reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Witam mamuski.
Czy zadna z Was dziewczyny juz nie pracuje. Ja czuje sie dobrze wiec latam do pracy ale przez to ciagle jestem do tylu z forum :). Naprawde nie chce mi sie ciagle nadrabiac zaleglosci wiec wskakuje w temat jak ni z gruchy ni z pietruchy, Ciagle nie wiem o co chodzi ..:)

No ale jeszcze tylko 1,5 miesiaca i ide na macierzynski.

Pisalayscie cos o krzywej cukrowej. ja niestety nie zrobilam bo poszlam do labolatorium dzien przed wylotem z Polski i okazalo sie ,ze bez skierowania tego nie zrobia. Nie wiem jakim cudem moja doktor nie dala mi skierowania. Kazala zrobic badanie ale papierka zadnego nie dala. Mam nadzieje ,ze wszytsko jest dobrze i , ze mimo braku badania komplikacji nie bedzie.

Co do cisnienia to ja tez mam niskie i szybkie tetno. Czasem jak mi serducho zacznie walic to az musze sie polozyc bo wydaje mi sie ze padne albo mi oddechu zabrakni. Z tym ,ze to moze byc rezultat mojej anemii.

Co do liczenia tygodni i miesiecy to juz kiedys o tym dluuuugo dyskutowalysmy. Co lekarz to inna metoda liczenia. W internecie i ksiazkach pelno roznych wersji wyliczen. Ja dzis zaczynam tydzien 28 wiec chyba 7 miesiac jak nic :).

Jakos ten 7 miesiac brzmi magicznie - tak bardzo bezpiecznie nie?
Ciekawe czy ktoras z nas bedzie iala wczesniaczka (oby nie) ale jak sie to zdarzy to mam nadzieje ,ze wszystko bedzie dobrze. Jak do tej pory wszystkim nam sie dobrze ciazy :)
 
Ja słyszałam, że 7 miesiąc od 27 tygodni;) Ale mam dziś okropny humor;/
Tak naprawde jest wiele sposobow liczenia hahhaha i wez tu badz madry :)

Rózne schematy rozliczania tygodni ciazy. ( zrobione przez Isis)

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
 
Witam:-)ja wlasnie weszlam do domku z zakupow,mam teraz co pozerac:-DDzisiaj w nocy zlapal mnie skurcz ze jak wstalam rano to mnie jeszcze noga przez godzine bolala:-(dziwne bo biore magnez.
Ja mam to samo ,lecz od kiedy zaczelam lykac aspargin skurcze nie sa tak czeste ...ale wczesniej mialam normalnie masakre ,wybudzalam z bolo Jarka co by mi syry masowal !!!!! Teraz jak zlapie to tez konkretnie ze pozniej kuleje caly nastepny dzien i łydki bola !Jednak cos ten aspargin daje bo napewno nie lapie mnie co noc !:tak:
 
Pomyłam podłogi w domciu i od razu mi lepiej:p Jeszcze pranie zostało, ale to jak chłopaki się obudzą bo też chcę jakiś relaksik teraz dla siebie:) Mój dziś obiad robi:p Kurczaczka gotowanego bo mam smaczka a na zupę jeszcze nie wiem co, jakaś niespo:p

Te obliczenia tygodni/miesięcy są boskie. Wszędzie inaczej. Ja się kieruję moim suwakiem z krateczkami:)
 
Jakos ten 7 miesiac brzmi magicznie - tak bardzo bezpiecznie nie?
Ciekawe czy ktoras z nas bedzie iala wczesniaczka (oby nie) ale jak sie to zdarzy to mam nadzieje ,ze wszystko bedzie dobrze. Jak do tej pory wszystkim nam sie dobrze ciazy :)
Ja mam nadzieje ze historia sie nie powtorzy i moj drugi synek zdecyduje sie nie pchac za szybko na ten swiat :-D.Bo Patryk z kolei pchal sie juz od 33 tyg ciazy ! NO i po co pytam? Wazne ze wszsytko skonczylo sie dobrze i teraz niczym nie odbiega od skow ,baaa nawet jest z nauka w czołówce ( boze co by tak zawsze bylo i mu sie z wiekiem nie odwidzialo ahhaah ) i wcale najmniejszy w klasie nie jest :tak:
 
reklama
Pomyłam podłogi w domciu i od razu mi lepiej:p Jeszcze pranie zostało, ale to jak chłopaki się obudzą bo też chcę jakiś relaksik teraz dla siebie:) Mój dziś obiad robi:p Kurczaczka gotowanego bo mam smaczka a na zupę jeszcze nie wiem co, jakaś niespo:p

Te obliczenia tygodni/miesięcy są boskie. Wszędzie inaczej. Ja się kieruję moim suwakiem z krateczkami:)
Ja tez sie trzymam swojego suwaka hahahahah :)
 
Do góry