reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Marta - tez bym chciala taki aparacik ale pewnie zanim sie zbiore zeby to kupic to zaczne czuc ruchy dziecka i wtedy nie bedzie mi potrzebny.

No niby tak ale ja pamiętam jak najbardziej się denerwowałam kiedy Antoś w brzuszku długo się nie ruszal, a uwielbiał spać, zdażało się że po 5 -6 godzin. A ja wtedy siwiałam z nerwów co się dzieje.
Napisalam bym cos wiecej ale mam godzinke wolna teraz . Jak sadzicie co z nia zrobie? :) bRAWO! Ide udusic komara.

Dobry pomysł:tak: ja na budowe jadę, nie powinnam za dużo sie poruszac ale codziennie tak prace postępują że bardzo niecierpliwa i ciekawa jestem:-)
 
reklama
Reve No wasnie ja z tych samych ;-) dwojeczka nie trojeczka hahahah..Moj gin zna moja historie rodzinna ,wiec wie ze moja matula z blizniakow ...no i niby ten gen jest przekazywany ....jak narazie widac bylo jedne serduszko ....ale moj gin powiedział ze do 12 tyg mamy czas ( nie smiałam zapytac czas na co hahahah ) ....za tydzien wizyta wiec pewnie zapytam co mial na mysli .

Beata oj bidulko ,trzymaj sie i mam nadzieje ze niedlugo ci przejdzie !

Dziewczyny piszcie jak po wizycie bylo.

Marta jedziemy tak samo wiec fajnie bedziee wiedziec co tam u twego malenstwa( ja wizyta po tobie)

Ide zjesc truskaweczki ,bo maz z pracy zajechal do sklepu z mysla o mnie ....a ja taka wredna dla niego jestem ehhhhh.
 
jejku jak mnie dzis glowa boli. Teraz juz pewnie za pozno na ratunek ale moze jakas porada na nastepny raz. Co mozna zazyc w ciazy na bol glowy?

Mnie też boli. Ostatnio tak rwała, że zrobiłam sobie zimny okład z żelu (dostępny w aptece, taki żel w opakowaniu foliowym). Pomogło:-) Ale troszkę cierpliwości jest potrzebne do tego.

Czy Wy już macie prócz kwasu foliowego jakieś witaminki przepisane? Ja mam Falvit i się zastanawiam czy to nie za dużo kwasu foliowego bo jak jedna tabletka Folika i jedna tabletka Falvitu, w którym też jest kwas foliowy..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Emwu wiem, że bezpiecznym lekiem przeciwbólowym są leki zawierające paracetamol. No ale lepszym pomysłem są okłady:tak:

Georgina ja skończyłam wczoraj folik i biore już feminatal, tam też jest kwas foliowy. No ale patrząc na suwaczki jestem prawie 2 tyg do przodu.
 
Mnie bóle głowy nasilają się popołudniu, nie biorę żadnych leków staram się przetrzymać i przespać, sen mi pomaga. Okłady też powinny być pomocne.Do Beata2710 u mnie występują nudności całodniowe i nasilają się zwłaszcza wieczorem także wiem co czujesz. Też mam usg na 19 tylko jutro.
Pozdrawiam
 
Cześć dziewczynki!! poczytuje tu was codziennie ale jakoś nie miałam energii odpisac (i tak mam do wszystkiego) Bardzo sie ciesze, ze te historie z plamieniami sie dobrze zakonczyły :-) ja z poczatkiem tygodnia ide na badania i 28 do doktorka, wiec tak jak wy zobacze fasolinke (moze w koncu uwierze ze tam w srodku cos jest bo na razie ciezko)

Aha mam pytanko czy jest to normalne, że jak mocniej psikne to mnie ma w dole brzucha rozerwac, troszku sie tym martwie i boje sie psikac (a chorobka bierze i psikac sie chce:baffled:)

Pozdrawiam i całuski dla nowych Grudnióweczek!!!!!!
 
Czesc dziewczynki!
Kurde co do głowy ,cholera dzisiaj mi rozsadza i to juz z samego rana !!!!!!!:baffled:

Lece pozniej poprzytulac sie do bratanicy ma juz 2 tygodnie !!!!

Co do kwasu foliowego
"Zalecaną dawką zapobiegającą tym wadom jest 400 mikrogramów kwasu foliowego dziennie. Aby być pewnym, że dostarcza się swojemu organizmowi odpowiednią ilość kwasu foliowego można przyjmować syntetyczny kwas foliowy wraz z preparatami multiwitaminowymi zawierającymi jego odpowiednią ilość lub tabletki tylko z kwasem foliowym (400 mikrogramów - 0.4 mg). Preparaty te można kupić w aptece bez recepty. Można też spożywać na śniadanie porcję płatków zbożowych wzbogacanych w kwas foliowy, zawierające 100 % dziennego zapotrzebowania. Należy zadbać o odpowiednią dietę. Oczywiście kwas foliowy nie występuje tylko w tabletkach. Najwięcej jest go w warzywach zielonolistnych, drożdżach piwnych, soku z pomarańczy, fasoli, cykorii, groszku, jarzynach, szpinaku, szparagach, rzepie, soczewicy, ryżu, soi, kiełkach pszenicy, żółtkach jaj, wątróbce cielęcej. Przy przygotowywaniu posiłków należy pamiętać aby warzywa były gotowane krótko, gdyż długie gotowanie niszczy wiele witamin. Zalecaną dawką kwasu foliowego przyjmowanego w okresie potencjalnej możliwości zajścia w ciążę jest 400 mikrogramów (0.4 mg) dziennie. Kobiety w ciąży powinny przyjmować 0,4 mg - 1,0 mg kwasu foliowego dziennie do końca trzeciego miesiąca ciąży. Kobiety z rodzin obciążonych występowaniem wad cewy nerwowej powinny przyjmować 4,0 mg kwasu foliowego dziennie."

Kwas foliowy w ciąży. Dział - CiĄŻa. Obcasy.pl

 
Emwu wiem, że bezpiecznym lekiem przeciwbólowym są leki zawierające paracetamol. No ale lepszym pomysłem są okłady:tak:

Georgina ja skończyłam wczoraj folik i biore już feminatal, tam też jest kwas foliowy. No ale patrząc na suwaczki jestem prawie 2 tyg do przodu.

Mi ginka powiedziała, że do 15 tyg. mam brać Folik. I przepisała też Falvit. Na to wychodzi, że mam brać obie tabletki jednocześnie.
 
reklama
Joanna dzięki za wyczerpujące info:tak:
Mi ginka powiedziała, że do 15 tyg. mam brać Folik. I przepisała też Falvit. Na to wychodzi, że mam brać obie tabletki jednocześnie.
Skoro lekarz kazał, to tak trzeba, mi kazał brać dzienna dawkę o której pisała Joanna, a poza tym brałam juz folik 3 m-ce przed zajściem w ciążę.

a ja własnie ze sklepu wróciłam, kupiłam truskawki i teraz sie objadam, normalnie najeść się nimi nie mogę:-D
 
Do góry