reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009



''Ktoś tu pisał o wadze niedawno. Ja jestem pod koniec 1 trymestru i moja waga nadal stoi w miejscu. Nie wiem, wydaje mi się, że już coś powinnam przytyć a tu klops''


Mexi nie martw sie ja od poczatku ciazy schudlam w sumie 5 kg.Na wczorajszej wizycie bylo znowu 1,5 kg mniej.
 
reklama
Kobitki napiszcie mi jak to jest z farbowaniem włosów w czasie ciąży (u fryzjera). Nigdy nie farbowałam włosów to teraz mi się zachciało jak w ciąży jestem:p Czy można? Czy farba dobrze łapie?
 
Kobitki napiszcie mi jak to jest z farbowaniem włosów w czasie ciąży (u fryzjera). Nigdy nie farbowałam włosów to teraz mi się zachciało jak w ciąży jestem:p Czy można? Czy farba dobrze łapie?


Ja robie balejaz na wlosach i zawsze dobrze łapie :) teraz w trakcie ciazy robiłam odrosty i jest ok ! Przeciwskazan nie ma - Pytałam gina - mowil ze farbowanie dzidzi nie zaszkodzi!!! Ale czy u ciebie dobrze złapie farba , niewiem !!!! A pozatym farbujesz pierwszy raz wlosy.Jednak mysle ze u dobrego fryzjera napewno nie bedzie komplikacji!

Na wszelki wypadek podpytaj fryzjera co o tym sadzi !! Wazne aby ogladnoł twoje włosy :)
 
Ja tez ciagle farbuje wlosy. Srednio co 6 tygodni. Robie jasne pasemka. Bedac w ciazy robilam juz 3 razy. Najwazniejsze ,zeby fryzjerka dobrala w miare delikatne farby i zeby nie machala ci miska z chemikaliami pod nosem :).

A czy wyjdzie Ci kolor jaki chcesz? tego nie mozesz byc pewna nawet jesli nie bylabys w ciazy. Szczegolnie za pierwszym razem. trzeba troszke poeksperymentowac z wlosami zanim sie je pozna tzn zanim pozna sie jak lapia farbe i jaki kolor najlepiej pasuje.
 
Dziękuję Wam:) Więc już jestem mądrzejsza o kilka informacji:) Ogólnie mam kolor ciemny blond i chciałabym jasny blond (miałam jaśniutkie włosy jako mała dziewczynka, chyba sentyment został hehehe), pasowałyby do mojej fryzury. Musiałabym podpytać więc fryzjerki co i jak, jak ona to widzi a potem zadecyduje.
 
Georginia kiedyś były przeciwskazania do farbowania bo i farby bardziej szkodliwe byly;-) teraz są o wiele lepsze i delikatniejsze. Ja też ciągle farbuję i jest oki:-)
 
:)
A ja tak odkładałam to farbowanie włosów, bo słyszałam ze jesli już ktoś chce farbowac to najlepiej po 12 tyg ciązy;) mam juz chyba z 3 cm odrosty, więc w tym tygodniu trzeba sie zabrac za siebie;)
 
Mexi - mamy wizytę w ten sam dzień - oby to szczęśliwy dzień był , ja mam nadzieję, e zobaczę znów mojego maluszka :))

No oby oby :-). Trzymam kciuki.
Ja na pewno zobaczę, bo mi gin robi usg przy każdej wizycie.


Mexi nie martw sie ja od poczatku ciazy schudlam w sumie 5 kg.Na wczorajszej wizycie bylo znowu 1,5 kg mniej.

Widzę, że jesteśmy w tym samym momencie ciąży- 2 dni różnicy ;-). Więc z tą wagą trochę się pocieszyłam. JA wprawdzie nie schudłam, ale ogólnie jestem szczupłej budowy, więc jakbym jeszcze schudła, to chyba by cień pozostał :-D.

Kobitki napiszcie mi jak to jest z farbowaniem włosów w czasie ciąży (u fryzjera). Nigdy nie farbowałam włosów to teraz mi się zachciało jak w ciąży jestem:p Czy można? Czy farba dobrze łapie?

:)
A ja tak odkładałam to farbowanie włosów, bo słyszałam ze jesli już ktoś chce farbowac to najlepiej po 12 tyg ciązy;) mam juz chyba z 3 cm odrosty, więc w tym tygodniu trzeba sie zabrac za siebie;)

Co do farbowania to mi się wydaje (tak czytałam), że lepiej się wstrzymać przed 12 tc. Nawet mimo, że farby są łagodniejsze, ale to jednak chemia :baffled:. Moja koleżanka nawet całą ciążę się wstrzymywała z farbowaniem, a odrosty miała kilometrowe.
Ja myślę, że w 2 trymestrze może zrobię odrosty. Nie mam wielkiej różnicy m-dzy kolorem naturalnym a farbowanym, no ale trochę jednak różnicę widać- ja przynajmniej widzę :laugh2:.


Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, bo mam 2 pytanka:
- czy konflikt serologiczny jest tylko wtedy, gdy kobieta jest Rh - a facet Rh +, czy też na odwrót, jeśli kobieta Rh + a facet Rh - ?????? My mamy taką sytuację, że ja mam grupę 0 rh + a mój mąż 0 rh - .
- kiedy miałyście założoną kartę ciąży, w którym tc ???
- od kiedy zaczyna się 2 trymestr ciąży, bo spotkałam się z 12 lub 15 tc. ????
 
Ja jestem w II trymestrze już, więc akurat:) Ale nim zdecyduję się na ewentualne farbowanie to zapewne będzie lipiec:) Najwcześniej;D
 
reklama
Do góry