reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
witam dziewczynki.
Od rana bolala mnie glowa a to dlatego ,ze znow pogoda sie zmienila. Teraz jest cieplutko i az chce sie wyjsc.

Georgina - ja tez Ci zazdroszcze. Ja tez nie czesto czuje te ruchy. Pewnie dlatego ,ze wyczowam je tylko lezac plasko. Pewnie nie zawsze moje lezenie idzie w parze z aktywnoscia malucha

Ja czułam 19 czerwca bardzo wyraźnie a wczoraj tylko ciut, więc to jeszcze nie jest jakaś wielka rewelacja, ale i tak się wzruszyłam i jestem dumna z mojego Dzieciaczka!! To na pewno dla niego duży wysiłek:tak: Ja przed ciążą byłam szczupła, więc może temu szybciej czuję? Nie wiem czemu. Poza tym często mam chwile kiedy mogę sobie pozwolić na leżenie i dotykanie podbrzuszka i staram się być bardzo uważna by czegoś nie przegapić. To moja pierwsza i bardzo upragniona ciąża, więc świruję na jej pkt:-)
 
jesli chodzi o czeste sikanie to ja w nocy raczej nie wstaje (zawsze mialam pojemny pecherz) ale faktycznie sikam czesciej niz kiedys :) ale nie jest to jakos super uciazliwe :)

georgina - co ja mam powiedziec jak ide dopiero 17 lipca ???
 
No tak to jest, że dla nas ten czas się tak dłuży. W końcu to nasze ukochane Dzieciaczki a USG jest jedyną póki co możliwością ujrzenia Skarbeczka:) Ja marzę by poznać już 13 lipca płeć. Oby Dzidzia pozwoliła.
 
Ja dziś byłam w sklepie gdzie jest pełno pięknych ubranek dla dziewczyneczek - jak będzie na 100% Laseczka to tam pomknę bo dawno tak ładnych ubranek nie widziałam:)
 
Dziewczyny ktoś z was brał tutaj luteinę dopochwową.
Mam pytanko- ile za nią płacicie? Bo mi ostatnio lekarz zmienił z Duphastonu na Luteinę. Już się ucieszyłam, bo ponoć luteina jest tańsza, ale z tego co wypatrzyłam na necie, to 1 opakowanie to koszt ok. 30 zł (30 tabletek). On mi przepisał 2 razy dziennie po 2 szt.= więc codziennie po 4, to co mi taka paczka za 30 zeta starczy na tydzień???? No bez jaj :szok::szok::szok:.
Wyczytałam, że jest jeszcze jakaś inna Luteina (chyba podjęzykowa) i tylko ona jest refundowana :szok:. No bez przesady- przecież to ten sam lek :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
 
reklama
Czesc kobiety.
Ja sobie znowu nadrabioania narobilam, ale nawet nie jest tragicznie, bo piszecie bardzo umiarkowanie;-)
Sorry, ze tak troche ni z gruszki ni z pietruszki i nagle odkopuje stare posty.:zawstydzona/y:

Ok lec do pracy. Poczytasz sobie po powrocie :).
Z tym "wracaniem" do Polski to nie takie latwe. :) Jak ja wroce to moj partner wyemigruje :). On jest teraz u siebie - to Irlandczyk :-D
Kazdy pyta - to po co budujecie dom w Polsce? Nie wiemy :). Ale czemu nie ? jest taka mozliwosc, jest taniej niz tu, Michael lubi Polske, Bedziemy mieli swoj kont . Moze na starosc sie przeprowadzimy. Narazie to i tak jestesmy tam co miesiac. Dobrze jest byc na swoim a nie ciagle katem u mamy :). No a wakacje, swieta, - milo spedzac czas w Polsce.

Emwu, super miec swoj kat jak piszesz, tym bardziej jak sie obydwoje w PL dobrze czujecie, a przeciez nigdy nie wiadomo czy jakas przeprowadzka wam nagle do glowy nie wpadnie. :-)


Martuska jeśli chodzi o filmy to gorąco polecam Czekolada - film i książka oraz P.S. Kocham Cię film jest obłędny można się spłakać ale też pośmiać nawet mojemu mężowi się łezka zakręciła w trakcie :-)

Pozdrawiam w ten narazie słoneczny dzionek

Asia i ksiazke czytalam i film ogladalam. Kasiazka super film mial odrobinke inna fabule, ale tez nawet im sie udal;-) Co do "Kocham cie" to nie widzialam, musze chyba sobie wypozyczyc w niedlugim czasie. Dzieki:happy2:
Emwu Kochana- nie martw sie na zapas...Jestesmy w ciazy i myslimy pozytywnie!!:-)

A teraz pytanko:
Czy robicie jakies cwiczonka dla Kobitek w ciazy??
Ja robilam przez pierwsze tygodnie... potem dalam sobie spokoj z racji tego ze znaleziono u mnie krwiaczka i kazano sie oszczedzac... Zmniejsza sie jednak dosc szybciutko wiec mam zamiar wkrotce znowu ruszyc tylek.

Ja oprocz ruszania sie do parku z synem i seksiku oraz okazjonalnego kozystania z basenu, nie. Moze faktycznie trzeba by sie troszke nad soba zastanowic. napewno powoli czas na nas, zebysmy zaczely cwiczyc miesnie krocza. Ja uwazam, ze to duzo pomoglo mi przy pierwszym porodzie, bo nie bylam cieta:tak:

A jaką masz grupę krwi? Ja lecę w sobotę do Anglii. Już się nie mogę doczekać Curry House albo take away (Chicken Korma, Tikka Masala etc.)
Nie chcę Cię martwić, ale ponoć udowodniono, że istnieje coś takiego jak "after baby brain". Mogę potwierdzić, że u mnie niestety tak jest.




Ja płaciłam 100 zł za pokój dwuosobowy bez łazienki.

emwu, Martuśka , zazdroszczę budowy domku. Mnie się marzy! Mieszkam co prawda w domu, ale chciałabym gdzie indziej.

Jeszcze coś chciałam, ale zapomniałam...
Arabello, moja krew to B Rh "-". Co do curry to nie wiem czy juz wrocilas z UK, czy nie, ale mam nadzieje, ze najadalas sie ile chcialas. Faktycznie tutaj z racji masy Hindusow maja pyszne curry. No i mama dzieje, ze jakos podroz wam przeleciala spokojnie. Dwojka dzieciaczkow i 3 w drodze to nie bagatela.

Zastanawiam się czy jak pójdę do ginki 13 lipca to czy płeć zobaczy. To będzie 17 tydzień z hakiem a sprzęt ma bardzo dobry. Wiele oczywiście zależy od Dzidzi, a moja na pierwszym USG była pupą odwrócona, na drugim leżała spokojnie ze złączonymi razem nóżkami, tyle, że sobie je zginała i prostowała, a w trzecim jak będzie? Roznegliżuje się?:D Byłoby super!!:)
Na bank powinien doszukac sie oznak plci, o ile dziecko sie pupcia nie odwroci;-) Mojego Alka odkryto w 14 tyg:tak:

Dziewczynki , z tymi ruchami to myslalam ,ze tylko ja tak mam , ze niecodziennie. Tak sobie jednak mysle ,ze nasze dzidziule takie malutkie. Slabiutkie sa jeszcze. I tak mamy szczescie ,ze wyczulysmy je przez te macanki. A udalo nam sie tylko dlkatego ,ze to nasze drugie ciaze. Gdyby to byly pierwsze to pewnie nie mialybysmy pojecia ze to to. Nie ma sie wiec co martwic tylko cierpliwie czekac na kopniaczki bez macania :). Wtedy to juz beda regularne. :)

Doczytam za chwile, ale moge potwierdzic na wlasnym przykladzie , ze ja od poczatku 16 tyg czuje kopniaczki regularnie codziennie, a przeciez zaczelam je czuc pierwszy raz pozniej od was. Musi to miec wiec zwiazek z wielkoscia dzidzi. Nawet teraz mnie malenstwo kopie jak tu pisze z wami. Czuje to juz siedzac i stojac nie tylko na lezaco. Strasznie to fajne:blink:

Witam się po wizycie.
Odczucia mam . . . jak by to nazwać? DZIWNE
Pan doktor w podeszłym wieku, wydał się bardzo doświadczony, bo po badaniu ginekologicznym mi powiedział, że to 13 tydzień. I tylko tym mi zaimponował.
Poza tym to dziwak, mówił wierszem, opowiadał, że mieszkał 6 lat w Kuwejcie, gdzie miał basen na dachu, opowiadał historię choroby wenerycznej kiły i że z jej powodu wyginęła dynastia Sobieskich i tym podobne. Sama nie wiem co mam myśleć. Najważniejsze, że się odhaczyłam, pobrał mi cytologię i zapisał na następną wizytę z usg połówkowym na 17 sierpnia. Zniosę go najwyżej na 3 wizyty i mam nadzieję, że to mi otworzy furtkę do rodzenia w tym szpitalu.
Jak teraz o tym myślę to ubawiłam się trochę.
Aha! I zabronił mi basenu, ale chyba go nie posłucham.

:-D:-D:-D:-):-) Fajny lekarz. Oby jeszcze czyms cie ujal na kolejnych wizytach Mamo Stacha :tak::tak: Dobrze, ze podchodzisz do tego z humorem.
No i pewnie, ze nie sluchaj na temat basenu. Jak nie masz sklonnosci do infekcji to mysle, ze nie ma sie czego obawiac.
 
Do góry