reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witam dziewczynki!
U was gorąco a na Śląsku znów chmury:angry:
Mam pytanie do tych dziewczyn które pisały o długości szyjki macicy! Jak wam to doktor mierzył? podczas badania gin? Bo ja jak na razie miałam tylko raz takie badanie w 5 tyg żeby potwierdzić ciąże! Trochę mnie to wkurza bo tak jak przy córeczce od poczatku męczy mnie grzybica a dostaję tabletki w oparciu o własne słowa! Ale mam nadzieję że znowu przejdzie w 6 miesiącu:-D
Usg też jakoś mam w kosmicznych terminach! pierwsze w 9 tyg a teraz miałam w 16 tyg!!!!!To ma być połówkowe???
Ale dowiedzieliśmy się już ze prawdopodobnie będzie chłopak:laugh2:
Ale dla pewności wybieramy się prywatnie na usg 4D za kilka tyg!

hmmm ja bym chyba pomyślała nad zmianą lekarza...Na każdej wizycie (co 4tygodnie) jestem badana na fotelu i mam USG. Szyjke bada się przy badaniu ginekologicznym...a z leczeniem czegokolwiek to naprawde trzeba być ostrożnym, więc jak lekarz leczy Cię w oparciu o Twoje słowa bez badania to ja nie wiem co to za lekarz...
 
reklama
Oki dzięki, ale spytam jeszcze czy chwyciła?? Mam tu Bursztyn, na opakowaniu ładny kolorek ciekawe jak chwyci jak połowe mam w wyblakłych odrostach a połowe rozjaśnione pasemka


...wiesz...ja tylko przyciemniam o ton a w zasadzie farbuję dla ładnego połysku,wiec u mnie chwyciło super...
 
Dziewczyny a farbujecie włosy??
Mam taki odrost że aż nie wiem jak go już ukryć. Myślałam o farbie Loreal Casting Creme Gloss, jest bez amoniaku i tylko 20 min się trzyma.
Nie drażnią mnie już tak zapachy jak na początku ciąży to może zrobie kolorek..
Co myślicie??

Mozesz smiało zafarbować,sama w niedziele takie samej farby użyłam:-)kupiłam ja własnie dlatego ze nie ma amoniaku i nie smierdzi.
Ja też słyszałam ze nie powinno sie farbowac włosow w pierwszym trymestrze ize sama farba nie jest szkodliwa tylko jej opary.
 
Mozesz smiało zafarbować,sama w niedziele takie samej farby użyłam:-)kupiłam ja własnie dlatego ze nie ma amoniaku i nie smierdzi.
Ja też słyszałam ze nie powinno sie farbowac włosow w pierwszym trymestrze ize sama farba nie jest szkodliwa tylko jej opary.

No ja też słyszałam że opary. Mam już 16 tydz to spróbuje.
A więc ide zrobić się na cudo :-p

 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny)
Reve, Poznanianko- powiedz gdzie rodzisz...)
Kiedys dawno temu bralam Fitolizyne - jest super choc wyglada nieapetycznie. Poza tym mozna brac Urosept i wiecej pic...a mniej solic. Wtedy bakterzyska sie wyplucza.
-monia - widze podobienstwo, tez mam termin na poczatek grudnia i synka 9 letniego)
Jeszcze tylko 2 dni pracy i urlopik na tydzien i jeziorko)
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczynki.
Ja wczoraj przezywalam chwile strachu...
Od poludnia pobolewal mnie brzuch a wieczorem tak zaczal bolec,ze cala noc nie spalam(zasnelam nad ranem i pospalam godzinke).Polecialam oczywiscie szybko do lekarza i na szczescie okazalo sie,ze wszystko jest w porzadku...
Mam duzo pic i brac magnez...
Nastepna wizyta 14 lipca...

Dobranoc.ide dzis odespac.

Dobrze, że wszystko w porządku:happy2::tak:
 
hmmm ja bym chyba pomyślała nad zmianą lekarza...Na każdej wizycie (co 4tygodnie) jestem badana na fotelu i mam USG. Szyjke bada się przy badaniu ginekologicznym...a z leczeniem czegokolwiek to naprawde trzeba być ostrożnym, więc jak lekarz leczy Cię w oparciu o Twoje słowa bez badania to ja nie wiem co to za lekarz...

No tak ale jak się mieszka na takiej wsi jak ja to czasami nie ma wyboru niestety:no: a jako że jestem w trakcie zdawania prawka:wściekła/y: to z 1,5 rocznym dzieckiem nie mogę się wybrać nigdzie dalej! Liczę na to że tak jak przy córci wszystko będzie w porządku!
 
Dlatego napisałam o tym płynie do higieny intymnej z korą dębu, a herbata z pokrzywy jest baaardzo moczopędna- przynajmniej na mnie tak działa- ja na nerki (kamienie nerkowe) piłam z brzozy, tylko jest okropna w smaku.


Ale moze to zobaczyć tylko przez usg dowcipne? Bo takie usg z tego co wiem traktuje się również jak badanie ;-) a przez fałdu brzuszne, to dopiero jest bez ingerencji.
Jesli chodzi o herbatke pokrzywowa...Liście pokrzywy zawierają flawonoidy, zwłaszcza kemferol, kwas kawowy i jego estry oraz składniki mineralne: sole wapnia, magnezu, potasu, rozpuszczalne krzemiany. Stosowane są pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych (także profilaktycznie przeciw kamicy moczowej) oraz pomocniczo w leczeniu schorzeń reumatycznych. poprawia znacznie morfologie krwi ( szczegolnie w ciazy gdy czesto towarzysza nam niedobory zelaza niezbednego do prawidlowego rozwoju Malucha) a i rowniez wyczytalam ostatnio ze wplywa na czuprynke Dzidziusia po urodzeniu :-) A ze dziala moczapodnie to fakt, ale dzieki temu wyplukuje toksyny i bakterie z organizmu i wlasnie o to chodzi :tak:
USG oczywiscie nie musi byc dowcipne. Ja tylko pierwsze USG mialam dowcipne, przy okazji badania ginekologicznego, dalej juz tylko przez brzucho i tak lekarz tez jest w stanie okreslic dlugosc szyjki macicy czy okreslic wielkosc mojego nieszczesnego krwiaczka. A fotki z niego sa rownie dobre jak z dopochwowego- umiescilam je w albumie. Oczywiscie wszystko zalezy od sprzetu, umiejetnosci i praktyki lekarza. :tak:
 
jak bylam u iego a 12 tyg na genetycznym to mi powiedzial ze warto takie badanie zrobic w 22 tygodniu ciazy - wtedy jest kontrola wszystkich narzadow !! bo poza tym wystarczy jak sie robi normalne usg u swojego lekarza :) znowu nie ma co przeginac !! kasa na drodze nei lezy !!

Ja stwierdziłam, że jak poznam płeć w lipcu lub na połówkowym USG (wypadnie mi w sierpniu) to nie pójdę na 3D bo po co;-)
 
reklama
a ty chodzisz do lekarza na fundusz ?? bo jesli tak to sie nie dziw ... przynajmniej u nas na fundusz to wlasciwie jest olewka (chociaz to od lekarza zalezy) ... ja ta wole wyciagnac kase z kieszeni i chodzic prywatnie

Na fundusz! A że mieszkam niedaleko Rybnika to chyba ci sami lekarze:-D
 
Do góry