reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Macie jakies przeczucia związane z płcią dziecka ? Ja w tej ciąży totalnie nie ! W tamtej się sprawdziły :D
Ja stwierdziłam, że będzie chłopak i kilka osób mi bliskich też powiedziało, że ma takie przeczucie. Mama koleżanki natomiast wróży mi córkę 😁 ciekawe czyje twierdzenia się sprawdzą. Co do tego przeczucia mialam tak tylko na samym początku po zrobieniu testu. Teraz kompletnie nie myślę o tym😁 i nie przeczuwam - jakoś mi to odeszło samo.
 
reklama
mnie zawsze moje przeczucie myli. W pierwszej ciąży czułam że chłopak, i wyglądałam pięknie i czułam się idealnie...okazała się dziewczynka. Najcudowniejsze co mnie w życiu spotkało. Tak chciałam chłopca a jak ona się urodziła to bym życie za nią oddała. Druga ciąża też czułam że chłopiec i dziewczynka była. Trzecie bliźniaki ...nie wiem co było bo nie robiłam badań. I teraz czuję że chłopiec bo mam inne objawy niż z Dziewczynami. Ale jest mi obojetne, jak to mówi moja córka jak co wieczór całuje mój brzuch : byłeś urodziło się całe i Zdrowe.
Ooo jaka mądra dziewczynka 🥺
Dokładnie tak , zdrowie najważniejsze ♥️ reszta to tylko dodatek
 
Dziewczyny a jak myślicie bo miałam zrobić w tym tygodniu badania krwi i moczu i tą nieszczęsna krzywa bo we wtorek za tydzień wizyta ... Pytałam rodzinnego czy to ma sens robić teraz badania przy tym zapaleniu zatok i antybiotyku a ona powiedziała że jak skończę to dopiero mam sobie iść ... Tyle że moja gin jest mega przewrażliwiona i boje się że jak nie zrobię tych badań to w sumie na tą wizytę pójdę sobie tylko z nią pogadać bez żadnych wyników badań (no bo jeszcze w tym dniu mam prenatalne ale to właśnie po wizycie u mojej gin) . Tylko że jakbym zrobiła te badania to pewnie będzie widoczny tak czy siak stan zapalny ... Już zgłupiałam
Nie rob w trakcie infekcji bo wyniki będą tak jak piszesz niemiarodajne :( jak się nie wyrobisz przed prenatalnymi i wizyta to może przełóż wizytę o 2-3 dni?
 
na chwilę😀 Choć to TSH ponizej normy trochę mnie martwi ale lekarz mówi że mam się tym w ogóle nie przejmować. 27 maja mam endokrynologa.
Także proszę mnie tam zapisać na 13 czerwca na USG. A 24 mja mam prentalne. I termin z USG i z miesiączki na 7 grudnia ale raczej cesarka będzie pod koniec listopada.
Mi TSH w ciąży spadło do 0. Endokrynolog odstawił mi euthyrox i mówi ze to częsta sprawa ze ze wzrostem beta hcg spada TSH i po 1 trymestrze powinno się ustabilizować :)
 
Dziewczyny a jak myślicie bo miałam zrobić w tym tygodniu badania krwi i moczu i tą nieszczęsna krzywa bo we wtorek za tydzień wizyta ... Pytałam rodzinnego czy to ma sens robić teraz badania przy tym zapaleniu zatok i antybiotyku a ona powiedziała że jak skończę to dopiero mam sobie iść ... Tyle że moja gin jest mega przewrażliwiona i boje się że jak nie zrobię tych badań to w sumie na tą wizytę pójdę sobie tylko z nią pogadać bez żadnych wyników badań (no bo jeszcze w tym dniu mam prenatalne ale to właśnie po wizycie u mojej gin) . Tylko że jakbym zrobiła te badania to pewnie będzie widoczny tak czy siak stan zapalny ... Już zgłupiałam
Zrób badania normalnie i powiedz co się w trakcie działo - stan zapalny wyjdzie ale będzie wiadomo
Od czego wiec to nie problem
 
@marsi89 moja endokrynolog twierdzi, że lepiej nadczynność niż niedoczynność, ale nie wiem na ile jej ufać..

@Agnesco ja bym poczekała jak najdłużej. Niestety, ale jak krzywa wyjdzie Ci nie taka, to nie będzie do końca wiadomo stan zapalny czy cukrzyca. Ja po nieprzespanej nocy miałam cukier 91, a normalnie niższy...

@Marcowa22 ja czuję na dziewczynkę 🙈 się okaże 🤣
 
Ooo jaka mądra dziewczynka 🥺
Dokładnie tak , zdrowie najważniejsze ♥️ reszta to tylko dodatek
powiem ci że bardzo mądra jest jak na swoje prawie 7 lat. Ona chciała mieć siostrę ale jak straciłam córkę w 19 tyg. Ona tak to przeżyła mocno że teraz od kiedy wie o ciąży to nie to dziecko. Jest taka grzeczna i jak słyszy że mówię do męża: ode po wodę do kuchni to ona już leci mi po nią żebym ja się nie przemęczała bo boi się że stracę dzidziusia. Teraz jej już obojetne co będzie byle było 😊
Mi TSH w ciąży spadło do 0. Endokrynolog odstawił mi euthyrox i mówi ze to częsta sprawa ze ze wzrostem beta hcg spada TSH i po 1 trymestrze powinno się ustabilizować :)
no też wlasnie na innym wątku co jestem wrzuciły taki artykuł że przez wysokie bthcg może spadać TSH i pod koniec pierwszego trymestru wróci do normy. Także jeszcze bardziej mnie uspokilas. Zobaczymy jeszcze co ta endokrynolog powie 😊
 
u mnie 11 tydzień i już widać
u mnie 10+4 i mocno widać brzuch. przytyłam 0,8kg, więc to chyba nie kwestia tego, że za dużo jem 😅

pisałyście o ochronie słonecznej- ja spf50 używam codziennie czy zima czy lato czy ciąża czy nie. Dużo czasu spędzam na dworzu, no i do tego bez używania spf żaden krem przeciwstarzeniowy nie ma sensu 😉

moi teściowie są cudowni. mam duże szczęście. jestem z partnerem ponad 8 lat i nigdy nie miałam z nimi zatargu, a widzimy się bardzo często - o wiele częściej niż z moimi rodzicami. Czuję się 100% członkiem rodziny pomimo, że nie mamy ślubu (nie jest to dla nas ważne).

Dzisiaj byłam na pobraniu krwi na Sanco. Zapłaciłam 2 tys zł, oddałam krew, dostałam przy wyjściu formularz dla pacjentki z kodem kreskowym, po czym w samochodzie czytam, żeby skontaktować się z infolinią Sanco m.in. gdy przyjmuje się szczepienia limfocytami! Ja ostatnie miałam 9 maja… Dzwonię i konsultantka na infolinii mówi, że pomiędzy ostatnim szczepieniem, a badaniem Sanco musi upłynąć 4 tyg (!!). Czyli najwcześniej mogłabym je zrobić pod koniec 13 tyg. Poproszono mnie o napisane maila, konsultantka miała rozmawiać z kierowniczką. Przyznam, że załamałam się, bo zależało mi właśnie na czasie ☹️Oczywiście kasę jak coś mieli zwracać, więc to nie był problem.
W końcu dostałam odpowiedź mailową, że mogą użyć tej próbki i zrobią test w 5/6 dni, ale przez szczepienie zafałszowane może być rozpoznanie płci. Wiadomo, że cieszyłam się, że zaraz dowiem się, czy to chłopczyk czy dziewczynka, no ale trudno. Informacja o płci jest drugorzędna.

Do tego jeszcze dostałam telefon, że moje usg genetyczne jest przesunięte z 24 maja na 31.05 🙄 co za poniedziałek 🙄
 
reklama
u mnie 10+4 i mocno widać brzuch. przytyłam 0,8kg, więc to chyba nie kwestia tego, że za dużo jem 😅
Oo to u mnie 10+6 i jest leciutkie zakrąglenie, wcześniej mogłam wciągnąć brzuch "na wklęsło", teraz tylko na prawie płasko. 1,2 kg do przodu :)
moi teściowie są cudowni. mam duże szczęście. jestem z partnerem ponad 8 lat i nigdy nie miałam z nimi zatargu, a widzimy się bardzo często - o wiele częściej niż z moimi rodzicami. Czuję się 100% członkiem rodziny pomimo, że nie mamy ślubu (nie jest to dla nas ważne).
Mam podobnie, my w lipcu bierzemy co prawda ślub ale tylko cywilny, trochę jako symbol a trochę żeby łatwiej było z formalnościami. Też wcześniej nie było to dla nas w ogóle ważne, ale w sumie fajnie będzie mieć kolejną rocznicę do świętowania 🎉

Dobrze, że z tym Sanco przynajmniej się wyjaśniło, płeć sprawa drugorzędna, zdrowie najważniejsze.
 
Do góry