reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

cześć

Mój dzidziulek ma 61mm, serduszko bije, a przyzierność karkowa 1 ;-) więc teraz już tylko się cieszyć i pomału trzeba robić miejsce w domu dla nowego członka rodziny

Super wiesci Beata !!!!!!!

Ja też mam dziś doła bo oblałam egzamin na prawko;( Ludzie mi się wpierdzielili na pasy choć widzieli, że jadę!! Jestem strasznie wkurrrzona..!! I nic mi się nie chce.
Nie przejmuj sie az tak bardzo ! Nastepnym razem sie uda :) ,Głowka do gory
 
reklama
Witajcie widzę że pogoda dziś nikogo optymistycznie nie nastraja, mnie się oczy zamykają a deszczyk puka w parapet aż namawia do snu.... Georgina nie przejmuj się egzaminem, moja koleżanka zdawała zdawała aż w końcu się udało, to kwestia nie tylko umiejętności ale też szczęścia, ja mam prawko od półtora roku wiem że egzamin był dla mnie ogromnym stresem dopóki się nie zaczął na szczęście trafiłam na super egzaminatora i cały egzamin przegadaliśmy o ważnych życiowych sprawach :-)... Pozdrawiam
 
Byłam pewna, że zdam bo jeździć potrafię, mogę to spokojnie napisać. Faktycznie szczęście jest strasznie potrzebne.. I chyba dlatego to mnie dziś tak boli. Może jutro będzie lepiej;))
 
Byłam pewna, że zdam bo jeździć potrafię, mogę to spokojnie napisać. Faktycznie szczęście jest strasznie potrzebne.. I chyba dlatego to mnie dziś tak boli. Może jutro będzie lepiej;))
Masz rację z tym szczęściem, nie tylko dobra jazda jest potrzebna, do tego jeszcze trzeba trafić na dobry humor egzaminatora. Mi na szczęście się udało za pierwszym podejściem, ale ja się wtedy prawie wcale nie denerwowałam egzaminem bo byłam w 3 mc. z Małgośką.:tak:
Ale Kochana nie bój się zdasz za drugim razem...Głowa do góry. Będziemy trzymać kciuki i Cię wspierać duchowo chociaż hehe:tak: Pozdrawiam:happy:
 
Bardzo się cieszę Beatko!
Ja też mam dziś doła bo oblałam egzamin na prawko;( Ludzie mi się wpierdzielili na pasy choć widzieli, że jadę!! Jestem strasznie wkurrrzona..!! I nic mi się nie chce.

Nie przejmuj się!!!!! Ja niedługo mam 4 podejście i się wcale tym nie stresuję....:no:
Ostatnio jezdziłam chyba po mieście 35 albo 37 minut i już wracałam do Ośrodka i mnie uwalił- chyba z 400m przed Osrodkiem....:eek:
A ja mam to gdzieś i się nie stresuję....:no::no::no:
Bo taki egzaminator zdawał 20 lat temu za kostkę masła, nic w życiu nie ma i tylko potrafi wyżywać się na ludziach....:tak::tak::tak: stare pierdziele i tyle...... :-D:-D:-D
Ciekawe ile teraz sobie minut pojeżdzę....:sorry::sorry:
 
To badanie się ma między 11 a 14 tygodniem. Miałam je w poniedziałek i wszystko wyszło idealnie:-) Zwymiarują Ci Dzidziusia, głównie obwód główki, rączki, nóżki, na podstawie wymiarów stwierdza się czy są jakieś nieprawidłowości.

Badania prenatalne nie polegaja tylko na badaniu USG. Od 15 tygodnia ciąży można również wykonać tzw. Test potrójny, który jest klasycznym badaniem ukierunkowanym na diagnostykę zespołu Downa oraz otwartych wad cewy nerwowej. Testy te mogą stanowić uzupełnienie badania USG genetycznego.Polegaja na zwyklym pobraniu krwi od ciezarnej... ja sie wlasnie nad takim zastanawiam.Tutaj, w Anglii zawsze go proponuja, ale oczywiscie mozna odmowic.:tak:
 
Badania prenatalne nie polegaja tylko na badaniu USG. Od 15 tygodnia ciąży można również wykonać tzw. Test potrójny, który jest klasycznym badaniem ukierunkowanym na diagnostykę zespołu Downa oraz otwartych wad cewy nerwowej. Testy te mogą stanowić uzupełnienie badania USG genetycznego.Polegaja na zwyklym pobraniu krwi od ciezarnej... ja sie wlasnie nad takim zastanawiam.Tutaj, w Anglii zawsze go proponuja, ale oczywiscie mozna odmowic.:tak:
Ja też z chęcią zrobiłabym takie badanie, chociaż nie mam powodu do obaw:tak: Ale czy u nas są także tak łatwo dostępne ?
 
Wydaje mi sie,ze w Polsce robi sie je jesli wychodza jakies nieprawidlowosci podczas badania USG. W Anglii sa to niezalezne badania i zaleza od tego czy ciezarna chce sie im poddac. Mysle jednak, ze w prywatnych polskich klinikach nie powinno byc problemu.
 
Rozmiawiała ze swoim lekarzem na ten temat (pisałam juz o tym na watku o zdrowiu). 12-14 tydzień USG 4D genetyczne...jesli tam są widocznie niepokojace objawy robione są testy papp_a 10-14 tydzień (ten test jest najbardziej wiarygodny -90%) ,w terminie późniejszym (14-20 tydzień) wykonuje się Test POTRÓJNY (ma niższą skuteczność niż pappa-69%) jeśli na USG genetycznym nie ma nic niepokojacego nie ma sesnu robić testów ... Tak twierdzi mój lekarz.
Ja jestem umowiona na USG genetyczne w 13tyg (24.06.)., jak będzie choćby najmniejsze 'ale' zdecydowanie robie testy...:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry