reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Dziewczyny ja już po genetycznych. Z maluszkiem wszystko ok <3 wszystkie raczki, nóżki etc są. Mam dość niskie ryzyko trisomi na początku 1:650 ale po skorygowaniu o wynik Pappa 1:12800. Także wydaje mi się ze dość niskie. Jak obstawiacie będzie druga dziewczynka czy chłopiec u mnie ? :D
Super wiadomość. Poznałaś już płeć? 😍
 
No ja się tych objawów właśnie nie mogę dopatrzeć. Zmęczenie tak, ale ja odstawiłam zupełnie kawę i herbatę (piję tylko rooibosa bez kofeiny). Głowa mnie kilka razy bolała. To po prostu nie są jakieś takie typowe objawy, piersi nawet jak trochę bolą to jak mają nie boleć na takich dawkach progesteronu, ale też nie zmieniają się póki co. Ale jak lekarka mi powiedziała, że wszystko jest ok i tylko się cieszyć, że tak przechodzę ciążę i nie spędzam wiele czasu w toalecie :) gorzej jest podobno jak się ma objawy i one zanikną całkiem, ale jak się od początku nie miało to nie jest to złe, nie każda z nas po prostu musi ich doświadczać.
nie ma reguły z tymi objawami. Dziewczyny tu na forum miały i znikły a z dzieckiem ok. Zależy od dnia, organizmu... Ja jak jestem w pracy to nie mam objawów praktycznie w ogóle a w domu mam. Bezpieczniej się czuje z tymi objawami i nie pamietam jak to było w poprzednich ciążach czy one nagle odpuściły z końcem 1 trymestru czy stopniowo lagodnialy. A zaraz będę 12 tydzień więc już mają prawo słabnąć. Ale szczerze boje się tego bardzo
I ja się witam. 10+3 tc. Jutro kolejna wizyta kontrola i umawiamy się na prenatalne. Mdłości, wymioty od 6 tyg do teraz. Ciężko się funkcjonuje. Brak sił i apetytu. Ostatnio mąż zabrał mnie do restauracji na obiad i nie zdążyłam dobiec Do kibelka i na podloge poszło😞Do pracy chodzi się ciężko. Pracuje w sekretariacie i bieganie non stop do toalety zwymiotować przy Dyrektorze nie jest fajne 😭 wychodzę z niej jak potwór rozmazana 😅
A wy kochane pracujecie? Czy nie? Jeśli tak to kiedy chcecie iść na zwolnienie?
Ja chciałabym jeszcze pracować ale obecny stan bardzo mi to utrudnia.


Mam jeszcze pytanie. Czy któraś z was dostała w trakcie ciąży polipy doczesne?
Ja na ostatniej wizycie dowiedzialam się że się pojawiły ale lekarz nie kazał się martwić. Dzidziusiowi nic nie zagraża. Jedyne co to mogą pojawić się krwawienia z nich
witaj. Ja pracuję, też mam pracę biurowa. Mam zamiar pracować aż do porodu bo w pracy więcej odpoczywam niż w domu 😀 ale ja mam tylko ból piersi i mdłości. Czasem plecy zabola ale to mam możliwość się polozyc w pracy więc też luzik. Jak masz tak nasilone objawy to nie ma się co męczyć, idź na L4.
Ja pierwszy raz slysze o tych polipach
Btw, i dlatego m.in. obawiam się porodu w grudniu: 🙄
Zobacz załącznik 1402555
serio? Pierwsze słyszę.
U mnie niestety nie dało się ukryć. Przychodząc do pracy ledwo dobiegalam do toalety więc każdy się domyślił i w końcu powiedziałam. Bardzo lubię swoją pracę, i każdy chce mnie oszczędzać jak najwięcej ale mi czasem ciężko rano wstać z łóżka. Pobudka o 5 bo do pracy mam ponad 20km . Czasem tak jest że się pomaluje.. I zaraz lecę na kibelek i wszystko na nowo. Liczę że może 2 trymestr będzie łaskawszy 😇
to idź teraz na L4 a jak poczujesz się lepiej to wrócisz do pracy.
Wyszłam z SORu, diagnoza to krwawiący polip doczesny. Z dzidziusiem wszystko okej, 9+6, 3cm 🥰 Wzięłam L4.
cudowna wiadomość. A wyżej koleżanka pytała o tego polipa.
Dziewczyny ja już po genetycznych. Z maluszkiem wszystko ok <3 wszystkie raczki, nóżki etc są. Mam dość niskie ryzyko trisomi na początku 1:650 ale po skorygowaniu o wynik Pappa 1:12800. Także wydaje mi się ze dość niskie. Jak obstawiacie będzie druga dziewczynka czy chłopiec u mnie ? :D
super. Przeważnie pappa zawyza ryzyko a u ciebie zaniżyła także bardzo dobrze. Co do płci nie wypowiadam się 🙊😌
 
Zmieniając temat, kupujecie coś na dzień mamy swojej mamie lub teściowej? szukam pomysłu, bo mi się już skończyły 😖
 
Cześć Dziewczyny! Czy mogę do Was dołączyć? Jestem w drugiej ciąży, mamy już synka, 17miesiecy,A nasz drugi dzieciaczek ma termin na 29grudnia. Dopiero idę zrobić wszystkie badania, ale tydzień temu na usg było widać piękne serduszko więc mam nadzieję, że jest wszystko Ok🥰 podczytuje Was już od jakiegoś czasu tylko się jakoś bałam dołączyć (jeszcze mam do nadrobienia 100stron😁), nigdy nie byłam na żadnym forum🙂
 
Cześć Dziewczyny! Czy mogę do Was dołączyć? Jestem w drugiej ciąży, mamy już synka, 17miesiecy,A nasz drugi dzieciaczek ma termin na 29grudnia. Dopiero idę zrobić wszystkie badania, ale tydzień temu na usg było widać piękne serduszko więc mam nadzieję, że jest wszystko Ok🥰 podczytuje Was już od jakiegoś czasu tylko się jakoś bałam dołączyć (jeszcze mam do nadrobienia 100stron😁), nigdy nie byłam na żadnym forum🙂
cześć! Gratulacje i witamy ❤️ z nami napewno będzie ci dobrze, conajwyzej czasami będziesz miała ochotę na kopytka, albo inne smakołyki którymi tu kusimy 😅❤️
 
reklama
cześć! Gratulacje i witamy ❤️ z nami napewno będzie ci dobrze, conajwyzej czasami będziesz miała ochotę na kopytka, albo inne smakołyki którymi tu kusimy 😅❤️
Wywoływanie tematu kopytek, kiedy resztkami sił próbuje dotrwać w pracy do końca, jest nieludzkie! 🙈 Ojjj takie z sosem grzybowym… jadłabym…🤤
 
Do góry