reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

Ja nie mówię że źle. Każdy jest inny i każda ciąża inna. Nie wiadomo też ile teraz będę miała na plusie.
Koleżanki, szwagierka też miały po +20-25. A dziś szczupłe.
Ciąża rządzi się swoimi prawami. Ile będzie na plus, z tym się pogodzę. Ważne że będzie wszystko zdrowo przebiegało.
Tu masz rację, najważniejsze zdrowie 🙂 ja nie liczyłam na to że wrócę do szczupłej sylwetki przez to jak wyglądają po dzieciach kobiety w mojej rodzinie. Mama mi ostatnio przy spotkaniu rodzinnym powiedziała "Ty nie będziesz już długo szczupła bo dużo jesz i już 30stka będzie". Ja już byłam po pozytywnym teście i miałam tylko takie w głowie "teraz to przytyje ale od ciąży", oczywiście nie mówiłam tego na głos 😁
 
reklama
O kurcze, to moja najstarsza ma 4 kąta a najmłodsza roczek, i synek po środku;)

A i się przejmujesz. Przyjedz do mnie następnym latem to jak pójdziemy z naszą 8 na.plac zabaw, będziemy dopiero fajnie wyglądać xd

My ogólnie mało seksu uprawiamy, a teraz pewnie sie pokochamy z 3 miesiace po porodzie. Przy naszych czortcah jest ciężko:/

A co do śluzu ja mam dużo
Z tym, że wtej ciąży jest jakiś gesty też i zoltawy/sielonkawy? Miałam już kapsulki na zakazeni3 pochwy i teraz drugi antybiotyk i.sie.troche martwię. A może jednak jest on fizjologiczny ehhh
Ja też taki zawsze mam w ciążach, zwracałam uwagę ginowi, cytologia ok, nigdy nic nie mówił, że to jakieś patologiczne. Może być żółty/zielonkawy. 🤷‍♀️
 
Ja nie mówię że źle. Każdy jest inny i każda ciąża inna. Nie wiadomo też ile teraz będę miała na plusie.
Koleżanki, szwagierka też miały po +20-25. A dziś szczupłe.
Ciąża rządzi się swoimi prawami. Ile będzie na plus, z tym się pogodzę. Ważne że będzie wszystko zdrowo przebiegało.
Ja zawsze w ciążach po kilkanaście kg, nawet pod 20, a potem wracałam do granicy niedowagi🤷‍♀️
 
A apropo wagi, planujecie jakąś aktywność fizyczną w ciąży? Może przed ciążą coś ćwiczylyscie i zamierzacie kontynuować? Mi w poprzedniej ciąży bardzo pomogła joga, teraz niestety nie mam na to siły ale jak tylko ustąpią mdłosci to wrócę. I przed ciążą dość dużo biegałam, co niestety jest wykluczone na najbliższe dobre 7-8 miesięcy. Ale może jakieś kroczki na bieżni mi sie uda od czasu do czasu. Marzę, by urodzić szybko i w miarę „sprawnie” 🫡😬
 
A apropo wagi, planujecie jakąś aktywność fizyczną w ciąży? Może przed ciążą coś ćwiczylyscie i zamierzacie kontynuować? Mi w poprzedniej ciąży bardzo pomogła joga, teraz niestety nie mam na to siły ale jak tylko ustąpią mdłosci to wrócę. I przed ciążą dość dużo biegałam, co niestety jest wykluczone na najbliższe dobre 7-8 miesięcy. Ale może jakieś kroczki na bieżni mi sie uda od czasu do czasu. Marzę, by urodzić szybko i w miarę „sprawnie” 🫡😬
U mnie aktywność fizyczną zapewniają małe dzieci 😉 I mąż8-)😅

Ehh, mdłości jeszcze nie minęły, a czas powitać zgagę nocną...🙄😫
 
Matko jaki koszmar... śniło mi się właśnie, że dostałam krwotoku, dosłownie się lało, nie nadążałam zmieniać podpasek i że nic już nie było widać na usg:o😭
To było tak realistyczne, że aż się obudziłam zdziwiona, że to sen i że mam sucho między nogami 😩
 
A apropo wagi, planujecie jakąś aktywność fizyczną w ciąży? Może przed ciążą coś ćwiczylyscie i zamierzacie kontynuować? Mi w poprzedniej ciąży bardzo pomogła joga, teraz niestety nie mam na to siły ale jak tylko ustąpią mdłosci to wrócę. I przed ciążą dość dużo biegałam, co niestety jest wykluczone na najbliższe dobre 7-8 miesięcy. Ale może jakieś kroczki na bieżni mi sie uda od czasu do czasu. Marzę, by urodzić szybko i w miarę „sprawnie” 🫡😬
Ja nie mam jakieś specjalnej aktywności. W pracy muszę się ruszać, w ogródku też mam dużo ruchu, czasem wejdzie jakiś rower, w weekend dłuższy spacer i oto cała moja aktywność.
Co do porodu. Ja robiłam wszystko by wcześniej urodzić, a i tak szkło słabo. Wszystkie tajne triki z internetu wykorzystałam min. mycie okien, wieszanie fieran 🙈
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 14kg 🙈 dla mnie to było okropne doświadczenie, bo nigdy wcześniej nie ważyłam więcej niż 58kg, a tu przed samym porodem 69, ale ja jadłam słodycze non stop. Wróciłam do swojej dawnej wagi pół roku po porodzie. Teraz nie mam zamiaru się tak zapuścić :)
 
Do góry