reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Mam nadzieję że to wina aplikacji progesteronu chociaż zaczęłam aplikować za pomocą rękawiczki mam długie paznokcie może to było przyczyną, a tabletka też nie jest mała. Ostatnio brązowe plamienie były zapowiedzią zakończenia akcji serduszka. Bardzo się boję 😢
 
reklama
A gdzie byłaś? Dzisiaj dzwoniłam na infolinie i mnie Pani zapewniała że standardem jest usg w gabinecie lekarza. Czyli mnie oszukała? :/
Na przyokopowej. Twoja Pani dr w opiniach na fb ma, że wysyła na usg tyle razy ile potrzeba, więc nie jestem pewna czy ma to usg w gabinecie (ale nie spotkałam się z twierdzeniem, że nie ma, więc jednoznacznie stwierdzić ciężko). Przekonasz się na wizycie 🤷‍♀️
 
Progesteron 200mg 3 razy dziennie, aplikacja palcem plamienie od piątku po wizycie myślałam że to właśnie uszkodzenie mechaniczne po USG, ale trochę za długo to trwa. Rozmawiałam z moim lekarzem jutro o 8 rano mam się zgłosić.
Teoretycznie bierzesz sporo proga, chociaż ja poprzednio przyjmowałam 1100 a były dziewczyny z większymi dawkami. To dobrze że masz wizytę, nie ma co tak gdybać tylko najlepiej sprawdzić przez specjalistę. Musi być dobrze🤞😉
 
Ja po wizycie
Heh... standard luxmed czyli pani dr w badaniu paluszkami na fotelu stwierdziła, że mam powiększoną macice jak w ciąży i dała skierowanie na usg, więc dalej wiem to co wiedziałam 🤦‍♀️
Ja na prawdę jestem w szoku z tym Luxmedem. Może mi się jakoś zawsze udawało że było USG w gabinecie 🙈
 
Jeszcze nawet jak chodziłam przed ciaza na wizyty zwykle kontrolne. Jedynie usg piersi musiałam robić osobno
 
dziwnie mi pisać o grudniu 🙈 dzieci nie mam, ale sporo czytałam o korzyściach z hartowania na mrozie. Jedyna moja obawa to smog… Ja co prawda mieszkam w Warszawie i tu mamy z tym spory problem, ale to też dotyczy mniejszych miejscowości czy miasteczek, bo ludzie palą różnymi rzeczami 🙄 Mamy dobry oczyszczacz powietrza, więc na pewnie w domu będzie chodził non-stop, a jeśli jakość powietrza będzie straszna, to będę jeździła na spacery do lasu za miasto 😊

gratulacje! ja jutro mam usg w 9+6 (lub 10+0, bo zarodek był ostatnio jeden dzień do przodu). Mam nadzieję, że doświadczę podobnej wizyty 😊

u mnie w medicover też tak jest, dlatego chodzę prywatnie, a od nich wyłudzam tylko skierowania na badania 😅
Tak, też głównie poszłam, żeby aktywować badania na 1 trymestr ;)
 
reklama
Do góry