reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Czy to nasze pierwsze forumowe bliźniaki.? Gratulacje ❤️
A co do usg, to ja mam na każdej wizycie już 3 ciąże będę prowadziła u jednej i tej samej pani ginekolog, ale niestety minus jest taki, że przyjmuje tylko prywatnie i każda wizyta 250 zł.. Ale od niej też dostaje skierowanie na prenatalne i już są całkowicie bezpłatne, dwie wizyty :)
Ale mam też znajomą co chodziła na NFZ i chyba tylko w ciągu całej ciąży z 5 usg miała robionych..
 
reklama
Dlaczego brałaś tak dużą dawkę? Ja miałam progesteron 7 dlatego 600 mg. Chyba że przy tak niskim progesteronu powinnam brać większą dawkę.
In vitro to było i zaczęłam od dawki 800 ale jak przyszły krwawienia to dołożyli mi jeszcze 300, proga wtedy miałam 15-19. Teraz ciąża naturalna i po sikańcu poszłam na betę to zrobiłam proga. Byłam w szoku bo bez brania czegokolwiek był 22😳 ale ze względu na moje poronienie dostałam zapobiegawczo 2x1 duphaston i 2x2 luteinę pod język.
 
kochana ja niestety poroniłam w 11 tyg, ale bliźniaki zatrzymały się na 9 tyg. Od początku były o dużo dużo mniejsze. W 9 tyg. Wymiaramy były na 7 tydzień, to trochę duża rozbieżnośc. Ja miałam ciążę jednokosmowka i jednoowodniowa. W 7 tyg. Już mi to lekarz potwierdził bo niby do 10 tyg. To najlepiej widać a potem już ciężej, ale czytałam na forum że nagle w 20 tyg okazywało się że dzieci są dwuoowodbiowe. U mnie przyczyną była albo wada dzieci albo zakrzep się zrobił i raczej stawiamy na ten zakrzep, dlatego teraz biorę zastrzyki z heparyny. Pamiętaj że ta ciąża co się ci przytrafiła to jak wygrana w totka 🙂 trzymam mocno, podwójnie kciuki. A co do CC to tak lekarz mi mówił że raczej cesarki w 34-35 tyg. A jakby były dwuoowodbiowe jednak to w 36-38. Dbaj tam o siebie podwójnie.
Jak w ogóle samopoczucie ?
przepraszam, nie wiedziałam ze się ta ciąża tak skończyła, przykro mi, wybacz moja niezdarność z zadaniem pytań 😞 („nie”)dziękuję za kciuki i za miłe słowa 💖 właśnie mi gin powiedziała ze raczej są jednojajowe ale nie umie stwierdzić czy są jedno czy dwu kosmowkowe/owodniowe, ze na następnym usg powinno być widać. Z jednej strony był taki biały zarodek wysycony cały a z drugiej tylko takie kółeczko z czarna dziurka, taki pierścień, przegrody nie widziałam ale byłam w takim szoku ze cieszę się ze cokolwiek zapamiętałam. Nie mogła ich uchwycić na jednym obrazie i ten wydruk który mam jest taki dla mnie nieczytelny.
Czuje się dobrze, dziękuję ze pytasz ☺️ jedynie mdłości od zeszłego tygodnia mnie męczą ale dziś wyjątkowo dały mi spokój, poza tym nic i oby tak zostało 🤞🏼 dla mnie najważniejsze żeby te myszki były zdrowe 💖💖
 
nikt tego tętna wcześniej chyba nie zmierzył, bylo tylko FHR (+), na wczorajszej wizycie określił na 40-50 więc o wiele za mało....
To jest za mało - może być schyłkowe a może być to też błąd pomiaru. Masz szanse skontrolować u kogoś innego (chyba że masz zaufanego lekarza i to była jego diagnoza)
 
In vitro to było i zaczęłam od dawki 800 ale jak przyszły krwawienia to dołożyli mi jeszcze 300, proga wtedy miałam 15-19. Teraz ciąża naturalna i po sikańcu poszłam na betę to zrobiłam proga. Byłam w szoku bo bez brania czegokolwiek był 22😳 ale ze względu na moje poronienie dostałam zapobiegawczo 2x1 duphaston i 2x2 luteinę pod język.

Ja nie wiem o co chodzi z tym progesteronu od czego zależy. Miałam robiony 4 razy i zawsze był idealny książkowy, a teraz 7 w ciąży. 14-15 miałam chwilę przed miesiączką, gdy nie byłam w ciąży.
 
przepraszam, nie wiedziałam ze się ta ciąża tak skończyła, przykro mi, wybacz moja niezdarność z zadaniem pytań 😞 („nie”)dziękuję za kciuki i za miłe słowa 💖 właśnie mi gin powiedziała ze raczej są jednojajowe ale nie umie stwierdzić czy są jedno czy dwu kosmowkowe/owodniowe, ze na następnym usg powinno być widać. Z jednej strony był taki biały zarodek wysycony cały a z drugiej tylko takie kółeczko z czarna dziurka, taki pierścień, przegrody nie widziałam ale byłam w takim szoku ze cieszę się ze cokolwiek zapamiętałam. Nie mogła ich uchwycić na jednym obrazie i ten wydruk który mam jest taki dla mnie nieczytelny.
Czuje się dobrze, dziękuję ze pytasz ☺️ jedynie mdłości od zeszłego tygodnia mnie męczą ale dziś wyjątkowo dały mi spokój, poza tym nic i oby tak zostało 🤞🏼 dla mnie najważniejsze żeby te myszki były zdrowe 💖💖
nie przepraszaj, od początku w tamtej ciąży było coś nie tak i byłam nastawiona że tak się stanie. Żałuję tylko że nie zrobilam badań dzieci. Pamietam swoją wizytę i jak.lekarz powiedział że biją dwa serca, no szok straszny. JescZe jak powiedział mi że takie ciążę są rzadkie i wyjatkowe to już w ogóle.
 
reklama
Ja nie wiem o co chodzi z tym progesteronu od czego zależy. Miałam robiony 4 razy i zawsze był idealny książkowy, a teraz 7 w ciąży. 14-15 miałam chwilę przed miesiączką, gdy nie byłam w ciąży.
Trochę mały ten twój. Ja jak miałam 9 to była ciąża biochemiczna ale to nawet usg pierwszego nie doczekałam i było już po. Jedni twierdzą że wystarczy mieć 11 a inni że 20 a nawet 25 minimum, też staram się tym nie przejmować i nie latam co chwilę na krew, bo poprzednio co 2-3 dni badałam i nic mi to nie dało. Teraz żyje w nieświadomości i lepiej mi z tym, bo nie analizuję i nie stresuję się.
 
Do góry