reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Eliza z tym liczeniem na skroty - ciaza 9 miesiecy = 3 trymestry = 12 tygodni = kazdy miesiac po 4 tygodnie to nie do konca tak :)

Jesli ciaza trwa 40 tygodni a kazdy miesiac ma 4 tygodnie to wychodzi nam 10 miesiecy ciazy :) Dlatego jest to przesuwanie o jeden tydzien w prawo lub w lewo. Jedni licza pierwszy trymestr od 1 do 12 inni od 1-13, drugi jest czasem liczony od 13 - 16 a czasem od 14 do 18. Ile ludzi tyle szkol :). Najlepiej sobie znalezc jakis jeden system i sie tego trzymac :).

Jesli chodzi o wloski to:

Ja w pazdzierniku


Ja w maju czyli pol roku pozniej


Jak sama widzisz - jak ktos bardzo chce to potrafi.
Moja fryzjerka nigdy nie kladzie mi farby. Na moich wlosach (naturalnie ciemny blond, rowniez blondyneczka jako dziecko) farby wychodza zolte. Naklada mi normalny rozjasniacz - pasemka tylko ,ze gesto - na folie tak jak balejaz. Teraz uzywa ciut slabszej wody i trzymam to na lbie ciut dluzej. Wychodza jasniutkie . Teraz maja taki dosc kremowy odcien dlatego ,ze schodze z tego bardzo ciemnego. Gdy kladlam na moj naturalny kolor mialam zawsze bialutkie . W watku Grudzien-o nas , drugi post jest tez moje zdjecie gdzie mam biale wlosy bo jeszcze przed eksperymentem z ciemnymi :). I nic nie szkodzi dzidzi. Tyle klientek ile ona miala w ciazy i jakos zadnej nie zaszkodzilo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tylko widzisz Georgina Ty masz swoj kolor wlosow wiec mozesz poczekac jesli jestes niepewna farbowania . Ja niestety nie moge bo po 6 tygodniach odrost mnie tak drazni ,ze chyba bym zwariowala pozostawiajac go na dluzej.
 
Emwu piękny masz teraz kolorek włosów:) Ja jestem pewna, że chcę te jasne włosy tylko właśnie nie wiedziałam czy w ciąży można farbować. Kurcze te odrosty to chyba najgorsza sprawa;)) I brwi mam brązowe, nie wiem jak to będzie wyglądać z jasnymi włosami:p
 
A odrosty no....jak juz sie zacznie. Ja akurat robie jasne na calosc, po 6 tygodniach tylko czubek i skronie, po nastepnych 6 tygodniach polowe glowy (oczywiscie od czubka) i po kolejnych 6 tyg znow calosc. Tak wiec wlosy nie sa tak maltretowane- no poza tymi na czubku :)

A czy farbowac w ciazy? No tak jak dziewczyny pisza - jedne farbuja, inne sie boja. Ja osobiscie uwazam ze to kekki orzesad. W koncu uzywamy perfum, dezodorantow, plynow do naczyc, domestosow i jest ok. I jakos ile dziewczyn w ciazy znam tyle farbowalo wlosy i maja zdrowe dzidziusie.

A sa i takie , ktore maja chore dzidzie (moja kuzynka) mimo , ze maja swoj naturalny kolor czarny i farbowac nie musza. Mysle ,ze czasem ludzie szukaja wytlumaczenia na choroby dziecka. Wtedy jest im latwiej pojac dlaczego ich to spotkalo. Jest na co zwalic i mozna miec poczucie winy.
Poza tym farby do wlosow w tych czasach to przeciez odpowiednio badane srodki przyjazne dla organizmu a nie kwas wylany na glowe.
 
A ja maluje włosy prawdziwą henną (taka z wiadomego źródła z Syrii, certyfikowaną)..piękne kolor i samo zdrowie:-)Mamie(także siwe odrosty) też maluję henną i indygo i ma piękny czekoladowy brąz-już nie chce na żadne chemiczne farby patrzeć...a jakie po tym są włosy!!!!Mogę wkleić kiedyś fotkę z moim kolorkiem:-)
 
zgadzam się z Lilijką - też kiedyś zrobiłam henną. Cięzko mi było to wypłukać ale efekt rewelacja! Lepiej niż po jakiejś drogiej wizycie u fryzjera, włoski gładkie, lśniące jak lusterko i piękny kolor.

a tak w ogóle to od dziś jestem MAGISTER !!!
Obroniłam się na 5! mam to wreszcie za sobą UFFFFF!

A jutro wizyta u lekarza i pierwsza próba poznania płci ;)

Pozdrawiam!!! :-)
 
reklama
Magdas moje gratulacje!!!
I koniecznie podziel się informacjami z wizyty:)! Jestem ciekawa czy ja poznam płeć będąc w 17 tygodniu z hakiem. Chciałabym!:)
 
Do góry