reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Trochę mały ten twój. Ja jak miałam 9 to była ciąża biochemiczna ale to nawet usg pierwszego nie doczekałam i było już po. Jedni twierdzą że wystarczy mieć 11 a inni że 20 a nawet 25 minimum, też staram się tym nie przejmować i nie latam co chwilę na krew, bo poprzednio co 2-3 dni badałam i nic mi to nie dało. Teraz żyje w nieświadomości i lepiej mi z tym, bo nie analizuję i nie stresuję się.
Ja miałam w 5 tyg poniżej 7 a teraz już dotrwałam do 11+5
 
pierwsza wizyta 🙈 zaczęłam płakać ze szczęścia, śmiać się i trząść się. Podobno są jednojajowe ale nie umiała jeszcze określić ilu owodniowe i ilu kosmówkowe. Ogólnie byłam w takim szoku ze zapomniałam zapytać o milion rzeczy ale dowiedziałam sie ze Nitfty odpada w ciąży bliźniaczej bo nie da się oddzielić DNA dwóch dzieci od siebie.
Nifty jak najbardziej w bliźniaczej się robi :) nie wszystkie NIPTy na to pozwalają ale nifty akurat tak
 
Na szczęście to już tylko dwa dni i wszystko będzie jasne. Najwyżej będę do niej chodzić tylko żeby robić badania w pakiecie luxmed, a znajdę kogoś z dobrym sprzętem prywatnie. To moja 1 ciąża i jestem jak dziecko we mgle..
Zeby robić badania w pakiecie nie musisz do nikogo tam chodzić, ja umawiam teleporade i mówię co mają mi przepisać i tyle :)
 
tak ja też jak się dowiedziałam o bliźniakach to byłam w takim szoku że nie wiem jak do domu doszłam. Gartulacje.
ja przy bliźniakach miałam mega nasilone objawy. Ale teraz też mam nasilone a jest ciąża pojedyncza.
no masz duze szansę bo to wlasnie od twoich genów zależy czy będą blizniaki. Tzn. Dwujajowe są genetycznie a jednojajowe losowo.
który to masz tydzień ? Nie zleciła ci częstszych wizyt?
Tak dwujajowe to genetyczna tendencja ale trzeba pamiętać że sporo ciąż pojedynczych miało bliźniaka w życiu płodowym tak że np nasze mamy które w tamtych czasach nie miały takiego dostępu do USG mogły taka ciąże mieć więc bliźniaki mogą się trafić każdemu bo można nawet nie wiedzieć że w rodzinie były albo że samemu jest się z takiej ciąży :) teraz jak mamy USG to z doświadczenia widzę jak częsta jest sytuacja vanishing twin

A u mnie akurat przy bliźniakach również nie było objawów jak i przy ciążach pojedynczych :)
 
Zainteresowało mnie badanie na nosicielstwo SNA, kiedy się je robi, ile kosztuje?
Ja robiłam zanim zaczęliśmy się starać, bo chciałam wiedzieć czy ja mogę przenieść ten gen. Zasada jest taka, że jeśli tylko jedna osoba jest nosicielem tego genu w parze to szansa na urodzenie chorego dziecka jest znikoma, a jeśli już przekażę się ten gen to będzie on nosicielem bezobjawowym. Natomiast jeżeli obydwie osoby w parze będą nosicielami to to ryzyko niestety znacznie wzrasta i ja już wtedy na ciąże bym się nie zdecydowała. Kosztowało mnie to 460 zł zamawiałam pakiet online, sama sobie pobierałam próbkę patyczkiem z wnętrza policzka do takiej kapsułki i wysyłałam do badania. Po 6 tygodniach dostałam smsa, że wynik czeka gotowy na moim koncie pacjenta . 😊
 
reklama
nie przepraszaj, od początku w tamtej ciąży było coś nie tak i byłam nastawiona że tak się stanie. Żałuję tylko że nie zrobilam badań dzieci. Pamietam swoją wizytę i jak.lekarz powiedział że biją dwa serca, no szok straszny. JescZe jak powiedział mi że takie ciążę są rzadkie i wyjatkowe to już w ogóle.
a jeśli mogę zapytać co było nie tak od początku?
Przyrost bety? Prog? Czy dopiero usg?
 
Do góry