reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Dziewczyny, macie doświadczenia z krwiakami w ciąży? Ile trwa wchłanianie? Jak u Was się skończyło?Czy lezałyscie, bo są 2 odrębne teorie i nie wiem co robić… oszczędzać się a nie wychodzić z łóżka oprócz wc to różnica…
Ja aktualnie mam krwiaka, ale małego bo ma 1x1,2cm i odsuniętego od malucha. Niby nie zagrażający, ale mam prowadzić oszczędny tryb i zero dźwigania, żeby się wchłonął. Pół dnia leżę a resztę czasu się kręcę bo bym zwariowała a i tak czasem mam brązowe plamienie. Wiem że to nie łatwe ale ty kochana lepiej leż plackiem i wstawiaj do wc, spacer po mieszkaniu i na tym koniec, jak wszystko się unormuje to wrócisz do normalności 🤗
 
reklama
Dziewczyny, czy Wam tez na prenatalne usg każą przyjść z pełnym pęcherzem? Ja się dopiero doczytałam, że mam wypić 0.8l wody na godzinę przed wizytą. Mam nadzieję, że się w takim razie nie opóźni 😅 To chyba znaczy, że będzie przez powłoki brzuszne?
Ja miałam przez powłoki brzuszne i poszłam z pełnym pęcherzem bo byłam spozniona i lekarz kazał mi iść się wysikać bo pęcherz wszystko zasłaniał 🙈
 
To ciekawe, ja w drodze na usg wypiłam sporo wody, chwilę przed wizytą skorzystałam z toalety, a w trakcie badania musiałam skorzystać ponownie, bo pęcherz przysłaniał widok.
Ja miałam przez powłoki brzuszne i poszłam z pełnym pęcherzem bo byłam spozniona i lekarz kazał mi iść się wysikać bo pęcherz wszystko zasłaniał 🙈
No nie, jeśli po godzinie bez siku każą mi iść i jednak opróżnić pęcherz bo zasłania, to chyba poznają co to znaczy wkurzyć ciężarną 😂
 
No nie, jeśli po godzinie bez siku każą mi iść i jednak opróżnić pęcherz bo zasłania, to chyba poznają co to znaczy wkurzyć ciężarną 😂
Tak generalnie to przecież racja, że może zasłaniać, więc zastanawiam się jakie ma to mieć znaczenie i dlaczego kazali przyjść Ci z pełnym pęcherzem.
Dopytaj na badaniu i daj znać. 😀
 
No właśnie, a u mnie jeszcze straszą, że jak nie będzie pełny to mogą przełożyć wizytę 🙊 No nic, i tak będę przebierać nogami, teraz tylko dojdzie dodatkowy powód😅
Jeny mi się to kojarzy z transferem invitro. Trzeba mieć pełny pęcherz, żeby ładnie było widać macice na USG. Dla mnie to był zawsze dramat… a raz było 40min opóźnienie i po prostu wyłam z bólu, a jak podawali zarodek to już się modliłam żeby skończyli i żebym mogła iść do toalety. Trauma. Ja myśle, żeby nie załatwiać się bezpośrednio przed usg ale nie iść tez z pełnym pęcherzem :p
 
Jeny mi się to kojarzy z transferem invitro. Trzeba mieć pełny pęcherz, żeby ładnie było widać macice na USG. Dla mnie to był zawsze dramat… a raz było 40min opóźnienie i po prostu wyłam z bólu, a jak podawali zarodek to już się modliłam żeby skończyli i żebym mogła iść do toalety. Trauma. Ja myśle, żeby nie załatwiać się bezpośrednio przed usg ale nie iść tez z pełnym pęcherzem :p
O rany współczuję! Ja mam dosyć pancerny pęcherz więc powinno być ok, o ile wizyta się bardzo nie opóźni, ale już bym wolała mieć to badanie głowicą, jak ostatnio, niż jeżdżenie aparatem po takim pełnym pęcherzu. Choć jestem w sumie zahartowana kotem łażącym po brzuchu o 5 rano ;)
 
Dziewczyny, czy Wam tez na prenatalne usg każą przyjść z pełnym pęcherzem? Ja się dopiero doczytałam, że mam wypić 0.8l wody na godzinę przed wizytą. Mam nadzieję, że się w takim razie nie opóźni 😅 To chyba znaczy, że będzie przez powłoki brzuszne?
tak ja miałam przez powłoki brzuszne i mi się chciało siusiu i najpierw robiła mi w tym pełnym pęcherzem ale w połowie mogłam skoczyć do toalety bo lekarka powiedziała że się spinam. Naciskała mi głowica na pęcherz także to była reakcja obronna 😅
 
A ja się jeszcze pochwalę, właśnie skończyłam robić kartkę dla mamy z okazji jutrzejszego święta :)
Rodzice już wiedzą, ale to będzie ich pierwszy wnuk, wiec stwierdziłam, że będzie fajna pamiątka
 

Załączniki

  • 2EEDDEBE-73F4-48A3-8EE0-5363D1BCFB58.jpg
    2EEDDEBE-73F4-48A3-8EE0-5363D1BCFB58.jpg
    8,8 KB · Wyświetleń: 101
  • FB5F4A94-142A-4623-997A-DBB5DC1BC3EC.jpg
    FB5F4A94-142A-4623-997A-DBB5DC1BC3EC.jpg
    9,9 KB · Wyświetleń: 99
reklama
Dziewczyny, lekarz od USG (Dudarewicz z Łodzi, fachowiec poważany w środowisku) powiedział, że do 14ego tygodnia można robić USG, u mnie wypadnie 13 tydzień i 4 dni i podobno na miękko, a nawet więcej wtedy widać i można spróbować płeć określić, więc daję Wam znać, że nie ma się co stresować, że ma się późno termin.

Ale mam kolejne pytanie, dostałam trzy dni żuka naszego z USG dzisiaj, ale jedno jest super dziwne 👽 wygląda jak kluczyk albo to do puszczania baniek mydlanych, co o tym sądzicie? XD
 

Załączniki

  • IMG_20220525_112354.jpg
    IMG_20220525_112354.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 95
Do góry