reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Myślałam o detektorze, ale moja ginekolog mi odradziła. Nie słyszałam nigdy o przerwach w biciu serca, ale podobno często tętna się nie znajduje. Poza tym, czy jeśli ze słuchaniem serduszka czekamy do 10tyg, a wizyty dziewczyny mają co kilka tyg, to czy słuchanie tętna kilka razy w tygodniu nie jest szkodliwe?
tak o tym że często tętna się nie znajduje też mi wspominał. Co do szkodliwości nie wiem. ja póki co odpuszczam. Za tydzień prenatalne, potem za 2 tyg. Wizyta u mojego gina a potem już powoli bedzie może ruchy czuć więc będę spokojniejsza 🙂
 
reklama
Powiem Wam, że niesamowite jest to, że tak wiele z nas prowadzi ciąże prywatnie. To tylko potwierdza, że nasza służba zdrowia funkcjonuje fatalnie. Ja próbowałam zapisać się do jednej z poradni w Warszawie i termin na sierpień, w drugiej na wrzesień 😂😂a ponoć w ciąży kobieta powinna zostać przyjęta w ciągu 7 dni. Żart.
 
Powiem Wam, że niesamowite jest to, że tak wiele z nas prowadzi ciąże prywatnie. To tylko potwierdza, że nasza służba zdrowia funkcjonuje fatalnie. Ja próbowałam zapisać się do jednej z poradni w Warszawie i termin na sierpień, w drugiej na wrzesień 😂😂a ponoć w ciąży kobieta powinna zostać przyjęta w ciągu 7 dni. Żart.
To i tak dobrze. U siebie to teraz chyba na wizytę poporodową mogłabym się umówić 🤣
Moja styczność z ginem na NFZ była wiele lat temu - zapisałam się na wizytę, czekałam rok (!) , ale na zwykłą kontrolę to mi było rybka i 2 tyg przed terminem Pani z przychodni zadzwoniła i powiedziała, że bardzo jej przykro, ale NFZ nie przedłużył z nimi umowy i mogę się zapisać na nowo, ale już tylko prywatnie 🤬
 
Do ginekologa prywatnie ;D , pisałam o badaniach morfologii moczu itp. Częściowo zrobiłam na NFZ to co lekarz rodzinny mi dał skierowanie a resztę prywatnie, zapłaciłam jakieś 390 zl
Nie wspomnę o in vitro w tym kraju. Wydałam kilkadziesiąt tysięcy zł. To jest chore, ale jak to człowieka ostatnia deska ratunku... Żerowanie na ludzkiej krzywdzie.
 
Powiem Wam, że niesamowite jest to, że tak wiele z nas prowadzi ciąże prywatnie. To tylko potwierdza, że nasza służba zdrowia funkcjonuje fatalnie. Ja próbowałam zapisać się do jednej z poradni w Warszawie i termin na sierpień, w drugiej na wrzesień 😂😂a ponoć w ciąży kobieta powinna zostać przyjęta w ciągu 7 dni. Żart.

Ja na NFZ prowadziłam pierwszą ciążę.
I podziękuję. Dla mnie prowadzenie ciąży na NFZ to wyrok. Gdybym nie chciała donosić ciąży poszłabym na NFZ, a że chce bardzo tego dzieciaczka to chodzę prywatnie.
Na NFZ USG miałam robione dwa razy prenatalne i połówkowe, od prowadzącej dostałam skierowanie do innego lekarza przyjmującego w innej klinice współpracującej z tą co chodziłam, bo u nich terminów już nie ma. Oba zrobione po łebkach, jak się czegoś nie udało zobaczyć to od razu nieuwidoczniono. Omówienie wyników USG na nfz to fikcja. Prywatnie kazali pochodzić napic się wody cuda, badanie prenatalne z synkiem trwało ponad godzinę by wszytsko zostało dobrze opisane. Później omówienie z prowadzącym. Tego samego dnia. A z córką więcej czekałam w poczekalni niż na leznace.
Na NFZ lekarz nie wykrył skracającej się szyjki, na nawet nie opisał tego na USG tzn jej długości. I pech chciał że szyjka nie wytrzymala i dwa dni po USG połówkowym urodziłam córke. Pogotowie to u mnie kolejny temat który ciśnienie podnosi, bo zamiast pomóc zaszkodzili. Zamiast widząc że rodzę w 23 tygodniu zawieść do szpitala który mijali i który miał neonatologie zawieźli do takiego gdzie była sama porodówka. I dziecko od początku nie otrzymało należytej pomocy. Cztery godziny po porodzie mała przywieźli do szpitala z neonatologia, mnie nie bo miejsca dla mnie nie było. Do tego położyli mnie w oddzielniej sali, ale ile się nasłuchałam że czemu nie na ogólnej to moje. Sale oddzielna wywalczyłam, choć się należała. Kolejna rzecz to jęczenie pielęgniarek że wcale nie przygotowałam rzeczy na poród, żadnej koszuli wkładek, nie skomentuje. Gdybym wiedziała że zacznę rodzic wcześnie to bym plackiem przed szpitalem leżała. wypisałam po nocy w koszarze zycia się by do dziecka choć na chwilę pojechać dotknąć, zobaczyć i to była najlepsza decyzja bo już więcej szansy nie miałam.
Prywatnie jak się leczyłam dostałam dokładną instrukcję gdzie jechać co robić gdyby cokolwiek niepokojącego się wydarzyło. Torba w przedpokoju spakowana od 14 tygodnia ciąży razem z kasą na taryfę grzecznie czekały do chyba 31 tygodnia już dokładnie nie pamiętam.
Dodam tylko że jak przy prywatnie prowadzonej ciąży zaczęły się problemu zwiększono mi częstotliwość wizyty. Od 18 tygodnia chodziłam co tydzień. Na sprawdzenie szyjki. Kosztami się nie przejmowałam bo mam pakiet medyczny wykupiony wówczas i teraz też. Polecony w przychodni.
Na NFZ gdy ciśnienie mi skoczyło i konieczne było włączenie dopegyty nie tylko same witaminy to lekarska dała skierowanie do przychodni przyszpitalnej jakiejkolwiek, i powiedziała że na tym kończymy współpracę, bo oni ciąż problemowych nie prowadzą, tylko przychodnie przyszpitalne. I gdy zaczęłam rodzić czekałam na wizytę .... Byłam bez lekarza prowadzącego.
Więc ja NFZ mówię stanowcze nie.
 
U mnie będzie córka. Takie mam przeczucie 💖
Jak tylko dowiedziałam się o ciąży to pierwsza myśl o córeczce była i tego się też trzymam. Z drugiej strony mam zachowana cała wyprawkę po synku. Tylko łóżeczko będzie trzeba kupić nowe. Bo to co on zrobił ze swoimi to poezja.
 
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

17.05.22

@olenka201 - prenatalne
@Carmen_87 - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️


18.05.22

@anulaa_89 - wizyta
@Nantes - wizyta
@7grudnia - wizyta
@Strzyga_ - wizyta
@MissCe - prenatalne, 12.00

19.05.22

@Malka_91 - wizyta
@astorlee - prenatalne
@MoniaJ2424 - wizyta

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta
@Cytryna* - wizyta
@Coronita - wizyta

23.05.22

@MartaMarkry - wizyta
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne

24.05.22

@Agnesco - wizyta + prenatalne
@Cleo92 - prenatalne
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja] - prenatalne
@Strzyga_ - USG
@marsi89 - prenatalne

25.05.22

@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne

26.05.22

@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi

28.05.22

@ka.an92 - prenatalne

30.05.22

@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta

31.05.2022

@nikola1512 - USG prenatalne
@Hol-inka - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)

@Aniaaa_022 - wizyta 01.06
@ka.an92 - prenatalne 02.06
@Majka2022 - prenatalne 02.06
@Mamafasolki - wizyta 03.06
@Bibi80 - wizyta 06.06
@Sentosa - wizyta 06.06
@Diaanaa - prenatalne 6.06
@Carolina123 - wizyta 08.06.22
@MartaMarkry - prenatalne 09.06
@Diaanaa - prenatalne 09.06
@Karola z nadzieją - prenatalne 10.06
@Kamsik - wizyta 10.06
@pannadarianna - prenatalne 13.06
@Margeritka28 - wizyta 13.06
@marsi89 - wizyta 13.06
@Dagna42 - prenatalne 17.06
@Carolina123 - prenatalne 21.06.22
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

17.05.22

@olenka201 - prenatalne
@Carmen_87 - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️


18.05.22

@anulaa_89 - wizyta
@Nantes - wizyta
@7grudnia - wizyta
@Strzyga_ - wizyta

19.05.22

@Malka_91 - wizyta
@astorlee - prenatalne
@MoniaJ2424 - wizyta

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta
@Cytryna* - wizyta

23.05.22

@MartaMarkry - wizyta
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne

24.05.22

@Agnesco - wizyta + prenatalne
@Cleo92 - prenatalne
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja] - prenatalne
@Strzyga_ - USG
@marsi89 - prenatalne

25.05.22

@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne

26.05.22

@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi

28.05.22

@ka.an92 - prenatalne

30.05.22

@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta

31.05.2022

@nikola1512 - USG prenatalne
@Hol-inka - USG prenatalne

@Aniaaa_022 - wizyta 01.06
@ka.an92 - prenatalne 02.06
@Majka2022 - prenatalne 02.06
@Mamafasolki - wizyta 03.06
@Bibi80 - wizyta 06.06
@Sentosa - wizyta 06.06
@Diaanaa - prenatalne 6.06
@Carolina123 - wizyta 08.06.22
@MartaMarkry - prenatalne 09.06
@Diaanaa - prenatalne 09.06
@Karola z nadzieją - prenatalne 10.06
@Kamsik - wizyta 10.06
@pannadarianna - prenatalne 13.06
@Margeritka28 - wizyta 13.06
@marsi89 - wizyta 13.06
@Dagna42 - prenatalne 17.06
@Carolina123 - prenatalne 21.06.22
@Purrfect możesz dopisać mnie na 20.05 na wizytę?
 
Do góry