reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
:)
Opowiadacie o tych ruchach maluszków a mi się wydaje że nie czuje nic, tylko własnie jakies bulgotanie, i zastanawiam się jak odróżnić kopniaczki od tychże własnie bulgotów;) ? a Może to za szybko żebym coś poczuła?
 
Ja juz pisalam o tym wczesniej. Musze lezec na plecach z wyprostowanymi nogami. Wtedy tuz nad koscia lonowa moge zobaczyc kulke wielkosci hm...pomaranczy lub wiekszego jablka. U mnie ta kulka jakos dziwnie z prawej strony wychodzi. Wtedy przykladam dlon i lekko musze przycisnac. Kulka jest dosc twarda. Musze sie zrelaksowac. Oczywiscie czuje gazy i jelita dookola, jak wstrzymuje oddech to kulka twardniej jako ,ze napinam miesnie. Dlatego wszytkie takie odczucia wykluczam. I po jakiejs chwili (czasem musze troszke potrzasnac reka co by dzidzie pobudzic) w kulce tak jakby sie przelewa. Normalnie tak jakby sie obracalo cos w kolko. Czuje to tylko w tej kulce, czuje to od srodka jak takie bulgoty i czuc to rowniez pod dlonia. Nawet moj partner to czuje. Ostatnie dwa dni nie czulam nic. Pierwszy raz udalo mi sie to zaobserwowac chyba 4 dni temu zaraz po przytulanku (czyt. orgazmie). Juz w pelni zrelaksowana wyczulam te ruchy. Jak wszystkim wiadomo po stosunku dzidzia jest zazwyczaj mocniej pobudzona bo ja wytrzeslo i zostala zasilona kilkoma extra hormonkami :). Byc moze to nie jest dokladnie wyczuwalne dziecko (pupka, nozka, lokiec, glowka) ale jego ruchy na 100%.
Jest to moja druga ciaza. W pierwszej ruchy wyczulam pod koniec 16 tyg bez zadnego macania i ukladania sie. Poprostu mnie synus kopnal :). Wydaje mi sie wiec ,ze 14 tydzien jest normalny choc dla niektorych moze sie wydac abstrakcja.

Kazda kobieta jest jednak inna. Jedne wyczuwaja pierwsze ruchy dopiero okolo 22 tyg i tez nie ma w tym nie niepokojacego.

A jak widzicie nie jestem jedyna . Marta i Joanna wylapaly bulgotki jeszcze przede mna. To one zmotywowaly mnie do obserwacji. Z pewnoscia jednak pierworodkom trudno byloby rozpoznac tego typu ruchy. Trzeba wiedziec czego sie szuka :).
 
Cześć Wam:)
Ja wczoraj czułam ruch Maluszka, tak mi się wydaje. Po prysznicu wciągnęłam brzuszek lekko a jak wiadomo Dzidzia jest czuła na takie bodźce i miałam wrażenie, że coś tam się poruszało. Nie wiem czy to na pewno Bobo, ale mimo wszystko miłe to było:)))

Wracając do mojego USG to chciałam się pochwalić, że widziałam Dzidzię na plazmie. Była nade mną a ja leżałam sobie i obserwowałam to moje Cudo:) O wiele lepszy sprzęt niż u gina, do którego wcześniej chodziłam (nie prowadził ciąż, więc musiałam zmienić lekarza).

My czujemy się dobrze:) Ciągle dziś jemy, apetyt dopisuje, ale tak mieszamy, że tragedia:p Np. ogórki małosolne (bo innych Dzidzia nie toleruje) razem z kiełbaską, czipsami i Colą:) Nie ma to jak ''zdrowe żarełko'', ale czasem smaki bywają silniejsze;)
 
Emwu dobrze wiedzieć, że po stosunku Dzidzia jest bardziej ruchliwa. U nas praktycznie codziennie jest stosunek (no tak już mamy:p) i może dlatego wieczorem np. wczoraj to wyczułam. (bo prysznic był po seksiku). Ten ruch Dzidzi jakby. Nie daję sobie głowy uciąć, że to To bo nie jestem doświadczona, ale takie miałam wrażenie. Wczoraj byłam pewna na 100%:p
 
Oj coś o tym wiem, że smaczki bywają silniejsze;) choć po 3 paczce chitosów powiedziałam basta i zaczęłam objadac się marakonem z sosem spagetti :D Tak zastanawiam się -skoro juz teraz mam takie zachciewajki to co będzie poźniej;)? mój facet chwilami ręce załamuje bo ja jestem w ciągłym jedzeniu, samą mnie to przeraża ale co zrobić kiedy ja ciągle czuję się głodna albo znowu mam na coś ochotę;) az dziwne że jak narazie mam tylko 4 kg do przodu;P
 
Poza tym jak mozna wyczytac w calym internecie - szczuple dziewczyny wyczuja szybciej u grubszych tkanka tluszczowa ogranicza odczucia. Druga ciaza - bardziej wiotkie sciany macicy - szybciej wyczuwalne ruchy. Na poczatku sa tylko te bulgotki , potem lekkie pukniecia jak banka mydlana, potem pyka juz jakby sie ktos stuknal slomka, potem patyczkiem a potem to juz sa kopniaki , ktorych sie nie da z niczym pomylic.

Co do gazow a ruchow. Trzeba pamietac ,ze nasze macice nie siegaja jeszcze nawet do polowy drogi od lona do pepka. Nie mozna wiec czuc ruchow tuz przy pepku czy nad nim. Jelita sa rozciagniete przez nasze cale brzuchole i gazy przesuwaja sie od zolodka w dol lub w gore a takze z prawej na lewa lub odwrotnie. Dzidzia moze sie ruszac tylko w macicy a nie poza nia :).

Dopiero jak juz urosnie naprawde duza wciska nam piety pod zebra i wystawia lokcie , ktore widac przez skore. Mozna tez ja klepna w tyleczek jak wystawi pol posladka ale do tego to trzeba jeszcze poczekac kilka dobrych miesiecy. Chyba okolo 20 tygodnia macica osiaga wysokosc pepka (o ile sie nie myle)
 
cześć

emwu ja jeszcze żadnych motylków ani delikatnego puk puk nie czuję ;-)

U mnie samopoczucie lepsze, mdłości pomału odpuszczają ;-)
 
reklama
Hej Kochane byłam dzisiaj na wizycie:-)
Uff..wszystko ok-Dzidzia starsza o 4 dni niż ostatnio:-)Mierzy 7,79cm!!!(prawie 8cm!)
Przezierność sprawdzona, wszystko ok!Dzidzia mało ruchliwa była-ale troszkę się poruszała?
zaraz wkleję fotki do albumu:-)
U mnie dalej 7kg mniej i waga stop, miesiąc temu u ginki ważyłam dokładnie co do grama tyle samo co dzisiaj:-)Ale dzidzia duża i szybko rośnie i wszystko ok!
Ostatnio, też się zastanawiałam co to takie "puk" w brzuszku..jakby sprężynka wystrzeliła mała..tak nisko nad spojeniem łonowym..może to dzidzia????
 
Ostatnia edycja:
Do góry