reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja bijące serduszko widziałam już w 7 tygodniu jak poszłam dowiedzieć się czy jestem w ciąży. Pani dr zrobiła mi usg wewnętrzne i zobaczyłam pulsujący punkt. Niesamowite przeżycie... Sama zobaczysz!
 
reklama
I JA W CZWARTEK KOLEJNE USG BEDĘ MIAŁA, NIE MOGĘ SIE DOCZEKAĆ:tak:

CO DO PISANIA O DZIWNYCH PRZYPADKACHNA FORUM JA OSOBIŚCIE NBIC DO TEGO NIE MAM, POZA TYM TAK NAS DUŻO, ŻE RACZEJ WPŁYWU NA TO NIE MAMY CO KTO PISZE. ZAWSZE MOŻNA NIE CZYTAĆ A PRZEDE WSZYSTKIM NIE BRAĆ DO SIEBIE OPOWIEŚCI O SĄSIADKI CIOTECZNEJ SIOSTRZE;-);-)
O SWOICH PROBLEMACH JAK NAJBARDZIEJ POWINNYŚMY PISAĆ, WSZYSTKIM CO NAS DOTYCZY.
A I TROCHE CZASU MINIE TO I TEMATY SIE ZMIENIĄ, ZOBACZYCIE- POŹNIEJ NA PIERWSZY PLAN PÓJDZIE WYPRAWKA I WSZYSTKIE GAŻETY Z TYM ZWIĄZANE:tak:
 
Reve Bój sie Boga co bys ty nie wrociła z bliźniakami ;-) ( zart) Nie martw sie na bank bedzie dobrze!!!!! Ale ci fajnie juz w czwartek zobaczysz dzidziulke a ja kurcze jeszcze caly tydzien bede czekac na to !!! Bo dopiero 27 mam wizyte.


Nie kracz kochana brzuch rośnie jak szalony i zaczynam się martwić... ja z tych, co chce mieć dwójeczkę a nie trójeczkę dzieci ;-) A ja miałam mieć wizyte 27go właśnie, ale przełożyłam na 21, bo wyjeżdżam do Mrągowa 27-31 maj :-)

A tu coś na temat badań :

• Pomiędzy 11. tygodniem i 1. dniem a 13. tygodniem i 6. dniem (optymalny okres to zakończony 12. tydzień). Podczas badania sprawdzane są: przezierność karkowa, długość kości nosowej i przepływ krwi w przewodzie żylnym. Jeśli pomiary są prawidłowe, jest małe ryzyko pojawienia się nieprawidłowości chromosomalnych (wad genetycznych), w tym zespołu Downa. Gdy wyniki są nieprawidłowe, zazwyczaj zalecana jest dalsza diagnostyka prenatalna.
• Między 18. a 23. tygodniem ciąży (najlepiej po 20. tygodniu). Bardzo dokładnie oceniana jest budowa płodu (w tym również serce).
• Pomiędzy 28 a 32. tygodniem ciąży. To badanie ocenia dynamikę wzrostu dziecka. Jeśli pojawiły się niekorzystne czynniki (np. mało lub wielowodzie), zostaną właśnie teraz wykryte.
• Po 38. tygodniu. To badanie dodatkowe. Pozwala ocenić między innymi wagę płodu oraz jego ułożenie. Może być więc pomocne przy planowaniu sposobu porodu.
 
Ja bijące serduszko widziałam już w 7 tygodniu jak poszłam dowiedzieć się czy jestem w ciąży. Pani dr zrobiła mi usg wewnętrzne i zobaczyłam pulsujący punkt. Niesamowite przeżycie... Sama zobaczysz!

Ja widziałam już serduszko Skarbka, 140 uderzeń:-) Czy jak się to mówi.
Ale teraz czekam by usłyszeć:-)
 
Maaarta No to kochana już w trójeczkę idziemy podejrzeć nasze maluchy :-)
A a propos pisania szwagierek cioć mamy wujkowych, to masz rację, jednak są tu bywalskie od początku wątku, które czytają każdego posta i wiem, że się dostosują, zawsze to jakiś odsetek mniej, który nie spowoduje palpitacji u którejkolwiek z nas jakimś wywodem ;-)
 
Ja widziałam już serduszko Skarbka, 140 uderzeń:-) Czy jak się to mówi.
Ale teraz czekam by usłyszeć:-)

Mój ginek ma taki osprzęt, że jakoś nigdy nie słuchałam serdunia w poprzedniej ciąży, dopiero na ktg w szpitalu, ale zawsze widziałam ten szalejący cudnie punkcik na monitorze :-) Poza tym to facet, który nie ufa maszyneriom i sam wylicza puls na podstawie obrazu usg i osłuchu przez brzuszek w późniejszej ciąży ;-)
 
cześć

Ja na 19-00 mam usg, ale nie wiem jak dożyję do tej godziny- bo u mnie mdłości się nasilają z dnia na dzień.....:baffled::baffled::baffled:
Przepraszam że tak o sobie, ale nie mam siły.....:no::no::no:

miłego dnia
 
O tak, to będzie szczęśliwy dzień:tak:


a co do serduszka dziecka Reve ja już wcześniej o to pisałam, ja sobie kupię, mam złe doświadczenia a taki sprzęcik na pewno poprawi mój nastrój

DETEKTOR TĘTNA PŁODU! ŻEL USG GRATIS !!! (634533625) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy


Fajne to to, na patoligii ciąży położna mi takim detektorem sprawdzała tentno, ale ja obawiam się,ze zbytnio bym z tym szalała i chyba jednak wolę z niecierpliwościa czekać na każda następna wizyte ;-)

cześć

Ja na 19-00 mam usg, ale nie wiem jak dożyję do tej godziny- bo u mnie mdłości się nasilają z dnia na dzień.....:baffled::baffled::baffled:
Przepraszam że tak o sobie, ale nie mam siły.....:no::no::no:

miłego dnia


uuuuuuuuuuuuuu bidulko, trzymam kciuki by przeszło, choc i u mnie nie najlepiej. Głowa do góry- czekamy na wieści po wizycie!
 
reklama
Czesc dziewczynki. Poczytalam Was. Zgadzam sie w kwestii dramatyzowania i czarnych historii. Piszmy o swoich objawach i tragediach (mam nadzieje ,ze takie juz sie wiecej tu nie pojawia) a reszte przypadkow zostawmy.
Beatka - trzymaj sie.
Marta - tez bym chciala taki aparacik ale pewnie zanim sie zbiore zeby to kupic to zaczne czuc ruchy dziecka i wtedy nie bedzie mi potrzebny.
Witam wszytkie nowe mamy.

Napisalam bym cos wiecej ale mam godzinke wolna teraz . Jak sadzicie co z nia zrobie? :) bRAWO! Ide udusic komara.

Pewnie jak wroce to juz nikogo tu nie bedzie ale u mnie pada i tak mi sie chce spaaaac.
 
Do góry