reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

O A co to za szczepienia i po co?
No przy staraniach to są olbrzymie wydatki. Przez te 5 miesiący to tak dycha na bank poszła. A jeszcze w tym cyklu zrobił mi się polip w macicy i powiedział, że jak nie zajdę w ciążę i po okresie dalej będzie to trzeba będzie go wyciąć.. I "tutaj Pani ciachne na sali operacyjnej" i ja yhyyyyyyy a ile to kosztuje, a on No 2,5k... A ja ILEEEEEE? 🤦‍♀️ A on ze nooo mogę dać Pani skierowanie, to na NFZ w szpitalu Pani zrobi.
Także ciąża uchroniła mnie przez tym 🙈
to jest leczenie immunologiczne. Wynik badania allo-mlr wyszedł nam 0% po 3 poronieniu, a po ciąży powinien być jakiś „ślad”. Dostaliśmy skierowanie na szczepienia limfocytami od partnera, niestety po 3 szczepieniach allo-mlr dalej było 0%. Teraz miałam szczepienia pullowane czyli od dawców. Na nie powinnam lepiej zareagować. Immunolog napisał „Teraz się uda”, więc trzymam się tej myśli.
Trochę to bezczelne zapraszać na operacje/zabieg u siebie za 2,5k jak można to zrobić na Nfz 🙈 Dobrze, że Cię to ominęło ☺️
 
reklama
Ból brzucha, czasami zgaga, delikatne mdłosci, cycki.. Mam ochotę je odciąć. Też jak holinka padam wcześniej, a najbardziej co mnie śmieszy to to, że cały czas mi się odbija 🙈
ja od dzisiaj mam delikatne mdłości połączone z lekką zgagą. od wczoraj odbijanie! Myślałam, że to za wcześnie, że może to sobie wkręcam 🤣 co ciekawe, nie pamiętam tego w poprzednich ciążach.
 
to jest leczenie immunologiczne. Wynik badania allo-mlr wyszedł nam 0% po 3 poronieniu, a po ciąży powinien być jakiś „ślad”. Dostaliśmy skierowanie na szczepienia limfocytami od partnera, niestety po 3 szczepieniach allo-mlr dalej było 0%. Teraz miałam szczepienia pullowane czyli od dawców. Na nie powinnam lepiej zareagować. Immunolog napisał „Teraz się uda”, więc trzymam się tej myśli.
Trochę to bezczelne zapraszać na operacje/zabieg u siebie za 2,5k jak można to zrobić na Nfz 🙈 Dobrze, że Cię to ominęło ☺️
O mamo, nic nie rozumiem 🙈 ale trzymam kciuki, żeby szczepionki zadziałały tak jak powinny!
No tym bardziej, że sam pracuje w szpitalu więc mógłby mi to zrobić tam, a on na takim lancie jak zapytałam czy to w szpitalu ten zabieg wtedy - "niee tu Pani ciachnę". Teraz mam tak mieszane uczucia co do niego, a serio byłam mega zadowolona. Pójdę na tą wizytę 13 kwietnia do niego i zobaczę co dalej..
 
ja od dzisiaj mam delikatne mdłości połączone z lekką zgagą. od wczoraj odbijanie! Myślałam, że to za wcześnie, że może to sobie wkręcam 🤣 co ciekawe, nie pamiętam tego w poprzednich ciążach.
No to ja dość wcześnie to wszystko czułam, dzień przed testowaniem miałam duże zawroty głowy, ale tylko wtedy potem już nie. Ale też te objawy może dlatego, że się bardzo wsłuchuje w swoje ciało i byłam w stanie określić nawet czy pęcherzyk mi Pękł czy nie, w którym jajniku rosną. Chyba raz tylko się pomyliłam 😁

Trzymam za nas kciuki, żeby te objawy z nami zostały i się nie nasilały zbyt mocno! 🙏
 
No to ja dość wcześnie to wszystko czułam, dzień przed testowaniem miałam duże zawroty głowy, ale tylko wtedy potem już nie. Ale też te objawy może dlatego, że się bardzo wsłuchuje w swoje ciało i byłam w stanie określić nawet czy pęcherzyk mi Pękł czy nie, w którym jajniku rosną. Chyba raz tylko się pomyliłam 😁

Trzymam za nas kciuki, żeby te objawy z nami zostały i się nie nasilały zbyt mocno! 🙏
O kurcze to nieźle
Ja wogole nie czuje nic żadnych owulacji niczego w tym stylu ale też nigdy nie miałam boli na okres
Jedyne co było takie dziwne i szybkie to poczucie ruchów w 14 tygodniu w drugiej ciąży aż sama sobie robiłam USG i patrzyłam na ruch czy rzeczywiście czuje czy nie :D no i pokrywało się ale tylko w określonej płaszczyźnie
 
O kurcze to nieźle
Ja wogole nie czuje nic żadnych owulacji niczego w tym stylu ale też nigdy nie miałam boli na okres
Jedyne co było takie dziwne i szybkie to poczucie ruchów w 14 tygodniu w drugiej ciąży aż sama sobie robiłam USG i patrzyłam na ruch czy rzeczywiście czuje czy nie :D no i pokrywało się ale tylko w określonej płaszczyźnie
No to może jesteś spokojniejsza przez to, że nie czujesz tego. chociaż z drugiej strony jak teraz myślę to lubiłam to czuć i w sumie wolę czuć, np teraz jak mnie brzuch pobolewa, to czuje, że to taki dobry ból i wolę, żeby mnie boli niż jakby nic się nie działo, wtedy bym się bardziej pewnie martwiła. No ale ja przyzwyczajona do tego jestem, więc dlatego. Inne kobiety wolałyby może nie czuć.
Wow w 14tc to dość szybko
 
Czy jest tu jakas mama po poronieniu/niech, biochemicznych ?
Hej! Również nieśmiało się przywitam jednak troszkę na chłodno. Nie dociera to do mnie. Dokładnie rok temu Miałam poronienie zatrzymane w 9tc. Po badaniach wyszły mi mutacje PAI i MTHR heterozygotyczne. I wczoraj zobaczyłam dwie kreski, nie mam żadnych objawów. I czekam na info od ginekolog kiedy pierwsza wizyta:)

Byłam tu na grupach ale jakis miesiac temu dałam sobie spokój i nie czytałam. Może temu dla mnie to taki szok?

Trzymam za wszystkie kciuki, bo jakby nie było te pierwsze 3 miesiące najwazniejsze i wiem, ze rok temu nie miałam takiej świadomości jaka mam teraz..
 
reklama
Do góry