reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

I ja witam o poranku :)

Marta - jak tam ruchy dzidziusia? Ja niestety dwa ostatnie dni nic nie poczulam. Oczywiscie w ciagu dnia to nia ma i tak szans na czucie czegokolwiek . Dzidzia jest za malutka i za slabiutka ,zeby dac znaki. Ale wieczorkiem stosowalam te swoje "techniki" lezenia na plecach, zrelaksowaniu, wyczuciu macicy tuz nad wzgorkiem lonowym i... nic :(. No coz. Dwa razy sie udalo co nie znaczy ,ze teraz bedzie regularnie co wieczor. Najwyrazniej trzeba jeszcze poczekac przynajmniej tydzien jak nie dwa . Niech sobie podrosnie.

Co do kremow - to tak jak wczesniej juz pisalysmy - i jak wspomniala martuska - uwarunkowania genetyczne. W pierwszej ciazy nie mialam ani jednego rozstepu. Tyle ,ze teraz mam 33 lata i 14 lat od ostatniej ciazy. Troszke sie martwie ,ze jednak moga sie pojawic. Narazie nic nie stosuje poza balsamem do skory baaardzo suchej. Tlusty jak maslo :). Slyszalyscie o przypadkach ,ze rozstepy pojawily sie dopiero przy drugiej ciazy?
Jesli chodzi o piersi to nie doradze. Nie mam zadnych problemow. :) I podobaja mi sie teraz moje baloniki - bo nadal to nie sa balony :). Ale fajnie tak miec cos pod dekoltem . hi hi hi.
 
reklama
Polecam krem do biustu dla kobiet w ciąży albo zwykły, koniecznie przeciw rozstępom.

emwu76

ja słyszałam a nawet widziałam. Niestety różnie bywa z rozstępami :-)
Traktujmy je jako pamiątkę po tych cudownych 9 miesiącach i tyle.
Ja mam krem od 4 miesiąca ale już go używam.
Pozdrawiam dziewczynki.
 
Ja sie wzielam za nadrabianie tych 3 tyg i tak wcisne swoje 3 grosze do starych tematow.

No właśnie mi nie powiedział dlaczego. Zajmowało się mną 4 lekarzy w tym ordynator (dobry znajomy ciotki) i powiedzieli, że teraz już podac mi nie mogą...:no: To chyba mięli jakiś powód żeby tak sądzic... Ja się na tym nie znam więc polegam na nich, wiem, że opiekowali się mną bardziej niż trzeba było... Bardzo jestem im wdzięczna:happy2:

Naszczęście w badaniach surowicy nie wykryto przeciwciał, więc maluszki są bezpieczne:-) W 28tc mam powtórzyc badania i wierzę, że będzie dobrze:tak:

Jutka pytalam ginki u ktorej bylam w PL na usg. Powiedziala, ze nie ma obaw co do immunoglobuliny. W Polsce podawanie jej rutynowe mamom z Rh "-" w czasie ciazy nie odbywa sie ze wzgledow finansowych i dostepnosci. Tak oto wytlumaczyla mi to ginekolog. Ciesze sie, ze u waszej trojeczki wszytko dobrze.

Mamo Stacha czytalam o Twojej przygodzie ze szpitalem i komunii w jednym czasie. Mam nadzieje, epizod kwawienia juz sie nie pojawi i , ze do szpitala kolejnym razem trafisz ale juz na sale porodowa:tak:


":confused::confused::confused: pierwsze słyszę, wg mnie powinno się wypróżnić pęcherz .... ale pić tyle wody, to zalecają przed porodem kamieni nerkowych! "
No to sie upewnilam. Kolezanka z Anglii pisala ze takie cos dostala w instrukcji...
Chyba czegos nie zrozumiala...

Mama Stacha chyba juz cos wpominala na ten temat. jesli usg jest robione przez powloki brzuszne czyli gora to we wczesnym etapie ciazy dobrze miec pecherz wypelniony bo wtedy macica jest "wypychana" przez pecherz ku gorze i lepiej widac dzieciatko. Jesli usg jest dopochwowe to wtedy trzeba pecherz wyproznic. Potem w zaawansowanej ciazy picie pynow przed usg juz nie ma wiekszego znaczenia.

Mnie na początku też korciło z tym macaniem....:-D:-D:-D
Ale tak jak piszesz- co ma być to będzie.... a przez takie badanka można zrobić więcej szkody niż pożytku...:baffled::baffled::baffled:

Dlatego w Anglii wlasnie nikt do srodka kobiecie nie zaglada przez cala ciaze, jesli nie ma ku temu konkretnych wskazan.

Ja styczniowy koziorożec i jak dobrze pojdzie to urodze tuz przed 30-tka

Ja stczniowy wodnik i tez jesli dobrze pojdzie to urodze przed sama 30-stka:-D
 
Witam przed poludniem.
Tego wczesniejszego posta to z wczoraj wkleilam, taki troche niz z gruszki ni z pietruszki:zawstydzona/y: ale to sa skutki nadrabiania.

Emwu Ty jestes taka szczuplutka i wciaz mloda, ze ta Twoja druga ciaza to jak pierwsza prawie wiec nie obawiaja sie rozstepow tylko kontynuuj smarowanie i mysl pozytywnie. Jak pisalas kiedys, ze zajadalas sie nie zawsze super zdrowy jedzonkiem w pierwszej ciazy a mimo to rozstepy sie nie pojawily to teraz tym bardziej powinno byc dobrze :tak:

Marzka co do piersi to wazne, zeby je tez samrowac teraz , zeby sie przygotowaly do pozniejszego powiekszenia jak przyjda nawaly mleczne. Ja pamietam, ze moje cycki to chcialy peknac w szwach.
 
"Mama Stacha chyba juz cos wpominala na ten temat. jesli usg jest robione przez powloki brzuszne czyli gora to we wczesnym etapie ciazy dobrze miec pecherz wypelniony bo wtedy macica jest "wypychana" przez pecherz ku gorze i lepiej widac dzieciatko. Jesli usg jest dopochwowe to wtedy trzeba pecherz wyproznic. Potem w zaawansowanej ciazy picie pynow przed usg juz nie ma wiekszego znaczenia."
Tak, w Anglii to norma ale w PL nikt z moich znajomych nigdy nie slyszal o takich praktykach. I ja bylam w 12/13 tygodniu i bez picia i wszystko bylo fajnie widac przez brzuszek a mam malutkie problemy z gazami.
Czyli kolezanka dobrze zrozumiala angielska instrukcje)
 
A ja w pierwszej ciazy musialam pic dwa litry plynow przed usg. I to bylo w Polsce tyle ,ze dawno temu. Nie pamietam juz kiedy mialam robione usg ale nie bylo to co miesiac i na 100% po 12 tyg. (w 12 dopiero odkrylam ciaze). Teraz tez wiem ,ze to bez sensu ale wtedy nie bylo usg dopochwowego a pewnie to przez powloki brzuszne nie bylo dostatecznie dokladne. Teraz sie chyba juz pozmienialo .Sprzet lepszy wiec i mozliwosci inne. Ale pamietam jakie to bylo straszne siedziec przed gabinetem z pelnym pecherzem a jak juz sie polozylam na kozetce to mi lekarz zaczynal przyciskac ten pecherz. :) Cala radosc widzenia dzidziusia szla na marne bo jedyne o czym myslalam to to zeby sie nie zesiusiac w gabinecie i gdzie jest najblizszy kibelek.
 
Czyli radzicie żeby przed usg brzusznym wypić duzo wody? w takim razie Was posłucham, choc pęcherz mam tak słaby że szok;) czeka mnie teraz usg 26 czerwca czyli bede wtedy w 14 tyg ciązy, ale słyszałam ze czasem jak dzidziuś usadowi się bliżej pleców mamy to usg brzuszne" może mieć problemy z dokładnym widzeniem maluszka i jest szansa ze trzeba będzie powtórzyć znowu usg dopochwowe- na samą myśl aż mi się zimno robi bo pierwsza lekarka była tak niedelikatna-choć to łagodnie powiedziane, że teraz mam trałme jak myśle o tych badaniach, dlatego mam nadzieje że jednak obejdzie sie bez dopochwowego;)
 
A widzisz Emwu ja regularnie czuje dzidzie, zawsze codziennie wieczorkiem:tak: może akurat trafiam na odpowiedni moment fikołkowania:-D

Co do usg hmm mi lekarz nigdy o pełnym pęcherzu nie mówił, no ale ja miałam i poprzednia ciąże zagrożona i tą, więc usg mam często robione, więc lekarz wszytsko na pewno sprawdza w swjej kolejności;-)

EEE nie ma co sie rozstępami przejmować;-) ja poprzednio i teraz krem FISSAN stosuję, jest dobry, skuteczny i niedrogi:tak:
 
reklama
Cześć Dziewczynki! Czy Wam te tygodnie też tak szybko mijają?Tak mi się wydaje że całkiem niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży a tu już prawie 14 tydzień. Widzę że wczoraj na tapecie był temat rozstępów, ja na razie stosuję zwykły balsam nawilżający Johnsona. Co do tych pokłuwań w dole brzucha ja też je mam od czasu do czasu. Gin powiedziała mi że jeśli to nie jest cały czas to jest w normie. Napiszcie jak pielęgnujecie piersi bo wydaje mi się że moje brodawki są nieco słabo nawilżone czy to prawda że nie powinno się piersi myć mydłem bo wysusza brodawki? Czy któraś z was ma problemy z cerą tzn z wypryskami? Mi wyskakują takie drobne jak dawniej przed okresem. ;-)

Mi wyskakuję czasem wypryski, tak jak przed ciążą, nic więcej nic mniej. Stosuję na to maść cynkową i po paru dniach jest w porządku:-)
 
Do góry