reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.


Dziewczyny mega jestem wzruszona dzisiejszym dniem, bo widok piękny. 🥺Zmartwiłam się tylko, bo nie dostałam wyznaczenia terminu badań prenatalnych a zapomniałam o to zapytać. A jak wiecie młódką to ja nie jestem 🥺 Mam zrobić cały zestaw badań, najgorsze ze chyba prywatnie i trzeba będzie płacić, No ale cóż.
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
 

Załączniki

  • 0513F8FB-55FA-453F-B292-646C64C24923.jpeg
    0513F8FB-55FA-453F-B292-646C64C24923.jpeg
    1,9 MB · Wyświetleń: 87
reklama
u mnie 10+4 i mocno widać brzuch. przytyłam 0,8kg, więc to chyba nie kwestia tego, że za dużo jem 😅

pisałyście o ochronie słonecznej- ja spf50 używam codziennie czy zima czy lato czy ciąża czy nie. Dużo czasu spędzam na dworzu, no i do tego bez używania spf żaden krem przeciwstarzeniowy nie ma sensu 😉

moi teściowie są cudowni. mam duże szczęście. jestem z partnerem ponad 8 lat i nigdy nie miałam z nimi zatargu, a widzimy się bardzo często - o wiele częściej niż z moimi rodzicami. Czuję się 100% członkiem rodziny pomimo, że nie mamy ślubu (nie jest to dla nas ważne).

Dzisiaj byłam na pobraniu krwi na Sanco. Zapłaciłam 2 tys zł, oddałam krew, dostałam przy wyjściu formularz dla pacjentki z kodem kreskowym, po czym w samochodzie czytam, żeby skontaktować się z infolinią Sanco m.in. gdy przyjmuje się szczepienia limfocytami! Ja ostatnie miałam 9 maja… Dzwonię i konsultantka na infolinii mówi, że pomiędzy ostatnim szczepieniem, a badaniem Sanco musi upłynąć 4 tyg (!!). Czyli najwcześniej mogłabym je zrobić pod koniec 13 tyg. Poproszono mnie o napisane maila, konsultantka miała rozmawiać z kierowniczką. Przyznam, że załamałam się, bo zależało mi właśnie na czasie ☹️Oczywiście kasę jak coś mieli zwracać, więc to nie był problem.
W końcu dostałam odpowiedź mailową, że mogą użyć tej próbki i zrobią test w 5/6 dni, ale przez szczepienie zafałszowane może być rozpoznanie płci. Wiadomo, że cieszyłam się, że zaraz dowiem się, czy to chłopczyk czy dziewczynka, no ale trudno. Informacja o płci jest drugorzędna.

Do tego jeszcze dostałam telefon, że moje usg genetyczne jest przesunięte z 24 maja na 31.05 🙄 co za poniedziałek 🙄
Jeju! Dobrze, ze doczytalas! 😰
 
Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.

Jaki cudny fasolek ❤️ 😍
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
Państwowo, prywatnie tylko dodatkowe USG. Co do prenatalnych to może po prostu zadzwoń i dopytaj? Powinny być robione jakoś pomiędzy 11 i 13 tygodniem.
 
Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.


Dziewczyny mega jestem wzruszona dzisiejszym dniem, bo widok piękny. 🥺Zmartwiłam się tylko, bo nie dostałam wyznaczenia terminu badań prenatalnych a zapomniałam o to zapytać. A jak wiecie młódką to ja nie jestem 🥺 Mam zrobić cały zestaw badań, najgorsze ze chyba prywatnie i trzeba będzie płacić, No ale cóż.
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
Piękny dzidziuś 😍 tez byłam na USG w 8+4 i wyznaczyli mi prenatalne na 12+6.
 
Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.


Dziewczyny mega jestem wzruszona dzisiejszym dniem, bo widok piękny. 🥺Zmartwiłam się tylko, bo nie dostałam wyznaczenia terminu badań prenatalnych a zapomniałam o to zapytać. A jak wiecie młódką to ja nie jestem 🥺 Mam zrobić cały zestaw badań, najgorsze ze chyba prywatnie i trzeba będzie płacić, No ale cóż.
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
kochana ja w 8 tyg. Ciąży też nie dostałam skierowania na badania.prenatalne, dopiero dziś w 11 tyg. Dostałam i za tydzień jadę już na badania. Także na spokojnie.
Ja chodzę prywatnie tylko i wyłącznie. Prentalne mam na NFZ, leki też mam refundowane w ciąży ale za krew place. Zapłaciłam teraz 262 zł za badania krwi.
 
Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.


Dziewczyny mega jestem wzruszona dzisiejszym dniem, bo widok piękny. 🥺Zmartwiłam się tylko, bo nie dostałam wyznaczenia terminu badań prenatalnych a zapomniałam o to zapytać. A jak wiecie młódką to ja nie jestem 🥺 Mam zrobić cały zestaw badań, najgorsze ze chyba prywatnie i trzeba będzie płacić, No ale cóż.
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
Ja tez byłam w 8 tygodniu a następnie w w 10 i wyznaczył prenatalne na 12 tydzień ;) ja tez chodzę prywatnie ale poszłam do swojego lekarza rodzinnego powiedziałam ze jestem w ciąży i czy mógłby mi wypisać skierowanie na badania, wypisał ale tylko na niektóre bo na większość musiałby przepisać ginekolog z NFZ, zawsze coś tam mniej ;)
 
kochana ja w 8 tyg. Ciąży też nie dostałam skierowania na badania.prenatalne, dopiero dziś w 11 tyg. Dostałam i za tydzień jadę już na badania. Także na spokojnie.
Ja chodzę prywatnie tylko i wyłącznie. Prentalne mam na NFZ, leki też mam refundowane w ciąży ale za krew place. Zapłaciłam teraz 262 zł za badania krwi.
Ja za pakiet który mi Prof zleciła jak wyliczyłam to ponad 500 zł w Alab🫣
 
Ja tez byłam w 8 tygodniu a następnie w w 10 i wyznaczył prenatalne na 12 tydzień ;) ja tez chodzę prywatnie ale poszłam do swojego lekarza rodzinnego powiedziałam ze jestem w ciąży i czy mógłby mi wypisać skierowanie na badania, wypisał ale tylko na niektóre bo na większość musiałby przepisać ginekolog z NFZ, zawsze coś tam mniej ;)
Ale państwowo chodzisz? Czy prywatnie? Bo prenatalane to fajnie by było państwowo zrobić. Mi z racji peselu 🫣 już przysługują darmowe 😂
 
reklama
Ja chodzę do luxmed aktywować pakiet badań i prywatnie do placówki współpracującej.
Na NFZ u mnie nie ma lekarzy 🤷‍♀️ musiałabym do Wawy jeździć 🙄
 
Do góry