reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

A nie widziałaś zdania poniżej ? Może warto czytać coś ze zrozumieniem tak po prostu ? Bo łatwo coś wyrwać z kontekstu :) faktycznie szukasz problemu na siłę.. odpuść. Rozumiem hormony itd ale bez przesady
Czytam ze zrozumieniem - wszystko co pisałaś niżej było Twoją opinią.
Niestety, nie wymazało z tego co napisałaś jako pierwsze, to tak nie działa. Po prostu na kolejny raz zastanów się jakich słów używasz i czy „Twoje zdanie” nie poszło o krok za daleko, będąc już chamskim wyrażaniem opinii.
To moje zdanie i w tym temacie kończę bo dyskusja nie ma sensu ;) a moje hormony mają się dobrze, nie szaleją, szczęśliwie ciąża mi tego oszczędza.
 
reklama
A nie widziałaś zdania poniżej ? Może warto czytać coś ze zrozumieniem tak po prostu ? Bo łatwo coś wyrwać z kontekstu :) faktycznie szukasz problemu na siłę.. odpuść. Rozumiem hormony itd ale bez przesady
Czytam ze zrozumieniem - wszystko co pisałaś niżej było Twoją opinią.
Niestety, nie wymazało z tego co napisałaś jako pierwsze, to tak nie działa. Po prostu na kolejny raz zastanów się jakich słów używasz i czy „Twoje zdanie” nie poszło o krok za daleko, będąc już chamskim wyrażaniem opinii.
To moje zdanie i w tym temacie kończę bo dyskusja nie ma sensu ;) a moje hormony mają się dobrze, nie szaleją, szczęśliwie ciąża mi tego oszczędza.
Dziewczyny nie chcę się szarogęsić ale wydaje mi się, że w tym momencie dyskusja na ten temat niewiele wnosi do ogólnego forum poza atmosferą napięcia, proponuję rozejm albo przeniesienie tego konkretnego wątku na priv. Oczywiście to tylko propozycja, nikogo do niczego nie zmuszam :)
 
😁😁😁 Miałam taka faze, ale już mi przeszło 😁
A w tej chwili odkryłam sok jaki mi podchodzi. Mniam jak nie lubię warzywnych poza pomidorowym to ten jest pyszny. Wrzuciłam w załączniku 😁

A co do kanapek to sam chleb i wędlina ostatnio bez smarowideł😁😅
o szacunek, ja bym burakowego nie przełknęła. Lubię buraczki ale soku nie przełknę ale próbowałam różnych firm z dodatkami. Bo u mnie wskazany ten sok. No i nie, bierze mnie na takie bełty po tym😱🤭ale sok pomidorowy na śniadanie z bułeczka świeża mniami.
Ja miałam jedno USG u mojego w 8tc, bardzo po łebkach wymierzył zarodek (tak, że był dużo za mały jak na ten tydzień w którym byłam), jak zaczęłam czytać w necie widełki to się przestraszyłam że coś jest nie tak, na szybko szukałam lekarza prywatnie, który zrobi mi porządne USG (okazało się, że wszystko jest okej)... Ciekawa jestem co zamierza mi wpisać w kartę ciąży w polu "USG do 10. tygodnia ciąży", bo chyba nie te głupoty, które ostatnio mi podał... A teraz w środę będę już w 11 tc
ja też w poniedziałek idę na wizytę i będę 11 TC i nie mam jeszcze karty ciąży założonej. W poprzednich ciążach ten sam lekarz zakładał mi już w 8 tc. Teraz mi to nawet na rękę że wcześniej nie założył bo ja zawsze w rejestracji przed wizytą muszę tym babeczka z rejestracji dać ksiazeczke ciąży żeby wpisały wyniki badań itd. i już dwa razy była sytuacja że proszą o książeczkę a ja mówię że niestety już nie jestem w ciąży. Wiem że to nie moja wina że poroniłam ale jakoś tak przykro. Więc teraz mi na rękę że tak późno będziemy zakładać. A do 10 tyg. To chodzi ci pewnie o to że musisz być przed 10 tyg. U lekarza żeby otrzymać becikowe tak? To się nie martw bo lekarz to od ręki wystawia. Nawet osobą które nie były przed 10 tyg. Moja koleżanka o ciąży dowiedziała się w 4 miesiącu i też dostała becikowe.
A co do USG to mi na każdej wizycie robi wywiad, sprawdza szyjkę i robi USG i daje to.zdjecie.
Tez bym chętnie założyła legginsy ale to biuro i tak do kitu, lepiej spodnie 🙈 i tez myśle ze zaraz wskoczę w sukienki, będzie luźniej 😁
są też eleganckie legginsy. A jak nie to dłuższą koszula i już pasuje 😃
 
o szacunek, ja bym burakowego nie przełknęła. Lubię buraczki ale soku nie przełknę ale próbowałam różnych firm z dodatkami. Bo u mnie wskazany ten sok. No i nie, bierze mnie na takie bełty po tym😱🤭ale sok pomidorowy na śniadanie z bułeczka świeża mniami.
ja też w poniedziałek idę na wizytę i będę 11 TC i nie mam jeszcze karty ciąży założonej. W poprzednich ciążach ten sam lekarz zakładał mi już w 8 tc. Teraz mi to nawet na rękę że wcześniej nie założył bo ja zawsze w rejestracji przed wizytą muszę tym babeczka z rejestracji dać ksiazeczke ciąży żeby wpisały wyniki badań itd. i już dwa razy była sytuacja że proszą o książeczkę a ja mówię że niestety już nie jestem w ciąży. Wiem że to nie moja wina że poroniłam ale jakoś tak przykro. Więc teraz mi na rękę że tak późno będziemy zakładać. A do 10 tyg. To chodzi ci pewnie o to że musisz być przed 10 tyg. U lekarza żeby otrzymać becikowe tak? To się nie martw bo lekarz to od ręki wystawia. Nawet osobą które nie były przed 10 tyg. Moja koleżanka o ciąży dowiedziała się w 4 miesiącu i też dostała becikowe.
A co do USG to mi na każdej wizycie robi wywiad, sprawdza szyjkę i robi USG i daje to.zdjecie.
są też eleganckie legginsy. A jak nie to dłuższą koszula i już pasuje 😃
Ja poprostu jestem bardzo drobiazgowa i dokładna, muszę mieć wszystko wpisane, podpisane i musi być tak jak należy 😂
 
O rany tylko wspomniałam o bigosie a tu już ślina niektórym z was kapie 🤣 niestety nie umiem robić go ,ani nie mam przepisu , ale ten w przedszkolu był obłędny 😂
A dziś zrobiłam na obiad makaron z jajkiem (jajecznica ), boze ...to jest to ! I co najważniejsze, nie śmierdzi !!!! 🙃
 
O rany tylko wspomniałam o bigosie a tu już ślina niektórym z was kapie 🤣 niestety nie umiem robić go ,ani nie mam przepisu , ale ten w przedszkolu był obłędny 😂
A dziś zrobiłam na obiad makaron z jajkiem (jajecznica ), boze ...to jest to ! I co najważniejsze, nie śmierdzi !!!! 🙃
Dla mnie bigos jest taki jesienny, teraz to młoda kapusta ile się da :)
 
Dla mnie bigos jest taki jesienny, teraz to młoda kapusta ile się da :)
nie wiem ja nigdy bigosu nie lubiłam więc się tym gotowaniem go nie zajmowałam 🤷😂 moja mama bardziej gotuje na urodziny czy kiedy tam ma ochotę to mąż mój zadowolony 😂 ale zdziwiło mnie to że wczoraj mi smakowalo , no ale coz ...uroki ciąży jeszcze nieraz mnie zdziwi coś 😂
 
No dobra, ktoś ma przepis na ten bigos? 🤣
Trochę strach wrzucać, bo jak @Kinga9129 napisała, każda gospodyni ma swój przepis :D Ale my robimy (w sumie to mąż robi, ja się tylko ślinię i pytam, czy długo jeszcze) wg takiego:

Składniki:

600g mięsa z kurczaka (może być z rosołu)
400g wołowiny
200g wieprzowiny
300g kości wędzonej lub żeberek wędzonych
150g boczku
2 laski kiełbasy
3 cebule
garść suszonych grzybów
3 kg kapusty kiszonej
szklanka wina (Sherry)
6 łyżek przecieru pomidorowego (lub więcej do smaku)
0.5 łyżeczki kminku
2 łyżki majeranku
8 ziarenek ziela angielskiego
6 listków laurowych
sól, pieprz

Przepis:

  1. Kapustę odcisnąć (można lekko wypukać, jeśli jest bardzo kwaśna), pokroić, włożyć do garnka 7l. Dodać ziele angielskie i liść laurowy, zalać gorącą wodą i dusić aż zmięknie (ok 20 min)
  2. Suszone grzyby wypłukać w zimnej wodzie, zalać gorącą wodą i odstawić do zmięknięcia.
  3. Mięso z kurczaka, wołowe i wieprzowe podgotować ok 20-30 minut (zalewając gorącą wodą). Jeśli mięso jest z rosołu, to nie gotować :)
  4. Boczek pokroić w kostkę, podsmażyć na patelni (tłuszcz z boczku powinien się wytopić)
  5. Z patelni zdjąć boczek, kiełbasę pokroić w kostkę i na tłuszczu z boczku podsmażyć kiełbasę
  6. Z patelni zdjąć kiełbasę i na reszcie tłuszczu podsmażyć cebulę (można dodać trochę masła lub smalcu, jeśli tłuszczu jest mało)
  7. Gdy kapusta jest miękka, dodać pokrojone grzyby, pokrojone w kostkę mięso, boczek, kiełbasę i cebulę. Gotować na małym ogniu ok 20 min.
  8. Dodać wino, doprawić majerankiem, kminkiem, solą, pieprzem i koncentratem pomidorowym.
  9. Całość gotować na małym ogniu pod przykryciem ok 2-3 godziny.
Smacznego :D
 
reklama
Dla mnie bigos jest taki jesienny, teraz to młoda kapusta ile się da :)
Ja też korzystam z sezonu wiosennego. U mnie dzisiaj znowu będzie botwinka na mleku kokosowym. Mogę jeść non-stop 🙈

Wczoraj trzasnęłam kilka badań prywatnie, żeby zerknąć na stan organizmu. I mam tak: żelazo 133,8, ferrytyna 83,3 (normalnie jestem dumna - 5 lat na diecie wegańskiej i ostatnie dwa miesiące wegetariańskiej, bez suplementowania żelaza). Witamina D 25(oh) wzrosła mi z 33 na 43,5. Podbiję ją jeszcze do 55-60 i będzie ok.

W poniedziałek idę na pobranie na Sanco 🙈 oczekiwanie podobno 5 dni roboczych. Odbieranie wyników to będzie chyba najbardziej stresujący moment w moim życiu.
Przyspieszyłam o tydzień usg prenatalne i będę wtedy wg ostatniego usg w 11+6 (od owulacji 11+4, ale nadrobił dwa dni).
Idę 24.05, mam nadzieję, że już z wynikiem Sanco. @Purrfect dopisz mnie proszę do listy 😊
 
Do góry