reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Ja tez mam 10+3 i 2kg na plusie :) i tak samo wieczorem brzuch już widoczny, w sumie rano mniejszy ale jakby się dopatrzeć to tez widać 😁 do pracy już szukam ciążowych spodni bo siedząc już zaczynaja cisnąć 🙈 mam luteinę z tego samego powodu i lekarz coś wspominał o odstawieniu w 13tyg ale mówił ze zobaczymy :)
ja tam legginsy ubieram bo mogę je i po ciąży wykorzystać choćby do latania po domu. Bo ogólnie nie lubię w legginsach bo wydaje mi się że tyłek na wierzchu mam🤣 chyba że sportowe to one takie solidniejsze. A niedługo sukienki będzie można nosić to już luzik będzie..
O to ja miałam tak samo i to jeszcze długo przed ciążą :) Jak się spinałam dietą i ćwiczeniami, żeby zejść do 54 kg to waga skakała strasznie i stopniowo szła w górę. Kiedy odpuściłam i zaczęłam jeść po swojemu, a nie wg dietetyków, to waga ustabilizowała się na 57.5 i taka była przez lata, choć w jedne dni jadłam mniej, w inne więcej, Jakoś to się wyrównywało. A teraz 10+4 i 1 kg na plusie - nie przeszkadza mi to :)
wiesz co by chyba najpierw robiła się masa, mięśnie i stąd ta waga nie chciała iść w dół. Teraz też mi to lata ile przytyje byle z dzieckiem wszystko ok było.
Ja tak samo jak tylko doprowadzę do głodu to mdli , pani na wizycie mi powiedziała, ze powinnam jeść do 2h nawet coś małego , i trochę byłam w szoku bo ja tak czesto nie jadłam nigdy ale rzeczywiście chyba ma racje bo odkąd jem to mniej tych mdlosci. Mówiła tez żeby zjeść coś przed snem lekkiego Np banana🧐
ja kupiłam sobie orzechy nerkowca i paluszki i podgryzam co jakiś czas i jest lepiej
Zjadłabym bigosiku 🤤
zaczyna się 🤣🤣🤣 nie no ja też sobie wymyślam co bym zjadła. Ja ogólnie mam osttanio ochotę na bułkę z masłem i pomidorem malinowym
Ja tez nie lubię gazowanego, ale obecnie pepsi max czasem ratuje mi życie :D
ja ogólnie staralam.l się zawsze coli i Pepsi unikać. Teraz mam ochotę ale piję mirinde. Wyszły nowe smaki. Rozowy i zielony i są obłędne 🤣
Biedne jesteśmy 😅 w ogóle spróbuj sobie winogrono ! Mi bardzo pomaga na mdłości , próbowałas może ?
Mi dziś głowa pęka i mam ochotę sięgnąć chociaż po Apap.. ale nie wiem czy dobrze zrobię
ale coś z ciśnieniem.dzis jest. Mnie też bolała z rana ale po kawie i śniadaniu puściło.
@marsi89 nie strasz mnie 🙈 ja chcę znać płeć już teraz na bank 🤣🤣🤣mój syn potrafił się budzić co 45 minut 🙈 niestety, zaczął spać jak odstawiłam od cyca, ale samo odstawienie masakra...

Czy któraś z Was chodzi na fitness dla ciężarnych? Zastanawiam się czy się nie przejść (u mnie 11 plus parę dni)?
haha no z tą płcią to roznie może być. Ja tak jak pisałam mam w swoim otoczeniu tyle przypadkow pomyłek co do płci że maskara 🙉 ja n fitness nie chodzę ale myślałam o jodze. Póki co jedyn aktywność jaka mam to długie spacery w wolne dni.
 
reklama
Też bardzo szybko odczuwam głód i jak za długo przetrzymam to mi słabo się robi....

Eeej to jest to. Ja też bym zjadła 😁😁 dzięki! Ps. Mężu usłyszał i mówi, że jest z nami 😁😁😁


Ja jak już nie mogę poradzić to mi np arbuz pomagał ostatnio. Nawodniłam się nim i w ogóle.
PS. Wczoraj musiałam zażyć apap bo nie zasnęłabym i chyba umarła. Od 3 tygodni mnie męczą okropne bóle głowy... I nasila to wstręt do picia i jedzenia...

Ja dziś wg apki weszłam w 10 tydzień 🥰 już się nie mogę doczekać wizyty a to dopiero w środę 😅😅
To czekamy razem, ja też w środę 🤗 W poniedziałek zbadam krew i mocz ponownie, tak jak doktorek kazał. Niestety mój lekarz ma trochę dziwne podejście co do USG, ale mam nadzieję, że go namówię i podejrzymy malucha 🥰
 
zaczyna się 🤣🤣🤣 nie no ja też sobie wymyślam co bym zjadła. Ja ogólnie mam osttanio ochotę na bułkę z masłem i pomidorem malinowym
😁😁😁 Miałam taka faze, ale już mi przeszło 😁
A w tej chwili odkryłam sok jaki mi podchodzi. Mniam jak nie lubię warzywnych poza pomidorowym to ten jest pyszny. Wrzuciłam w załączniku 😁

A co do kanapek to sam chleb i wędlina ostatnio bez smarowideł😁😅
 

Załączniki

  • IMG_20220514_112740.jpg
    IMG_20220514_112740.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 37
To czekamy razem, ja też w środę 🤗 W poniedziałek zbadam krew i mocz ponownie, tak jak doktorek kazał. Niestety mój lekarz ma trochę dziwne podejście co do USG, ale mam nadzieję, że go namówię i podejrzymy malucha 🥰
Ooo super 😍. Heh ja nie dostałam zdjęcia ostatnio... A usg będę mieć osobno tuż przed wizytą i jak zrobię mam biec na wizyte😅😅 dziwne zasady
 
Też bardzo szybko odczuwam głód i jak za długo przetrzymam to mi słabo się robi....

Eeej to jest to. Ja też bym zjadła 😁😁 dzięki! Ps. Mężu usłyszał i mówi, że jest z nami 😁😁😁


Ja jak już nie mogę poradzić to mi np arbuz pomagał ostatnio. Nawodniłam się nim i w ogóle.
PS. Wczoraj musiałam zażyć apap bo nie zasnęłabym i chyba umarła. Od 3 tygodni mnie męczą okropne bóle głowy... I nasila to wstręt do picia i jedzenia...

Ja dziś wg apki weszłam w 10 tydzień 🥰 już się nie mogę doczekać wizyty a to dopiero w środę 😅😅
Tyle, że ja nigdy w życiu bigosu nie robiłam 🙈🙈🙈
 
Ooo super 😍. Heh ja nie dostałam zdjęcia ostatnio... A usg będę mieć osobno tuż przed wizytą i jak zrobię mam biec na wizyte😅😅 dziwne zasady
Ja miałam jedno USG u mojego w 8tc, bardzo po łebkach wymierzył zarodek (tak, że był dużo za mały jak na ten tydzień w którym byłam), jak zaczęłam czytać w necie widełki to się przestraszyłam że coś jest nie tak, na szybko szukałam lekarza prywatnie, który zrobi mi porządne USG (okazało się, że wszystko jest okej)... Ciekawa jestem co zamierza mi wpisać w kartę ciąży w polu "USG do 10. tygodnia ciąży", bo chyba nie te głupoty, które ostatnio mi podał... A teraz w środę będę już w 11 tc
 
Dziękuję bardzo ❤️ i starszyzna plemienna mnie rozwaliła 🤣 na szczęście życie nie kończy się zaraz po porodzie. Jeszcze nam trochę życia zostanie do zrealizowania swoich planów 😊

Ah i dziewczyny ja przez te nocki źle powiedziałam,, że jutro mam wizytę, a to był już ten sam dzień czyli piątek tylko popołudniu po tym jak się obudzę 🤣 w każdym bądź razie wszystko dobrze, Pani mi włączyła na ścianie rzutnik i wszystko co ona oglądała na monitorze to ja widziałam na ścianie przed sobą jak w kinie 😄 pierwszy raz wszystko mi ktoś tak dokładnie opowiedział. Jednej tylko rzeczy nie zrozumiałam.. Zapytała czy mnie nie boli po prawej stronie macicy, bo mam jakiś nadzwyczaj duży pęcherzyk chyba po uwolnieniu się jajeczka 2,4 cm ale że to nic złego, być może będzie delikatnie plamić jak będzie się skurczać i że to też normalne. Pytała czy może zawołałać praktykantkę żeby sobie zobaczyła. 😅 No tak już przywykłam, że nic nie może być do końca normalne.

A miałaś wcześniej takie lekkie mdłości już czy nagle zrobiła Ci się taka nadwrażliwość na zapachy?
Dzisiaj mam w domu grila, już mój się śmiał żebym na niego nie zwymiotowała 🤣 niby mięso to mój wróg ale chesburgera z maka wczoraj wieczorem żeżarłam i z radością zagryzłam frytkami
wcześniej wymiotowałam ...teraz nadwrażliwość na smród 😑 ale mi każde jedzenie śmierdzi 😭
 
reklama
Do góry