reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Ja musialam troche ograniczyc owoce na rzecz miesa i sera, bo im wiecej owocow, tym szybciej lapalo mnie takie wsciekle ssanie w zoladku, jakbym nie jadla od tygodni. Nie wiem, co to za czary, ale tak dziwnie reaguje. Owoce latwo wchodza, ale musze wtedy jesc co 20 minut, doslownie. Wiec moze nie wychodzisz tak zle na tym braku smakow:) Nic na sile ❤️
u mnie nawet na mięso przeszedł smak 🥺 także zapowiada się ciekawie a myślałam że mdłości i wymioty się kończą 🥺
 
reklama
Babeczki - jakie warzywa wcinacie na surowo na przekąski? Owoce owocami, z tym nie mam problemu. Ale wypadałoby tez jeść warzywniak. U mnie jedyne warzywo to chyba pomidor ale w formie dodatku, a samodzielnie to kalarepa 😅 wczoraj byłam na zakupach przeszłam dwa razy warzywniak i zabrakło mi natchnienia co jeść😅

Chce wszystkie słodycze, których mało jem, ale chce je wszystkie zamienić na warzywa/owoce. 😒 cooooo jecie???
Czerwona papryka ❤️ i marchewka - chociaż tego ponoć nie można za dużo, bo wiatmina A.
Dziewczyny, powiedzcie mi ile schudlyscie? Bo ja od 1 kwietnia 1,4kg. Chciałabym w końcu przybrać 😂
O kurcze, ale to takie masz mdłości czy jak to się dzieje ? Pytam, bo Ja żeby nie czuć bólu żołądka i mdłości muszę jeść.. mimo że nie sprawia mi to większej przyjemności. Jak narazie od 1 kwietnia pół kilo do przodu😑 ale nie rośnie od 2 tygodni także ufff.. Trochę to dziwne, bo na forum czytalam że dziewczyny w pierwszym trymestrze raczej nie tyją, a z kolei na apce pokazuje mi, że w pierwszym trymestrze kilogram miesięcznie jest ok. Kieruje się trochę apką która mówi, że zapotrzebowanie kaloryczne się nie zmienia w 1 i tego się trzymam.
 
Dziewczyny wczoraj miałam wizytę z badaniem USG dostałam również większą dawkę progesteronu w jednej dawce 200mg. Wieczorem pojawiło się malutkie brązowe plamienie i dziś również. Powinnam się martwić czy to po badaniu mogło naczynko pęknąć lub efekt zwiększonego progesteronu?
 
U mnie tak, jak u @Kamsik, 0.5 kg do przodu, i też chyba głównie przez to, że jem, żeby niwelować mdłości. Ale waga wzrosła dopiero po 8 tygodniu, wcześniej były wahania +0.3/-0.3, i tak w kółko.
ja w sumie ostatnio mdłości nie miałam aż tyle wiec jadłam jak świnka a mimo to spadła mi waga. Lekarz mówi ze mam dużo pic. A znowu dużo dziewczyn mówi ze zazwyczaj chudną a potem nagle jeb - i przybywa 😁
 
Ja 5kg na plusie 😱 w pierwszej ciąży przytyłam 30kg i obawiam sie powtórki. Generalnie nie jem dużo ale przez krwiaka dużo odpoczywam a przed ciążą prowadziłam bardzo aktywny tryb życia 🙈
 
Ja dziś tez zobaczyłam póki co jednorazowe brązowe plamienie :( czytałam ze w 8 tc to częste ale i tak się stresuje, bo od kilku dni przestały mnie bolec piersi, a częściej zakłuje na dole… Pisałam do lekarza, kazał przyjść szybciej, we wtorek zamiast w piątek 🥺
 
Współczuję, mam szczerą nadzieję, że jednak będzie spokojnie i dasz radę trochę odpocząć. Podziwiam Was dziewczyny z dziećmi, ja mam w domu tylko kota i faceta i już tego jest za dużo czasem :) Tulę mocno!
z takimi malutkimi to ja tez podziwiam, szacun dziewczyny. Ja przed chwilą wstałam, moja mała już po śniadaniu, ubrana, siedzi i koloruje (ale to już panna zaraz 7 lat). Mąż wrócił z zakupów i szykuje obiad a ja się czuję jakbym kompletnie do niczego się nie nadawała 🙄
A mnie dziś od 14-15 boli podbrzusze z lewej strony. Czytałam, że to niby normalne, ale zaczyna mnie niepokoić bo to taki kłujący ból i czuje go cały czas. Wzięłam nospe, i ciepła kąpiel i nadal boli :( Mam nadzieję, że to zwykłe bóle..
kurde mnie też wczoraj tak przed spaniam kłuło po lewej stronie ale 3 dzień nie załatwiałam się, jakieś zaparcia mam i myślę że to bardziej ból jelit. Może to to samo u ciebie. Ja już jestem wyczulona na to po tej operacji wyrostka co mi zjeba** i wiem co gdzie leży i co boli.
Babeczki - jakie warzywa wcinacie na surowo na przekąski? Owoce owocami, z tym nie mam problemu. Ale wypadałoby tez jeść warzywniak. U mnie jedyne warzywo to chyba pomidor ale w formie dodatku, a samodzielnie to kalarepa 😅 wczoraj byłam na zakupach przeszłam dwa razy warzywniak i zabrakło mi natchnienia co jeść😅

Chce wszystkie słodycze, których mało jem, ale chce je wszystkie zamienić na warzywa/owoce. 😒 cooooo jecie???
mój mąż zrobił sałatkę owocowa, teraz już owocki będą tanie to można będzie wcinać ile wlezie. Maliny, banany, borówki, jablka, truskawki wymiaszne z jogurtem naturalnym....pychota. Ja też robie sałatki greckie.
Ja podziwiam osoby z psami bo nie wiem jak dają radę z wyprowadzaniem rano i wgl tymi kupami śmierdzącymi, jeszcze w domu ok ale jak widuje w bloku że ludzie mają psy to szacun za wstawanie ok 4.00 i łażenie z nimi :)
Dzieci wydają mi się dużo mniejszym obciążeniem no ale moje są dość spokojne
mój Labrador ma już 13 lat więc wychodzi tylko 3 razy dziennie i mój mąż go wyprowadza. Pamiętam jak w pierwszej ciąży mnie pociągnął na spacerze a ja z ryjem w telefonie i poleciałam jak długa, na szczęście krzaki zamortyzowaly upadek.
Dziewczyny wczoraj miałam wizytę z badaniem USG dostałam również większą dawkę progesteronu w jednej dawce 200mg. Wieczorem pojawiło się malutkie brązowe plamienie i dziś również. Powinnam się martwić czy to po badaniu mogło naczynko pęknąć lub efekt zwiększonego progesteronu?
może zadzwoń skonsultować się z lekarzem. Ja jestem panikarą więc ja bym tak zrobiła.


Dziewczyny w poniedziałek idę zrobić badania krwi i moczu bo lekarz zlecił. Powiem wam że jak podliczylam sobie teraz wszystko to zapłacę 270 zł 😱 jasny gwint. Ale dużo tego mam: alloprzeciwciqla, morfologia, mocz, crp, toxo, vdrl, HIV, hcv, glukoza, TSH, ft3i 4, no i jeszcze homocysteine sobie zbadam. Z tego co pamietam to chyba te pierwsze takie kosztowne były.
 
reklama
Dziewczyny ja powoli wracam do żywych, nic nie pisałam, ale cały czas Was czytam. Przeziębienie trochę przechodzi, ale wczoraj miałam gorączkę. Co dziwne jak byłam u lekarza 3 termometrami mi mierzyła temp. Na czole 37,2, w uchu 38. W domu zmierzyłam miałam 37,6. Po paracetamolu temperatura spadła. Dzisiaj bez temp., delikatnie boli mnie gardło i mam delikatny katar. Niestety przestały boleć mnie piersi co mnie bardzo zmartwiło. Jak tam u Was? Mamy piękną sobotę 😉🌞🌞 a ja leżę w łóżku 😐😕😕😐
 
Do góry