc z piersi pewnie tylko dlatego, ze nie leci mu tak super jk z butelki. Butelke dobrze jest wlaczyc (jesli to konieczne) dopiero jak dziecko opanuje piers. Maluszek Twoj malutki jest jeszcze, nie ma 2 tyg. Powinnas go przystawiac czesciej do piersi, wtedy nie bedzie mial wyboru i zacznie jesc. Wiem, ze to trudne i meczace. Czemu go dokarmiasz z butli? To podstawowe pytanie? Alek moj tak nie chcial piersi pzez pierwsze pare dni po porodzie ale nie poddalam sie i potem slicznie ssal przez caly rok.
Co do gazow to my podajemy przezd kazdym karmieniem za wyjatkiem nocy Sab simplex. To jest niestety od skonczonych 4 tyg ale wiem, ze sa tez w Pl dostepne inne specyfiki.
Co do zaparc. Chcesz powiedziec, ze maly nie zrobil kupki juz drugi dzien? To chyba nie najlepiej, co na to lekarz?
Puszcza baczki? Moja prezy sie i steka co noc gdzies tak od 5 nad ranem konczy sie to pierdziochami i kupa. Mysle, ze to nie Twoje jedzenie powoduje u niego zaparacia ale jak juz to ta sztuczna mieszanka. Mleko mamy jest lekkostrawne, a do mieszanki dziecko musi sie przyzwyczaic.
Dobrze by bylo jak bys skontaktowala sie z najblizsza poradnia laktacyjna (przez telefon nawet) oni doradza co i jak z pewnoscia:tak:
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam problem ze swoim maluszkiem niewiem czy cos zle zjadlam moze czy moze ze wypilam sok jabłkowy czy moze ze dokrmiam malego mienszanka ale maly ma straszne jak ja to ujme zaparcia prezy sie caly robi sie czerwony i nie moze zrobic kupki :(:(:( meczymy sie juz dwie noce dwa dni masaz brzuszka nie pomaga ani herbatka koprkowa niby mamy jakis lek od pediatry na pozbycie sie gazow narazie dwa razy zastosowany i nic...... zobaczymy dalej czy wy tez mialyscie taki problem???????

wogole to tez mamy problem z karmieniem juz nie mam sily maly nie chcce jesc z piersi denerwuje sie wypluwa i odciagam bawie sie w laktator i butelki i tak mu daje jak nie mam co sciagnac to mienszanke i tak mały raz je cyca chwile raz z butli raz moje raz mienszanke niewiem co robic !!!!!!!!!!!!

ratunku!!!!!!!!!!


bo w nocy maly chce jesc i najpier musi poczekac az pokarm sciagne no bez sensu ehhh co robic mam?????????

musisz uzbroic sie z cierpliwosc..ja mam wklesle brodawki tak ze nawet laktator ich nie chce wyssac na wierzch..
i sciagam tak samo co dwie godziny...
juz zepsulam jeden laktator Tommie tippie:-D po prostu strzelila raczka..
ale byl do dupi kupilam nowy aventu ISIS VIa i jest rewelacyjny nie boli, sciaganie to sama przyjenosc 10 minut i po wszystkim...
to mi bardzo pomoglo bo juz mnie sciaganie nie denerwuje i automatycznie mam wiecej pokarmu...bo sprawia mi to teraz przyjemnosc...

zawsze sobie siadam biore cos do picia.. wlaczam tv...i maly zawsze jest obok...
i jakos idzie...


trzeba byc cierpliwym..niestety nie ma na to rady...
tez mi sie zdarza ze jest jeszcze glodny to dojada sztucznym..ale zjada okolo 20ml sztucznego i zasypia...

nastaw sie pozytywnie do tego..
wypij sobie karmi wieczorkiem, oddaj dziecko mezowi wez ciepla kapiel i sie odprez...pij herbatki na laktacje...
mi to wszystko pomaga i zawsze mam w lodowce dwie butle sciagniete..takze tylko mu grzeje mleczko..a po karmieniu sciagam...
jak nakarmie go butelka i patrze jakgo karmie to potem samo leci;-)
 
czesc kochane !

My po pierwszym szczepieniu.Wykupilismy skojarzona szczepionke 6w1 zaplacilismy 180 zł ale maly mial jedno kucie w nozke ,plakal zaledwie 5 sekund ale z jakim zalem az mi serce pekalo ! Ale mamy to juz za soba ,moje szczescie bedzie szersze niz dluzsze he he he ,urosl nam bardzo prze 6 tygodni przybral 1800 gram !:-D
Wazy 4800 gram ,glowka urosla mu z 35 cm na 38 ,tak samo klata z 32 cm na 38,5 cm ! no i teraz ma juz 59 cm !!!!!!! a urodzil sie 52 cm ahahha ! toz to szok !
pediatra nam powiedziala ze jak bedzie tak jesc jak teraz je to niezly klocuszek bedzie z niego !
Wystarczylo 6 tygodni a ja pozbylam sie polowy jego garderoby !!!:szok: bo juz mi powyrastal !

od 2 dni zapisuje ile maly zjada tak nam doradzila polozna i dzis pokazalam to pediatrze to baba pochwalila malego za niezly apetyt.powiedziala ze powinnien jesc ok 120 ml ( nanu) 6 razy na dobe co daje nam 720 ml !

MOje dziecko zjadlo naprzyklad od wczoraj od godziny 15.30
840 ml a doba jeszcze jego sie nie skonczyla :szok::szok::szok: wiec juz zjadl 120 ml wiecej niz powinnien !

Dostalismy nystatyne na plesniawki bo aphtin wielkie G dal !
I masc przepisala nam bo malego cos uczulilo i ma nieciekawe jajka od wczoraj !

a tak pozatym jestem dumna z mojego maluszka :) za 6 tygodni czyli 10 lutego nastepna dawka szczepienia !


co do sudocremu nam pomagal bardzo na odparzenia jednka nie stosowalam go codziennie.Kapie Fifolka codzinnie on to wprost uwielbia .Zauwazylam juz ze poznaje osoby i proboje sie do nich usmiechnac ,mnie jak widzi to normalnie oczka mu blyszcza i proboje cos powiedziec skaldajac ustka w dziubeczek ! no zakochana jestem po uszy :)
 
WIKA nie poddawaj sie!!
jak sie nie nauczy z piersi tak jak moj...bo nawet na kapturkach nie umial konczylo sie to wylewaniem z kapturka i nerwami, strzykawka z zylka od kroplowki tez nie pomogla...
niby z niej pil a cycka nie umial przez moje plaskie brodawki!!

sprobuj zmienic laktator...
ja narawde po tym tommie tippie mialam sutki cale przekrwone...bolaly tak ze stanik, wkladki, bluzki wszystko razilo..a juz nie mowie jak maly np mnie walnal w taka naga brodawke...

teraz jak zmienilam to nic nie boli..nerwow nie ma...sama przyjemnosc i satysfakcja ze uchaniam go od modyfikowanego...
 
nIE MOWIAC O TYM ZE CYCKI CO GODZINE MI PEKAJA W SZWACH ZE UMIERAM Z BOLU I ZNOW CHOLERNY LAKTATOR I ODCIAGANIE :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

JUZ MYSLE ZEBY ZASUSZYC TE N MOJ POKARM I KARMIC TYLKO Z BUTLI MIESZANKAMI I JUZ .,,. N=BO JUZ NIE MAM SILY a mialam sobie odpoczac po tych moich dwoch porodach

twoj pokarm jest najlepszy szybciej zołodek sie oproznia z niego kupki sa luzniejsze nie poddawaj sie z czasem sie unormuje
predzej od mieszanki moze miec problemy z brzuszkiem

ja tez odciagam i daje z butli i mieszanke podaje bo nie wyrabiam z odciaganiem bardzo załuje ze nie wyszło z cycem:sorry2:
przy nastepnym bede madrzejsza :zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry