reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

U mnie też mdłości zamieniły się w bóle głowy -nie za silne, ale o wiele częstsze niż przed ciążą (wcześniej bolała mnie raz na rok..a teraz prawie codziennie, ale nie cały dzień..przeważnie po południu. Martwi mnie jedna rzecz: od około 1,5 tygodnia codziennie mam stany przedomdleniowe:-((( (w porę zawsze zdążę zareagować i na szczęście jeszcze nie straciłam całkiem przytomności)-dzisiaj np. nawet dwa razy: jak weszłam do apteki, tylko jedna osoba była a mnie od razu z nóg ścięło..musiałam usiąść..a potem drugi raz w sklepie..jak kartą płaciłam..zawsze to się dzieje poza domem, aż się boje gdziekolwiek wchodzić...i wcale za długo nie stoję, wystarczy kilka sekund..:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie też mdłości zamieniły się w bóle głowy -nie za silne, ale o wiele częstsze niż przed ciążą (wcześniej bolała mnie raz na rok..a teraz prawie codziennie, ale nie cały dzień..przeważnie po południu. Martwi mnie jedna rzecz: od około 1,5 tygodnia codziennie mam stany przedomdleniowe:-((( (w porę zawsze zdążę zareagować i na szczęście jeszcze nie straciłam całkiem przytomności)-dzisiaj np. nawet dwa razy: jak weszłam do apteki, tylko jedna osoba była a mnie od razu z nóg ścięło..musiałam usiąść..a potem drugi raz w sklepie..jak kartą płaciłam..zawsze to się dzieje poza domem, aż się boje gdziekolwiek wchodzić...i wcale za długo nie stoję, wystarczy kilka sekund..:-(

lilijka a zdazalo ci sie cos takiego wczesniej ?? bo to jest niebezpieczne - swiadczy o niedotlenieniu mozgu wiec moze trzeba by jakos zareagowac ?? czy moze jestes zmeczona w takiej sytuacji ?? wczesniej szybko chodzilas czy cos co moglo spowodowac taki stan ??
 
Mexi ja za luteine placilam okolo 4zl z jakims haczykiem ... potem to zalezy od apteki ale to smieszny koszt i na recepte jest napewno refundowana!!!

co do seksiku ?? cholera ja przed ciaza mialam zawsze ochote i to taka "nimfomanska" :) potem w pierwszych tygodniach jakos mi sie tak bardzo nie chcialo ale od jakis 2 tygodni znowu baaaaardzo mi sie chce :) a moj maz sie smieje ze to tak na zapas jak bym pod koniec ciazy juz nie mogla :D

Ja na początku ciąży bałam się, że zaszkodzimy Bobaskowi, ale ginka uspokoiła i powiedziała, że nie ma przeciwwskazań do seksu. Tak więc już spokojnie:-)
 
marta niekoniecznie sie z toba zgodze ...
ja jak zapytalam lekarza to mi wprost powiedzial "jak chcesz to idz na to badanie (moj gin nie ma na tyle dobrego sprzetu) ale osobiscie uwazam ze nie jest to konieczne ... te badania sa bardziej fanaberia i aktualnie panujaca moda" i chyba cos w tym jest ale ja sobie na te badania poszlam wlasciwie dlatego zeby maz mogl popatrzec na dzidziusia i zeby miec zdjecia z usg bo na sprzecie w gabinecie do ktorego normalnie chodze nie ma takiej dobrej widocznosci :) no ale juz ma sie to zmienic bo moj ginekolog przenosi sie do nowego gabinetu z nowym sprzecichem :)

a mój gin zdecydowanie polecił mi to badanie:tak: Robił mi zwykłe USG, ale sam powiedział,że sprzęt odgrywa tu zasadniczą rolę i zdecydownie zalecił mi 3D :tak:
 
zlecil - nie zlecil ... przeciez tu w glownej mierze chodzi o kasiore - wiadomo ze usg 3d/4d kosztuje konkretnie ... nie oszukujmy sie !!! wiadomo ze na maluszku sie nie oszczedza ale niektorzy lekarze zwyczajnie w swiecie "gną pałe" !!! zeby za usg brac 200 plus 80 za wizyte i 40 za badanie ... nie mowcie mi ze to jest normalne !!!! a tyle bierze doktorek u ktorego bylam na tym usg genetycznym !!!
dla porownania powiem ze u swojego lekarza co 3 tygodnie mam usg, badanie i wizyte w cenie 50 zl !!! wiadomo nie ma sprzetu 3d ale nie na kazda wizyte taki sprzet jest potrzebny !!!
 
Każda ma robione USG genetyczne to jest po prostu to USG w 12 tyg ciązy, najczesciej w 12 tyg, a nazywa sie poprostu genetyczne bo sprawdza sie przeziernosc karkowa, kosc nosowa, pecherz , konczyny itp. A to dziwne ze lekarz tak powiedzial ze nie bedzie robil USG genetycznego kolezance. Bo wiekszosc dzieci chorych rodzi sie w rodzinach gdzie nie ma zadnych wad i mimo wszystko u kobiet <35 rż. Dlatego wykonuje sie te badania. Każda kobieta ma wykonywane w trakcie ciąży 3 badania USG minimum, wlasnie w 12 tyg (genetyczne) miedzy 20-22 tyg i w okolicy 30 tyg ciąży

Zgadza się ...większość dzieci rodzi się ze zdrowych rodziców i rodzin :tak: Ja jestem zdania ,że trzeba wykorzystywać postepy medycyny i badać się jeśli jest taka możliwość :tak: Po co później żałowac ,że czegoś się nie zrobiło...że można było wszcześniej zapobiec :tak:
 
zlecil - nie zlecil ... przeciez tu w glownej mierze chodzi o kasiore - wiadomo ze usg 3d/4d kosztuje konkretnie ... nie oszukujmy sie !!! wiadomo ze na maluszku sie nie oszczedza ale niektorzy lekarze zwyczajnie w swiecie "gną pałe" !!! zeby za usg brac 200 plus 80 za wizyte i 40 za badanie ... nie mowcie mi ze to jest normalne !!!! a tyle bierze doktorek u ktorego bylam na tym usg genetycznym !!!
dla porownania powiem ze u swojego lekarza co 3 tygodnie mam usg, badanie i wizyte w cenie 50 zl !!! wiadomo nie ma sprzetu 3d ale nie na kazda wizyte taki sprzet jest potrzebny !!!

...wiesz... mój doktor na pewno nie zlecił po to żeby na mnie zarobić , bo on nie ma takiego sprzętu i sama znalazłam sobie lekarza ,który zajmuje się patologia ciąż i jest specjalistą w wadach genetycznych...więc on interesu w tym żadnego nie ma :tak: Tym bardziej,że lekarz do którego chodzę jest przyjacielem rodziny, więc ufam mu bardzo i nie wietrze żadnych podstępów...;-)
 
Zgadza się ...większość dzieci rodzi się ze zdrowych rodziców i rodzin :tak: Ja jestem zdania ,że trzeba wykorzystywać postepy medycyny i badać się jeśli jest taka możliwość :tak: Po co później żałowac ,że czegoś się nie zrobiło...że można było wszcześniej zapobiec :tak:


eliza w przypadku zespolu downa - a tego glownie dotyczy to badanie w 12-14 tyg - nie ma co mowic o zapobieganiu !!! przynajmniej nie slyszalam zeby sie dalo jakos temu zaradzic jesli faktycznie dziecko ma downa ... inaczej jesli chodzi o to usg kiedy sie kontroluje narzady - tu mozna podac sterydy czy inne leki wplywajace na rozwoj dziecka i w pore reagowac !!! nawet zrobic operacje na plodzie ktora teraz jest bardzo bezpieczna i tym smym oszczedzic malenstwu wiele cierpien !!!
 
mea no nie wiem nie sprzeczam sie, ale ja znam sprawe z drugiej strony i wskazane jest zrobic tak jak mówie i wydaje mi sie ze każdy myślący lekarz powienien to zlecic zresztą zgodnie z zaleceniami WHO, ale nikt kobiety nie moze i nie ma prawa zmuszac do tego aby wykonywala sobie USG czy jakaiekolwiek inne badania prenatalne, nie chce to nie musi, ma do tego prawo. Ale skoro żyjemy w XXIw i jest taka mozliwość ze mozna to sprawdzic metodami nie inwazyjnymi to nie rozumie dlaczego lekarz tego nie zleca kobiecie

ZGADZAM SIĘ W 100% !!!:tak:
Kożystajmy z nowoczesnej medycyny skoro mamy taką możliwość !
 
reklama
...wiesz... mój doktor na pewno nie zlecił po to żeby na mnie zarobić , bo on nie ma takiego sprzętu i sama znalazłam sobie lekarza ,który zajmuje się patologia ciąż i jest specjalistą w wadach genetycznych...więc on interesu w tym żadnego nie ma :tak: Tym bardziej,że lekarz do którego chodzę jest przyjacielem rodziny, więc ufam mu bardzo i nie wietrze żadnych podstępów...;-)

zwracam honor :) masz swietnego lekarza i tego sie trzymaj :) moj z reszta tez jest rewelacyjny (i tez przyjaciel rodziny)
ale wiem ze czesto takie praktyki lekarze stosuja :) a wiem to z kilku niezaleznych zrodel :)
 
Do góry