reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

witajcie!
Ja odkąd zaszłam w ciąże mam masakrycznie porypane sny;) ale ostatnio śniło mi się, że mam już ogromny brzuszek, i nie moge sie z rzadne ciuszki zmieścic;) ciężko mi się ruszać, wiązac buty, itp;) ciekawa jestem jak to będzie w tym 9 miesiącu;) czy naprade bede miała problemy z zawiązywaniem choćby butów;)
 
reklama
czesc dziewczyny,mialam dzis usg i okazalo sie ze to dopiero 9 tyg. i 3 dni takze terminy mi sie pozmienialy, oczekuje dzidzi 28 grudnia......
 
Georgina przez myśl mi nie przeszło ze to bliźniaki tym bardziej ze 3 tyg temu mój gin powiedzial ze blizniakow z tego to raczej nie bedzie, bo to powinno mnie najbardziej interesowac po odstawieniu tabletek. No ja to jestem przerazona gdzie mi sie to zmieści, a narazie to praktycznie w ogóle brzucha nie mam. A co do płci to ja tez bym chciala 2 dziewczynki, a mój pratner dwóch chłopaków, no a ja mam nadzieje ze jednak nie beda jednojajowe, to moze bedzie i chlopczyk i dziewczynka. Choć wyczytaliśmy ze 70% szans ze beda jednojajowe jak jest jedna kosmówka.
 
marta a co bralas ?? jakie tabletki ?? bo ja bralam clo i tez sie troche zastanawiam czy aby 2 nie bedzie :) ponoc po clo to czesty przypadek :)
 
mea osi ja brałam zwykle tabletki antybaby przez jakies 3 lata cilest, a po miesiącu po odstawieniu zaszłam w ciąże, planowana do końca nie była, ale wiedzielismy co robimy Lekarze sie mnie pytaja czy czasami nie brałam czegos na pobudzenie owulacji heh, a ja nic. No i jak to ciąża jednojajowa to to czysty przypadek z tymi bliźniakami, bo nie są znane żadne genetyczne mechanizmy które wpływają na podział już tej zapłodnionej komórki jajowej (a lekarz powiedzial ze to raczej beda własnie takie - a 0,4% szans na urodzenie takich dzieci ma każda kobieta, czyli niewiele) , a jak się jednak okaże że jednak dwujajowe to bedzie to miało na pewno związek z odstawieniem tabletek.
Jutka a Twoje bliźniaki jakie są? dwujajowe dwukosmówkowe?
 
o właśnie a zapomniałam Was zapytać, czy stosujecie jakąś profilaktykę przeciwrozstępową? bo ja mam jakiś tam krem z seri mama i ja AA, ale mój gin powiedział ze kremami to sie tam moge smarowac a to nic nie daje i najlepiej zeby uzywac do smarowania brzuszka oliwy z oliwek. Macie moze jakies sprawdzone sposoby. Mój gin powiedzial ze po blizniakach to brzuch kiepsko wygląda, tym bardziej ze ja taka chuda, wiec chcialabym jakos o to zadbac. No ale skoro teraz jeszcze nic nie widac to moze nie bedzie tak źle, nie wiem czy wielkosc brzucha ma jakies podloze genetyczne, ale moja mama jak czekała do porodu to sasiadka z sali pytala sie jej czy pani to juz do wypisu , bo miala taki maluśki brzuszek, więc może nie bedzie tak źle... nawet z doma bablami
 
Apropo przeciw rozstępom - ja kupiłam krem Ziaja dla przyszłych mamuś - niedrogi, ale zawsze na początek jest COŚ a z dwójką maluszków w środku, to już wogóle czymś się smaruj, żeby skórę przygotować :) Ojoj, to musi być radość!
 
reklama
Ja tez brałam ciliest, odstawiłam w grudniu, a zaszłam w ciąze pod koniec marca, miałam robione usg w 7 tyg ciązy, ale moj gin powiedział, że nawet jeśli ciąża jest mnoga to jeszcze nie może na 100% powiedzieć, bo czasem jedno dziecko zakrywa drugie, z tego szoku zapomniałam się zapytac w którym tyg ciązy można już na 100% stwierdzic czy w brzusiu jest jedna dzidzia czy więcej ?
 
Do góry