reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Moja dzidzia stała na głowie podczas USG, również mocno się poruszała ale Gin powiedziała, że za wcześnie by to wyczuć.

No chyba ,że ważysz 30 kg. i ćwiczysz jogę dla wyciszenia własnego ciała.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Zresztą dziewczyny - na chłopski rozum.
Tłumaczenie łopatologiczne - jak tak małe dziecko u którego nie rozwinęły się jeszcze wszystkie mięśnie ma kosmiczną siłę by popychać łożysko w kierunku organów matki - najlepiej nerwów tak by wyczuła ruch ? Jak dziecko które mierzy ok 8cm ma siłę i mięśnie by tego dokonać ? By przepchać się przez chociażby samą tkankę tłuszczową ?
 
A ja mam pytanie do kiedy można spać na brzuszku?? Moja ulubiona pozycja, ale nie chcę Bąbelkowi zaszkodzić.

hmmm mnie uciska i boli od samego początku ciąży wszystko...na początku to nawet dłoni położyć nie mogłam ,bo naprawde mnie to bolało...a najlepsze jest to ,że do tej pory prawie brzuszka nie widać :-D...noooo czasem jak się najem,ale zdecydowanie nie wygląda na brzuszek ciążowy ;-)
 
----> Dziewczyny powiedzcie, jak często wasi lekarze zlecają wam te standardowe badania tzn. mocz i krew? Ja na razie miałam raz i trochę się dziwię, bo słyszałam, że w ciąży to co miesiąc :confused:. Ale gin stwierdził, ze wyniki są dobre i na razie nie trzeba robić. W sumie dobrze :happy2:.

Badania ,jakie wyniki by nie były powinno się robić przy każdej wizycie czyli co miesiąc...ja na poczatku miałam nawet cześciej ,bo miałam wysoki cukier...teraz się wszystko unormowało i mam badania przed każdą wizytą:tak:
 
Mam nadzieje ze juz niedługo je poczuje:-)podobnież w kolejnej ciąży jest czuc je wczesniej-zobaczymy.
A pamietacie jak Mea pisała ze jej znajoma w 12 tyg ciąży poznała płec-ona pisała wtedy o mnie:-)sama juz nie wiem co o tym myslec ale mój gin powiedział ze jest pewien na 99%,pozatym on pomylił sie co do płci tylko raz.Co o tym myslicie?
Ja znam juz takie przypadki ze w 12 tyg lekarz powiedział płec i sie nie pomylił.


Ja byłam na 3D w 13 tygodniu i mi lekarz nie powiedział...stwierdził,że to jeszcze za wsześnie i róznie może być,więc też mi się wydaje ,że chyba z przymrózeniem oka trzeba traktować ...ale nie wiem...może i coś w tym jest :tak:
 
Cześć dziewczyny, dziś po raz pierwszy poczułam ruchy dzidzi, to było jak trzepotanie w dolnej części podbrzusza, śmieszne uczucie. Co do badań ostanie miałam idealne więc na razie nie mam zleconych, pewnie na następnej wizycie (16.07) dostanę skierowanie.Ostatnio często pokłuwa mnie podbrzusze nie jest to mocne kłucie więc raczej nie podejrzewam niczego groźnego, pewnie macica się rozciąga, bo przytyłam kolejne 0,5kg to już razem 3kg. Pozdrawiam
 
Macie tu fragment gdzie pisze ze mozna juz poznac płec


Pod koniec pierwszego trymestru dziecko zaczyna poruszać się w łonie. Jego ruchy są jeszcze niewyczuwalne, ale już niedługo mama będzie wiedziała, kiedy maluch się wierci.
W 11 tygodniu dziecko osiąga wielkość pomidora. W 12 tygodniu zaczynają działać nerki i maluch może oddawać mocz. Krążenie działa właściwie, zaczyna się ssanie i połykanie. Mięśnie w ścianach jelit zaczynają się kurczyć. Można rozpoznać już płeć dziecka. Maluch jak w basenie swobodnie pływa w płynie owodniowym. Ma już w pełni wykształcone paluszki u rąk i nóg i mierzy ok. 5 cm.
Niemal wszystkie narządy i układy wykształciły się już w ciele dziecka i będą dalej rosnąć aż do narodzin.
 
dziewczyno litości!

Tak płeć jest wykształcona ale jeszcze nie na zewnątrz, nie polecam czytać durnych artykułów.
 
reklama
14 tydzień ciąży

Tarczyca dziecka zaczyna wytwarzać hormony – u chłopców pojawia się prostata, a u dziewczynek jajniki powoli zstępują z brzucha do miednicy ( WIDAĆ JE NA ZEWNĄTRZ ?)

18 tydzień ciąży

Podczas najbliższego USG dowiesz się być może, czy urodzisz chłopca czy dziewczynkę.


Źródło:
Maruszczak M., Kalendarium ciąży, Warszawa 2005
Murkoff H., Eisenberg A., Hathaway B.S.N., W oczekiwaniu na dziecko, Poznań 2006


Są kobiety nawet na tym forum którym nie udało się w ogóle poznać płci.
Dopiero co zaszłyśmy w ciąże, ledwo ją widać a już chcecie znać płeć i czuć ruchy.

No nie przesadzajmy to już jakaś autosugestia, dajmy się dzieciom rozwijać, jak przyjdzie czas to poznacie płeć.

W tak wczesnej ciąży to się każdy rozważny Dżin boi nawet strzelać chociaż ma 50/50 % szans trafienia- dlaczego ?

BO TO JESZCZE ZA WCZEŚNIE.
 
Ostatnia edycja:
Do góry