reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Taaak, co niektórzy ginekolodzy czy lekarze na temat ciąży, jedzenia i leków wypowiadają to się włos jeży na głowie.
Zaraz się okaże, że kobieta w ciąży to się tylko powietrzem powinna żywić i to z jakiejś puszczy białowieskiej 🙄
mi powiedziała tylko żeby nie jeść surowego mięsa, surowych ryb i coś jeszcze ale zapomniałam bo i tak nie jem 😉
 
reklama
Gin (profesor swoją drogą) kilka razy powtarzał, na każdej wizycie żeby nie jeść malin i wszystko co z malinami odstawić. Jeśli lekarz mówi mi takie rzeczy to tego się trzymam. Dla mnie każde, chociaż najmniejsze ryzyko to zawsze ryzyko. Za długo się starałam o tą ciążę zatem jeśli lekarz mówi mi żebym nie jadła malin i nie farbowała włosów to właśnie tego będę się trzymała 🙂
Rozumiem podejście :)
 
Taaak, co niektórzy ginekolodzy czy lekarze na temat ciąży, jedzenia i leków wypowiadają to się włos jeży na głowie.
Zaraz się okaże, że kobieta w ciąży to się tylko powietrzem powinna żywić i to z jakiejś puszczy białowieskiej 🙄
dokładnie. Słuchać trzeba lekarza wiadomo, ale tez trzeba mieć wyobraźnie i umieć rozróżnić zagrożenie od witaminek 😅


„Urodziła, bo zjadła maliny” 😂😂😂😂😂😂😂
 
mi powiedziała tylko żeby nie jeść surowego mięsa, surowych ryb i coś jeszcze ale zapomniałam bo i tak nie jem 😉
Toto jasne, ale też nie je się tego nie dlatego bo bezpośrednio zagraża ciąży, ale dlatego, że rzadko kto ma dostęp do takich produktów z 100% pewnego źródła i chodzi o choroby , których te produkty mogą być przyczyną 🤷‍♀️
Jeszcze ryby wędzone na zimno ;)

I na cynamon warto uważać! :)
Cynamon można, ale w ograniczonych ilościach (oczywiście nikt nie powie co to jest ta ograniczona ilość 🤷‍♀️ i dlatego większość rezygnuje)
 
Ja to bym już dzwoniła do mojej kliniki bo my mamy konflikt serologiczny i żadnej krwi nie mogę mieć z rodnych. Na pewno warto poinformować lekarza o tym, tak mi się wydaje, dla spokoju i nie czekać aż coś się jeszcze rozkręci.
Masz stwierdzone przeciwciała anty-d w teście Coombsa?
 
reklama
Do góry