reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

Ja dopiero w tej ciąży czuje się naprawdę dobrze, wcześniejsze nie należały do najgorszy, ale teraz mam naprawdę minimum objawów i do tego takie które prawie wgl nie przeszkadzają 🙂
Ja w poprzednich czułam się nie najgorzej. W tej tak nie bardzo. Często jestem zmęczona, męczą mdłości i raz się męczyłam nad kabelkiem takie te mdłości były dokuczliwe.
 
reklama
Dziewczyny ogarnialam dzisiaj weselne zakupy i spotkałam znajoma. Mówiła że idzie oddać krew. To jej mówię że kiedyś oddawałam, ale nie mam wymaganych 50 kg teraz i że jestem w ciąży więc już w ogóle bym krwi nie mogła oddawać. Ona jak usłyszała o ciąży to na cały głos do mnie " ZNOWU " Jakby co rok to był u mnie prorok 😂 a jednak mam różnice wiekowa między dzieciakami, a teraz to już w ogóle będzie 4 lata i 3 miesiące różnicy między młodsza córka a maleństwem. Nie wiem czy ta znajoma mnie wzięła za patologie czy co 😂
 
Powiecie proszę coś więcej co się stało? Wątek jest duży i ciężko się odgrzebać.

Dziewczyny które nie miały nigdy toksoplazmozy - jak czyścicie owoce?
Na listopadówkach była mama, której córka z przedszkola przyniosła rumień zakaźny z przedszkola i ta mama też zaczęła się źle czuć i zaraziła się tym rumieniem. Bała się o dzieciątko, że też się zaraziło i niestety chyba na prenatalnych wyszedł obrzęk płodu. Potem w klinice usłyszała że serduszko może nie wytrzymać, a jeśli da radę to od 15 tygodnia ciąży można wykonywać transfuzję dla dzieciątka. Maleństwo jednak nie dało rady i w 13 tygodniu zatrzymało się serduszko. Też czytałam tą historię i kibicowałam żeby dobrze się skończyło. W grupie przedszkolnej mojego syna też panował rumien i syn nawet złapal, jednak nikt oprócz niego w domu nie zachorował. Myślałam że to taka " niewinna przedszkolna choroba " . Późno się dowiedziałam, że jeśli złapie to kobieta w ciąży ( która wcześniej tego nie przechodziła a więc nie ma przeciwciał ) to dla niej może być bardzo ciężkie w skutkach.
 
Dziewczyny ogarnialam dzisiaj weselne zakupy i spotkałam znajoma. Mówiła że idzie oddać krew. To jej mówię że kiedyś oddawałam, ale nie mam wymaganych 50 kg teraz i że jestem w ciąży więc już w ogóle bym krwi nie mogła oddawać. Ona jak usłyszała o ciąży to na cały głos do mnie " ZNOWU " Jakby co rok to był u mnie prorok 😂 a jednak mam różnice wiekowa między dzieciakami, a teraz to już w ogóle będzie 4 lata i 3 miesiące różnicy między młodsza córka a maleństwem. Nie wiem czy ta znajoma mnie wzięła za patologie czy co 😂
Niektórzy nie wyobrażają sobie mieć gromadki dzieci. Wgl teraz coraz więcej taki co nie planuje ani jednego dziecka.
 
Na listopadówkach była mama, której córka z przedszkola przyniosła rumień zakaźny z przedszkola i ta mama też zaczęła się źle czuć i zaraziła się tym rumieniem. Bała się o dzieciątko, że też się zaraziło i niestety chyba na prenatalnych wyszedł obrzęk płodu. Potem w klinice usłyszała że serduszko może nie wytrzymać, a jeśli da radę to od 15 tygodnia ciąży można wykonywać transfuzję dla dzieciątka. Maleństwo jednak nie dało rady i w 13 tygodniu zatrzymało się serduszko. Też czytałam tą historię i kibicowałam żeby dobrze się skończyło. W grupie przedszkolnej mojego syna też panował rumien i syn nawet złapal, jednak nikt oprócz niego w domu nie zachorował. Myślałam że to taka " niewinna przedszkolna choroba " . Późno się dowiedziałam, że jeśli złapie to kobieta w ciąży ( która wcześniej tego nie przechodziła a więc nie ma przeciwciał ) to dla niej może być bardzo ciężkie w skutkach.
Ja podejrzewam, że właśnie przez rumień zakaźny miałam biochemiczną... syn mnie zaraził z przedszkola...
 
Na listopadówkach była mama, której córka z przedszkola przyniosła rumień zakaźny z przedszkola i ta mama też zaczęła się źle czuć i zaraziła się tym rumieniem. Bała się o dzieciątko, że też się zaraziło i niestety chyba na prenatalnych wyszedł obrzęk płodu. Potem w klinice usłyszała że serduszko może nie wytrzymać, a jeśli da radę to od 15 tygodnia ciąży można wykonywać transfuzję dla dzieciątka. Maleństwo jednak nie dało rady i w 13 tygodniu zatrzymało się serduszko. Też czytałam tą historię i kibicowałam żeby dobrze się skończyło. W grupie przedszkolnej mojego syna też panował rumien i syn nawet złapal, jednak nikt oprócz niego w domu nie zachorował. Myślałam że to taka " niewinna przedszkolna choroba " . Późno się dowiedziałam, że jeśli złapie to kobieta w ciąży ( która wcześniej tego nie przechodziła a więc nie ma przeciwciał ) to dla niej może być bardzo ciężkie w skutkach.
Straszna historia, zdrowa ciąża i jak to "niewiele" potrzeba, żeby stracić maleństwo 🥺
 
Dziewczyny ogarnialam dzisiaj weselne zakupy i spotkałam znajoma. Mówiła że idzie oddać krew. To jej mówię że kiedyś oddawałam, ale nie mam wymaganych 50 kg teraz i że jestem w ciąży więc już w ogóle bym krwi nie mogła oddawać. Ona jak usłyszała o ciąży to na cały głos do mnie " ZNOWU " Jakby co rok to był u mnie prorok 😂 a jednak mam różnice wiekowa między dzieciakami, a teraz to już w ogóle będzie 4 lata i 3 miesiące różnicy między młodsza córka a maleństwem. Nie wiem czy ta znajoma mnie wzięła za patologie czy co 😂

No ludzie teraz jak ktoś świadomie decyduje się na więcej dzieci to uważają go za patologię. Niestety jest to bardzo przykre.
 
reklama
Trochę inna sytuacja gdy tylko dziecko posyłasz do placówki, a inna gdy masz do czynienia dzień na dzień z 400 dzieciakami 🙂
Super że się lepiej czujesz ☺️ żeby tak każda mogła mieć lepsze samopoczucie, bo naprawdę ciężko się czyta o tych waszych objawach.
A no to oczywiście zupełnie co innego :) znacznie wzrasta prawdopodobieństwo
 
Do góry