reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, bo mam 2 pytanka:
- czy konflikt serologiczny jest tylko wtedy, gdy kobieta jest Rh - a facet Rh +, czy też na odwrót, jeśli kobieta Rh + a facet Rh - ?????? My mamy taką sytuację, że ja mam grupę 0 rh + a mój mąż 0 rh - .
- kiedy miałyście założoną kartę ciąży, w którym tc ???
- od kiedy zaczyna się 2 trymestr ciąży, bo spotkałam się z 12 lub 15 tc. ????

Z tym konfliktem to ja tez zabardzo nie kumam .Lekarz mowił ze u nas z tym jest ok ,wiec nigdy nad tym nie myslalam.
Ja jak bylam pierwszy raz u lekarza ,widac było tylko pusty pecherzyk plodowy to bylo w 5 tyg ciazy ,kazal przyjsc za 2 tygodnie i widac bylo juz dzidziusia ,z bijacym serduszkiem wiec i karte ciazowa nam zalozyl w 7 tygodniu :)
Co do rozpoczecia 2 trymestru - z tego co wiem zaczyna sie po 13 tygodniu ciazy.Choc sa rozne spekulacje na ten temat.
przeczytaj sobie tutaj
Trymestr.pl - ciąża, pierwszy miesiąc, przebieg ciąży w pierwszym miesiącu

Bardzo fajna strona :)

pozdrawiam
 
reklama
Jak wiadomo ciąża trwa 9 miesiecy a jak sama nazwa wskazuje, ,jeden trymest to 3 miesiace, jeden miesiac to 4 tygodnie ,wiec jeden trymest = 12 pełnych tygodni :tak:

I trymestr - trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do 13 tygodnia ciąży - pierwszy trymestr to 1, 2 i 3 miesiąc ciąży.
II trymestr - trwa od 14 do 26 tygodnia ciąży - drugi trymestr to 4, 5 i 6 miesiąc ciąży.
III trymestr - od 27 tygodnia ciąży do czasu porodu czyli 40 tygodnia ciąży - trzeci trymestr to 7, 8 i 9 miesiąc ciąży.
 
co do farbowania wlosow , to ja tylko przyciemniam jeden ton, wiec obeszlam ten problem i kupilam farbe bez amoniaku ;-)
...niestety jak sie wlosy rozjasnia lub znaczaco zmienia kolor to taka farba bez amoniaku nie wystarczy :no:
 
A to znaczy, że bez amoniku nie da rady zmienić na jaśniejszy kolor i mogę zaszkodzić dziecku? Muszę pogadać o tym z ginką, szkoda, że wizytę mam dopiero 13 lipca;/
 
A to znaczy, że bez amoniku nie da rady zmienić na jaśniejszy kolor i mogę zaszkodzić dziecku? Muszę pogadać o tym z ginką, szkoda, że wizytę mam dopiero 13 lipca;/

...nie wiem jaki masz teraz kolor ? Wiem ,ze jak ja farbowalam kiedys na jasny ,to najpierw bylo rozjasnianie- chemia jak diabli ! poźniej farbowanie konkretnym kolorem-również straszna chemia ! samo wąchanie tygo nie jest dobre a to podobno jeszcze sie wchłania przez skóre :crazy:
no i drugi problem to podobno hormony, które sprawiają, że kolor może nie wyjść taki jaki oczekujemy...
Jeśli zmiana koloru ma byc znaczna to ja bym chyba na Twoim miejscu sie wstrzymała ...albo może jakieś pasemka spróbuj (farba nie dotyka do skóry)...sama nie wiem co myśleć o tej szkodliwości szczerze mówiąc...
 
hmmmm no nie wiem ,nie wiem...moze doradź się jakiejś zaufanej fryzjerki...
Co do farbowania ,to tak jak któraś z dziewczyn pisała wcześniej, czytałam żeby powstrzymać się do 12 tygodnia a Ty juz widzę, pierwszy trymest masz za sobą ,więc może bez przesady z tą szkodliwością...obyś nie sidziałą z ta farbą na głowie w jakimś zamknietym, niewentylowanym pomieszczeniu i oby z racji stanu błogosławionego nie wyszedł Ci jakiś zielony zamiast blondu ;-)
 
Hehehe, no byłoby zajeświetne z tym zielonym cudem na głowie:p Zrobię tak, że wpierw podpytam fryzjerki bo i tak na pewno do lipca grzywę pójdę podciąć a jeśli wytrzymam do połowy lipca to popytam ginki czy widzi jakieś ''ale'' i po wizycie skoczę do fryzka ewentualnie. Boję się, że mimo, że mam krótkie włosy to wpierw będzie rozjaśnienie, potem normalna farba i spędzę u fryzka pół dnia a mam co robić w domu:p Co do wdychania to przez lato moja fryzjerka ma zawsze drzwi na oścież otwarte, więc nie siedziałabym w dusznym pomieszczeniu. I wie o moim stanie:)
 
georgina ja mam taki kolor włosów jaki chcesz sobie zrobic malowalam w ciązy i wyszedl normalny, a dzidziom mam nadzieje ze sie nic nie stalo,a malowalam juz ze 2 miechy temu i teraz sie znowu wybieram
 
reklama
Marto dodajesz mi nadziei hehehe:) Strasznie mi zależy na tym jasnym kolorku bo nie ma nic gorszego od wkurzania się na swój kolorek włosów:( A tyle lat nie farbowałam (to byłby pierwszy raz), że spróbować chyba warto:)
 
Do góry