reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Kobietki byłam dziś na USG:) Drugim. Emocje dalej wspaniałe:) Mój Szkrabik ma 6,6cm, jestem w 12tyg i 4 dni, więc znów zmiana suwaka się kłania:p, widziałam główkę, brzuszek, rączki, nóżki, machało mi Dzieciątko, zginało i prostowało nóżki:)) Miałam od razu badanko prenatalne, wymiary idealne:)) Jestem szczęśliwa!!!! I słyszałam tętno płodu, coś cudownego:)) Zdjęcia wkleję później bom zajęta:) Chciałam się tylko pochwalić moim szczęściem:)

Aha data porodu zmieniła się na 17.12, ale wiadomo jak to z terminami jest, Dzidzia zadecyduje sama:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Georgina fajniusio że wszystko dobrze u was ja już jestem przerażona moją jutrzejszą wizytą ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze!!!! Za dużo się ostatnio naczytałam o obumarłych ciążach i wogóle i teraz się stresuje!!! Boże dziewczyny wam szybko lecą te tygodnie a mi się ciągną jak flaki z olejem!!!A gdzie tu jeszcze do 5.12 kiedy bede mogła to moje maleństwo potrzymać na rączkach wycałować i wykochać???Oj jeszcze dużo czasu........
 
Kobietki byłam dziś na USG:) Drugim. Emocje dalej wspaniałe:) Mój Szkrabik ma 6,6cm, jestem w 12tyg i 4 dni, więc znów zmiana suwaka się kłania:p, widziałam główkę, brzuszek, rączki, nóżki, machało mi Dzieciątko, zginało i prostowało nóżki:)) Miałam od razu badanko prenatalne, wymiary idealne:)) Jestem szczęśliwa!!!! I słyszałam tętno płodu, coś cudownego:)) Zdjęcia wkleję później bom zajęta:) Chciałam się tylko pochwalić moim szczęściem:)

Aha data porodu zmieniła się na 17.12, ale wiadomo jak to z terminami jest, Dzidzia zadecyduje sama:)

Wspaniale wiesci Georgina oby tak dalej:tak: Prawda niesamowite jest ogladanie swojego maluszka. Chyba juz wszystkie jestesmy po co najmniej jednym usg nie?

Sylwik radzimy nie radzimy. Jak usg dopochwowe to raczej zawsze pytaja czy pecherz pusty, jak przez brzuch to nie zaszkodzi wypic troche wody, ale pewnie to nie obowiazkowe, tym bardziej jak lekarz nic nie wspominal.

Mnie tez dosyc szybko leci ta ciaza jutro juz 15 tydzien potem jeszcze miesiac i polmetek bedzie. Po polmetku to juz poleci nam z gorki. Ja tam gotowa jestem chodzic w ciazy nawet i drugie tyle, byle z dobrym samopoczuciem;-)

Dzisiaj ja mialam spotkanie tyle, ze z polozna. Posluchalam tetna maluszka zmierzyli mi cisnienie 90/48 , sprawdzili mocz i wlasciwie tyle. Smieszne sa te wizyty. Z Alkiem dodatkow bylam wazona, a teraz polozna mi mowi, ze nie przejmuja sie waga, chyba, zebym zaczela tracic kilogramy:eek: Wynikow mojej krwi nie maja, bo nie rodze w szpitalu do ktorego nlezy przychodnia, a szpitale wynikow sobie nei przesylaja. Pocieszenie takie, ze jak by bylo cos nie tak, to pewnie szpital by sie ze mna konatktowal. Kolejna wizyta z lekarze za 10 tyg. Wczesniej mam w szpitalu usg 20 tygodniowe to choc tyle.
A co do mojej masy ciala, to nie prztylam jeszcze ani 1 kg. Stracilam jeden w pierwszych 3 miesiacach i teraz go odzyskalam, ale zeby cs do przodu to nie.
Moze po bigosie, ktory teraz wcinam cos podrosne:-p
 
Chcialam jeszcze pocieszyc wszystkie, ktore mialy jakies krawienia, plamienia.
Ja podplamiam prwie codziennie, raz wiecej raz mniej, Czesciej po nocy niz w tarkcie dnia. Na brazowo i naprawde niewiele, no ale jest. W sobote bylam na basenie i jakos w kolejny dniu brak bylo plamienia. Moze powinnam plywac codziennie :confused2: Dla tych co nie wiedza lub zapomnieli to mam krwiaka na macicy, ktory dzieki Bogu jest daleko od lozyska i nie ma wlywu na dzidzie, dodatkowo krew w nim wloknieje i raczej krwawien takich konkretnych miec juz nei powinnam jedynie takie brudzenie. Krwiak ma wyjsc juz po porodzie. Ginekolog w PL potwierdzial diagnoze i uspokoila mnie jeszcze bardziej.

Aaaaa i robilam sobie badanie ta toxo w PL wyszlo, ze nie chorowalam nigdy i nie choruja obecnie. Tak wiec tez jestem w grupie ryzyka.
Ok laski ide pooglada wasze brzuszk zanim wreszcie wkleje swoj.
Nie wiecie kiedy bedziemy mialy zamknieta strone? Ja jakos wolalabym wkleja zdjecia na watku zamknietym. Pasowaloby zapytac moderatora, czy nie mozemy juz zamknac watkow zdjeciowych. Co sadzicie?
 
Ja tez juz po usg i wizycie. Tez bylam wazona i cisnienie-w normie
Georgina tez po wizycie mam termin na 17.12, czyli dzis 12w4d ale suwaczka nie zmieniam, bo to tylko kilka dni roznicy. Na szczescie byla widoczna kosc nosowa i przezierność tez mala- wad genetycznych nie podejrzewaja. Na nastepne usg w 20. tyg
Na rozstepy zaczelam stosowac Pharmaceris-zapobiegajacy rozstepom-seria M dla kobiet w ciąży, a z witaminek przerzuciłam sie na wersje "od 13. tygodnia" czyli feminatal metafolin 400.
 
Wspaniale wiesci Georgina oby tak dalej:tak: Prawda niesamowite jest ogladanie swojego maluszka. Chyba juz wszystkie jestesmy po co najmniej jednym usg nie?


Ja juz mialam 4 usg...Pewnie dlatego,ze bardzo szybko sie zglosilam do lekarza i poprzednia ciaza zakonczyla sie poronieniem.Zobaczymy czy i przy tej wizycie zrobia...
 
EEE nie ma co sie rozstępami przejmować;-) ja poprzednio i teraz krem FISSAN stosuję, jest dobry, skuteczny i niedrogi:tak:

A gdzie go kupujesz, bo jeszcze nigdy się z taką nazwą w sklepie nie spotkałam?????

Na rozstepy zaczelam stosowac Pharmaceris-zapobiegajacy rozstepom-seria M dla kobiet w ciąży, a z witaminek przerzuciłam sie na wersje "od 13. tygodnia" czyli feminatal metafolin 400.

Co do tych witamin to też planuję zakupić te od 13 tc, bo na te niecałe dwa tygodnie co mi zostały do 12 tc. już chyba się nie opłaca.
 
reklama
Do góry