reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Ale państwowo chodzisz? Czy prywatnie? Bo prenatalane to fajnie by było państwowo zrobić. Mi z racji peselu 🫣 już przysługują darmowe 😂
Do ginekologa prywatnie ;D , pisałam o badaniach morfologii moczu itp. Częściowo zrobiłam na NFZ to co lekarz rodzinny mi dał skierowanie a resztę prywatnie, zapłaciłam jakieś 390 zl
 
reklama
Ale państwowo chodzisz? Czy prywatnie? Bo prenatalane to fajnie by było państwowo zrobić. Mi z racji peselu 🫣 już przysługują darmowe 😂
Trzeba by zapytać jak jest tam gdzie wystawia Ci lekarz skierowanie. Np. Pappa mogłam zrobić na NFZ ze skierowaniem od lekarza z luxmed (tylko mnie ginka tak urządziła ze skierowaniem, że musiałam na szybko prywatnie robić, bo źle dobrała terminy wizyt i telewizyt 🙄).
 
Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.


Dziewczyny mega jestem wzruszona dzisiejszym dniem, bo widok piękny. 🥺Zmartwiłam się tylko, bo nie dostałam wyznaczenia terminu badań prenatalnych a zapomniałam o to zapytać. A jak wiecie młódką to ja nie jestem 🥺 Mam zrobić cały zestaw badań, najgorsze ze chyba prywatnie i trzeba będzie płacić, No ale cóż.
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
Piękny widok 😍

Apropo prowadzenia to ja chodzę do lekarza tylko prywatnie, akurat na prenatalne dostalam
Skierowanie z racji poprzednich poronień, ale na wszystkie inne badania dostaje normalne skierowanie płatne. Udało mi się tylko od rodzinnej wziac z tego wszystkiego co mi przepisał morfologie, glukozę i mocz a za reszte będę placic.
 
Jeju! Dobrze, ze doczytalas! 😰
Wyobraźcie sobie, że zaczęłam drążyć temat. Zadałam kilka pytań m.in. że szczepienie nie wpłynie na zafałszowanie wyników chorób genetycznych i okazało się, że dają gwarancję na wynik prawidłowy. jak wyjdzie dziewczynka to będzie to prawda. Jak chłopczyk to jest 0,1% szansy, że wynik zafałszowany, więc rzeczywiście nie dają 100% gwarancji na płeć, tylko 99,9% - chyba przeżyję tę niepewność 😆

W przypadku nieprawidłowego wyniku powtórzą badanie z innej próbki krwi. To samo, jak po prostu nie uda się uzyskać wyniku. Także wychodzi na to, że jeśli wynik będzie prawidłowy, to szybko się o tym dowiem.
 
Ja za pakiet który mi Prof zleciła jak wyliczyłam to ponad 500 zł w Alab🫣
Jezus Maryjo to co tam masz ? Ja miałam morfologię i mocz podstawe, crp, toxo, kiłę, HIV, cmv, homocysteine, TSH, ft4 i 3. I to chyba wszystko.


Dziewczyny a propo detektora tętna pytalam mojego gina powiedział że mam nie kupować bo zawału dostanie a on razem ze mną 🙊 ogolnie powiedział mi że u dzieci jest tak że niekiedy zdarzają się przerwy w biciu serca i to jest normalne jakoś tak mi tłumaczył i wtedy jest stres. Powiedział że mam jego numer prywatny i jakby cokolwiek się działo to mam dzwonić o każdej porze i on mnie przyjmie czy to w szpitalu czy u siebie, żeby uspokoi ale z detektorem mam sobie dać spokój.
 
Jezus Maryjo to co tam masz ? Ja miałam morfologię i mocz podstawe, crp, toxo, kiłę, HIV, cmv, homocysteine, TSH, ft4 i 3. I to chyba wszystko.


Dziewczyny a propo detektora tętna pytalam mojego gina powiedział że mam nie kupować bo zawału dostanie a on razem ze mną 🙊 ogolnie powiedział mi że u dzieci jest tak że niekiedy zdarzają się przerwy w biciu serca i to jest normalne jakoś tak mi tłumaczył i wtedy jest stres. Powiedział że mam jego numer prywatny i jakby cokolwiek się działo to mam dzwonić o każdej porze i on mnie przyjmie czy to w szpitalu czy u siebie, żeby uspokoi ale z detektorem mam sobie dać spokój.
Ja zamówiłam, ale wiem że wszystko z umiarem i z głową. Dla mnie to "wspomagacz" na trudniejsze chwile. Nie zamierzam słuchać całą dobę 😂 A niestety nie mam takich kontaktów z lekarzem, chodzę na NFZ i o zwykłe USG, które nie idzie wg karty ciąży muszę błagać, więc nie mam możliwości konsultować wszystkiego z lekarzem 😢
 
Jezus Maryjo to co tam masz ? Ja miałam morfologię i mocz podstawe, crp, toxo, kiłę, HIV, cmv, homocysteine, TSH, ft4 i 3. I to chyba wszystko.


Dziewczyny a propo detektora tętna pytalam mojego gina powiedział że mam nie kupować bo zawału dostanie a on razem ze mną 🙊 ogolnie powiedział mi że u dzieci jest tak że niekiedy zdarzają się przerwy w biciu serca i to jest normalne jakoś tak mi tłumaczył i wtedy jest stres. Powiedział że mam jego numer prywatny i jakby cokolwiek się działo to mam dzwonić o każdej porze i on mnie przyjmie czy to w szpitalu czy u siebie, żeby uspokoi ale z detektorem mam sobie dać spokój.
Myślałam o detektorze, ale moja ginekolog mi odradziła. Nie słyszałam nigdy o przerwach w biciu serca, ale podobno często tętna się nie znajduje. Poza tym, czy jeśli ze słuchaniem serduszka czekamy do 10tyg, a wizyty dziewczyny mają co kilka tyg, to czy słuchanie tętna kilka razy w tygodniu nie jest szkodliwe?
 
Drogie Ciocie, Mama czyta Was cały czas i jest na bieżąco, ale ostatnio jakoś nie miała czasu pisać… mówię cześć wszystkim ❤️- wszystko ok- wg USG: 8+4, tętno 180.


Dziewczyny mega jestem wzruszona dzisiejszym dniem, bo widok piękny. 🥺Zmartwiłam się tylko, bo nie dostałam wyznaczenia terminu badań prenatalnych a zapomniałam o to zapytać. A jak wiecie młódką to ja nie jestem 🥺 Mam zrobić cały zestaw badań, najgorsze ze chyba prywatnie i trzeba będzie płacić, No ale cóż.
Podpowiedzcie jak robicie prowadzicie ciąże prywatnie? Czy państwowo? Czy może i tu i tu ? Jak to ogrywacie?
prowadzę ciążę prywatnie w klinice gdzie robiłam inseminacje. Jak przyjdzie do prenatalnych to pewnie trzeba będzie zapłacić...
 
reklama
Do góry