reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Magdas...przede wszystkim moje gratulacje!!!:tak:
Co do henny...jak mam takie prawdziwe , czyste zielsko sprowadzane z Syrii (100% Bio wiec nie jest to hennna zanieczyszczona związkami metali)-to czysta Lawsonia Intermis, a kupuję już od dobrych kilku lat tutaj:
BIOLANDER - kosmetyki naturalne i bio. ALEPIA Henna do włosów 100gr. [AL42] : Kosmetyki naturalne, Mydła, Alep, Szmpony, Dezodoranty, Alepia - Biolander Natura
Z czystej henny kolor wychodzi piękny, głęboki, rudo-miedziany a włosy mniej wypadają, są grubsze i bardzo, bardzo błyszczące-gdyby nie odrosty-nie musiałabym wcale ich często malować.Teraz np nie malowałam 3 miesiące i zrobiłam tylko same odrosty-kolor jest równomierny na całych włosach-nie ma efektu spierania sie koloru! Włosy wyglądają naturalnie-nie jak ufarbowany hełm...:-)
Co do henny do brwi i rzęs..to raczej jest to indygo albo indygo mieszane z henną, bądź jakaś syntetyczna forma czegoś co ma hennę przypominać-gdyż nie ma henny, która zabarwiła by włosy na czarno lub brązowo-niezbędne jest indygo i ewentualnie amla-jesli chcemy chłodne odcienie brązu-poza tym do henny nie używa sie wody utlenionej!.Prawdziwa henna dojrzewa w kwaśnym ciepłym środowisku (ja swoja mieszma z sokiem z cytryny bądź pomarańczy). Od razu przestrzegam przed pseudo-henną typu Eld czy Venita-to nie henna, a syntetyczny substytut z śladową ilościa ekstraktu z henny i masą sztucznych barwników.Już raz się dałam nabrać..Ale się rozpisałam..:-)Jakby co to służę moim kilkuletnim hennowym doświadczeniem:-)Babcia(włosy po hennie i indygo: kasztan) i Mama(indygo i henna: czekoladowa głeboka czerń) juz od ponad roku nie używaja chemicznych farb-i każdy pyta sie skąd maja taki piekny kolor włosów...takich kolorów jakie potrafi stworzyc henna i indygo nie znajdziecie w żadnej z chemicznych farb-oczywiście poza blondem-bo henna nie działa wstecz:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Kobietki, widzę że wczoraj tematyka zeszła na temat urody naszych włosów, ja tez myślałam o zrobieniu pasemek (odrostów) i się zastanawiałam czy to będzie bezpieczne ale jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży (pierwszy tydzień ) robiłam pasemka i dzidzi nic cię nie stało więc chyba powinno być bezpieczne.
Znalazłam w necie info"Ekspert Medforum.pl

- Nie powinno się używać środków chemicznych w tak niskiej ciąży, odradzam farbowanie do 12 tygodnia, potem można się bardziej upiększać." Pozdrawiam:-)
 
Magdas Gratulacje!!!!!!!

Emwu hehehe widze, że i Ty eksperymenty lubisz;-) ciagle miałam blond włosy, w październiku cos mnie napadło i na czarno się przefarbowałam:tak: a teraz znowu blondyna jestem :-Dco prawda nie taka jasna jak kiedys bo stopniowo farbuje;-)
A wizyty u fryzjera- tak średnio co 7 tygodni, bo i mnie odrosty denerwują;-)
 
Eliza z tym liczeniem na skroty - ciaza 9 miesiecy = 3 trymestry = 12 tygodni = kazdy miesiac po 4 tygodnie to nie do konca tak :)

Jesli ciaza trwa 40 tygodni a kazdy miesiac ma 4 tygodnie to wychodzi nam 10 miesiecy ciazy :) Dlatego jest to przesuwanie o jeden tydzien w prawo lub w lewo. Jedni licza pierwszy trymestr od 1 do 12 inni od 1-13, drugi jest czasem liczony od 13 - 16 a czasem od 14 do 18. Ile ludzi tyle szkol :). Najlepiej sobie znalezc jakis jeden system i sie tego trzymac :).

...hmmm no to nie wiem już sama...myślałam,że sprawa jest dosyć oczywista :tak: na poczatku chodziłam do 3 lekarzy i każdy wyliczył to w taki sam sposób :tak:
jak wyliczałam sobie na kalkulatorach w internecie to też zawsze liczyło mi w ten sam sposób...koniec trymystru po pełnym 12 tygodniu ... z tego co wiem lekarz może ustalić,że płód jest młodszy na podstawie USG i wtedy faktycznie dodaje się te pare dni,ale robi się to juz na samym początku i dalej idzie wg tego wyliczenia...
Ja w każdym razie cieszę się ,że zbliżam się już do początku tego bezpieczniejszego okresu :tak: W przyszłym tygodniu 4D genetyczne i mam nadzieję,że będe już spokojniejsza :)
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z przedmówczynią w II trymestrze można trochę odetchnąć, jakiś etap jest już za nami. Dzidzia jest coraz większa i nabiera sił. :-)
 
Cześć Dziewczyny :)
Niedawno dowiedzialam się, że urodzę 26 grudnia, a nie 26 listopada:-D
Więc nie jestem juz listopadówką, tylko grudniówką...
 
...a co do farbowania włosów to ja bym się fryzjerki o szkodliwośc nie pytała ,bo do wykształcenia medycznego jej dużo brakuje ;-) ...co najwyżej nich doradzi czy kolor wyjdzie tak jak trzeba ...;-)
Co do szkodliwości to wiadomo,że dzieci nie urodza sie odrazu schorowane i efektów naszych poczynań w ciązy nie bedzie widać zaraz po urodzeniu !
Myśle ,że chodzi w tym wszytskim o to, że do konca pierwszego trymestru rozwijają sie narządy...jeśli bedziemy traktować swój organizm chemią, pić alkohol czy palić papierosy,pracować w szkodliwych warunkach itp. to może odbić się to na dziecku w przyszłości...moze byc chorowite, słobsze po urodzeniu, miec skłonności do np. alegrii itd. Wiadomo,że po farbowaniu włosów nie urodzimy dzieck z widocznymi wadami !
 
reklama
Do góry