reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

I jeszcze jedno:

U chłopców genitalia wykształcają się na zewnątrz później niż u dziewczynek. Rozważny Gin nie będzie ryzykował strzałów w 10, dobrze o tym wiedząc tylko poczeka na zakończenie rozwoju gen i jelit które zstępują z pępowiny do podbrzusza najpóźniej.

Zatem drogie Panie cierpliwości.
 
reklama
14 tydzień ciąży

Tarczyca dziecka zaczyna wytwarzać hormony – u chłopców pojawia się prostata, a u dziewczynek jajniki powoli zstępują z brzucha do miednicy ( WIDAĆ JE NA ZEWNĄTRZ ?)

18 tydzień ciąży

Podczas najbliższego USG dowiesz się być może, czy urodzisz chłopca czy dziewczynkę.


Źródło:
Maruszczak M., Kalendarium ciąży, Warszawa 2005
Murkoff H., Eisenberg A., Hathaway B.S.N., W oczekiwaniu na dziecko, Poznań 2006


Są kobiety nawet na tym forum którym nie udało się w ogóle poznać płci.
Dopiero co zaszłyśmy w ciąże, ledwo ją widać a już chcecie znać płeć i czuć ruchy.

No nie przesadzajmy to już jakaś autosugestia, dajmy się dzieciom rozwijać, jak przyjdzie czas to poznacie płeć.

W tak wczesnej ciąży to się każdy Dżin boi nawet strzelać chociaż ma 50/50 % szans trafienia- dlaczego ?

BO TO JESZCZE ZA WCZEŚNIE.

TEŻ TAK MYŚLE ! Jak byłam na tym 3D w 13tyg. i się skromnie zapytałam czy widac płeć to doktor z takim uśmieszkiem na twarzy powiedział, że nieeeee jeszcze za wsześnie ;-)...Dodam ,że jest to jeden z najlepszych specjalistów w Warszawie a nawet z całej Polski do niego kobiety przyjezdżają, więc...
A co do ruchów to ja tez jakoś tak czytam te wypowiedzi z niedowierzaniem...no ,ale mysle sobie może może ...ja jestem tutaj jedną z dziewczyn z najmłodszą ciażą i na dodatek pierwszy raz ,więc nie chciałam sie wypowiadą tylko czytam i czytam i czekam na te ruchy a tu nic...zwykłe mrowienie i ciągnięcie wskazujące na rozciąganie się macicy...Nawet przed badaniem zaczełam już się martwić,że ani nie tyje, ani brzucha nie mam, ani nic nie czuje ...bałam się,że coś jest nie tak...A okazało się,że wszystko jest jak najbardziej w pożądku :-)
 
Witam Piękne Panie :-) ja też myślę, że z tą płcią tak szybko to przesada... przecież u dziewczynek też są jeszcze ogonki, które dopiero później zanikają, poza tym, mało przypadków, że przez całą ciążę miał być chłopiec a urodziła się dziewczynka, bo to pępowina tak się układała, ze wyglądała na siusiaka...
a co do ruchów, ja coś tam zaczęłam czuć przy skończonym 17 tyg, nie wiedziałam, czy to dzidzia, ale jak leżałam rano z pustym brzuchem, na głodnego, tylko macica była uniesiona, to widziałam, jak się troszkę zniekształcała, jak na fotce, no i stwierdziłam, że to chyba jednak dzidzia :-) w tym samym dniu miałam wizytę u gina i powiedział, że już powinnam zaczynać czuć bardzo wyraźne ruchy, gdyż do grubych nie należę ;-) a ponoć chudzielce czują szybciej :)
 
NESSI ja w kazdym artykule co czytam o ciazy i plci pisze ze jest to mozliwe wiec nie mów mi ze kazdy artykuł jest durny.
Owszem mozesz miec swoje zdanie,mozesz sie z tym nie zgadzac,nie wierzyc ale powiedz mi po co lekarz mówiłby mi takie rzeczy skoro nie mogłby tego zobaczyc?Przeciez ja go nie pytałam,sama byłam zdziwiona a to naprawde dobry lekarz.
Masz tu jeszcze link do stronki jak to naprawde wyglada
Chłopiec czy dziewczynka - Ciąża - arykuł
I nie pisz mi znowu ze gdzie bym nie zajrzała tam kłamia.
 
Dziewczyny wyluzujcie tak naprawde z ta płcia to nigdy nie ma 100 % poprzez badanie usg i to nie zaleznie czy jest to poczatek ciazy ,srodek czy koncówka.Pisałam juz wiele razy ze ja mialam urodzic Wiktorie ,i nie pomylil sie tylko jeden lekarz.Moj gin powiedzial ze dziewczynka,karetka poejchalam do wrocławia i przed cieciem 4 innych lekarzy tez potwierdzilo dziewczyne i tak z coreczki mam synka. I to nie tylko ja mialam taki przypadek ,wiec fajnie jest wiedziec co sie ma w brzuszku ,jednak mimo wszystko nie ma co sie nastawiac na 100 %.

Co do ruchow. Ja w pierwszej ciazy ruchy poczyłam ok 16-17 tygodniu i tak do konca nie bylam pewna czy to napewno to.Teraz juz jestem bardziej doswiadczona i wiem ze poczułam delikatne ruchy dziecka 4 czerwca( ok 14 tygodnia) ,pozniej mialam 2 tyg bez niczego .....a teraz od tygodnia wyczuwam codziennie ruchy i wiem ze to napewno to.Napewno to nie jest za wczesnie tym bardziej ze moj gin potwierdził ze dziecko znajduje sie wlansie tam gdzie ja wyczuwam ruchy.

Pierworodki maja prawo wyczuc ruchy znacznie poznije.I jest to jak najbardziej normalne.
Ja wiem co czuje.Tym bardziej ze leci mi juz 17 tydzien!
 
Ostatnia edycja:
a co do ruchów, ja coś tam zaczęłam czuć przy skończonym 17 tyg, nie wiedziałam, czy to dzidzia, ale jak leżałam rano z pustym brzuchem, na głodnego, tylko macica była uniesiona, to widziałam, jak się troszkę zniekształcała, jak na fotce, no i stwierdziłam, że to chyba jednak dzidzia :-) w tym samym dniu miałam wizytę u gina i powiedział, że już powinnam zaczynać czuć bardzo wyraźne ruchy, gdyż do grubych nie należę ;-) a ponoć chudzielce czują szybciej :)
Bo jak najbardziej mozesz juz wyczuwac dzidziusia. :) Leci ci juz 18 tydzien ...ja pierwsze ruchy w pierwszej ciazy poczułam 16-17 tydzien :tak: Teraz bedziesz je wyczuwac bardziej wyrazniej i mocniej z czasem :-D
 
Dziewczyny spokojnie. Koleżanka napisała, że gin jest powiedział, że widzi płeć na 99%. I co ma dziewczyna poradzić skoro jej tak gin powiedział? Chciała się podzielić wiadomością a Wy tu urządzacie sobie wojenki:)) Hormony:)
Poza tym każdy z nas się tu dzieli informacjami i każdy chciałby być ''czytany'' i nie odbierany w sposób niewłaściwy.

Ps. A artykuły i tak należy traktować z przymrużeniem oka.
 
Dziewczyny spokojnie. Koleżanka napisała, że gin jest powiedział, że widzi płeć na 99%. I co ma dziewczyna poradzić skoro jej tak gin powiedział? Chciała się podzielić wiadomością a Wy tu urządzacie sobie wojenki:)) Hormony:)
Poza tym każdy z nas się tu dzieli informacjami i każdy chciałby być ''czytany'' i nie odbierany w sposób niewłaściwy.

Ps. A artykuły i tak należy traktować z przymrużeniem oka.

Swieta racja,dziewczyna opowiedziała nam swoja historie.Lekarze sie lepiej znaja niz my wszystkie razem ,napewno nie chcial jej zaszkodzic.Co nie znaczy ze na zdrowy rozsadek ja przynajmniej wziełabym taka uwage z przymrozeniem oka,ale ja chyba tak bede miala do konca tej ciazy ....jak nie zobacze na wlasne oczy to nie uwierze ,ale to z racji mojej przygody w pierwszej ciazy .:tak:

Przedewszystkim jak by powiedziała moja Babacia - CO BOZIA DA BYLE ZDROWE BYŁO
 
Cześć dziewczyny!!!:-) Trochę mnie tu nie było, ale zaglądałam czasami co u Was słuchać. Ostatnio nie mam na nic czasu.
We wt mam wizytę u gina, może da mi skierowanie na USG,też chciałabym znać już płeć, bo mnie skręca z ciekawości, hehehe:-) wyniki badań mam dobre, czuje się w porządku. W zeszłym tygodniu byliśmy z M zorientować się co do kolejki w żłobku, bo trąbią wszędzie że są kolejki, no i ustalili nam termin przyjęcia do żłobka na GRUDZIEŃ 2010.:szok::szok::szok: Ostatnia szansa w Teściowej....;-):-D
Trzymajcie się ciepło. Pozdrawiam.
 
reklama
Cześć kobietki! Jak dziś wasze samopoczucie? ja się czuję jak ugotowana bo duszno, nie ma czym oddychać poza tym ciśnienie mam zabójcze 100/55 i puls 65. Są wśród was jakieś niskociśnieniowce? jak sobie radzicie z niskim ciśnieniem? Co do płci bo widzę że wczoraj rozgorzała dyskusja na ten temat to myślę że nigdy nie ma 100% pewności, ale na pewno im większe dziecko tym bardziej widoczne narządy i mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki. Ja swojej gin jeszcze nie pytałam o płeć zapytam po 20 tygodniu, nie spieszy mi się... Są kobietki które do końca nie chcą wiedzieć co będzie;-)Pozdrawiam
 
Do góry