reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

No ja na temat Ujastka słyszałam podobne opinie, że taśma produkcyjna i nie tylko wywoływanie, ale i cc.
Ja tam byłam na łyżeczkowaniu po poronieniu i to też była masakra, pomijając traumę psychiczną
Z kolei ja rodziłam w Rydygierze. Z racji incydentu z tachykardią małego trafiłam tam jeszcze przed porodem pod opiekę i musiałam się zgłaszać na kontrolę co kilka dni. No i jeden lekarz chciał mi wywoływać poród, bo rzekomo łożysko stare. Ale złapała mnie jedna położna i mówiła, że ten lekarz jest znany z tego, że lubi wywoływać bez potrzeby i żebym się absolutnie nie godziła. Powiedziała mi to w tajemnicy i prosiła, żeby nikomu nie mówić, że mi to powiedziała. Poród się zaczął sam z siebie i młody urodził się bez komplikacji.
Jezuuu, co to za lekarz!! To jakaś dziwna historia:( miałaś szczęście, że położna ci zaufała. Wyobrażam sobie Twoją konsternację :/
 
reklama
Nigdy nie kupilam. Staram sobie radzic bez srodkow przeciwbólowych tylko na magnezie. I jakos sie udawalo. Za dwa dni konczymy 30 tydzien. Sama jestem ciekawa tego buscopanu.



Buscopan jest rozkurczowy jak no-spa nie przeciwbólowy, brałam go kiedyś ale nie w ciąży, zresztą no-spę w trakcie ciąży tej wzięłam może raz, w poprzedniej nie wiem czy w ogóle, natomiast całą poprzednią brałam w hurtowych ilościach oprócz magnezu progesteron - luteine i duphaston


No ja na temat Ujastka słyszałam podobne opinie, że taśma produkcyjna i nie tylko wywoływanie, ale i cc.
Ja tam byłam na łyżeczkowaniu po poronieniu i to też była masakra, pomijając traumę psychiczną
Z kolei ja rodziłam w Rydygierze. Z racji incydentu z tachykardią małego trafiłam tam jeszcze przed porodem pod opiekę i musiałam się zgłaszać na kontrolę co kilka dni. No i jeden lekarz chciał mi wywoływać poród, bo rzekomo łożysko stare. Ale złapała mnie jedna położna i mówiła, że ten lekarz jest znany z tego, że lubi wywoływać bez potrzeby i żebym się absolutnie nie godziła. Powiedziała mi to w tajemnicy i prosiła, żeby nikomu nie mówić, że mi to powiedziała. Poród się zaczął sam z siebie i młody urodził się bez komplikacji.

Zazdroszcze, gdzie teraz rodzisz??
 
No antiope niezła historia, dobrze zrobiłaś!!!

A co do zębów mlecznych to słyszałam że komórki macierzyste można z zębów pobierać, ale tylko z zębów mlecznych mechanicznie wyrywanych i niby materiał trzyma się około tyg max. Potem komórek jest za mało by je utrzymać i wykorzystać
Pewnie będzie więcej badań na ten temat
 
Home sweet home [emoji5] [emoji370] [emoji372] [emoji376] [emoji477] [emoji536] [emoji537]

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Jezuuu, co to za lekarz!! To jakaś dziwna historia:( miałaś szczęście, że położna ci zaufała. Wyobrażam sobie Twoją konsternację :/
No antiope niezła historia, dobrze zrobiłaś!!!

A co do zębów mlecznych to słyszałam że komórki macierzyste można z zębów pobierać, ale tylko z zębów mlecznych mechanicznie wyrywanych i niby materiał trzyma się około tyg max. Potem komórek jest za mało by je utrzymać i wykorzystać
Pewnie będzie więcej badań na ten temat
Dla lekarzy normalny, naturalny poród, to zero roboty tak naprawdę, więc chętnie wynajdują sobie potrzebę interwencji tam gdzie jej wcale nie trzeba, żeby mieć potem jakieś wyzwanie. Ja od samego początku wiedziałam, że nie chcę wywoływania, bo tak naprawdę jak poród zacznie się od jednej interwencji medycznej, to pociąga za sobą kolejne. W sytuacji kiedy ten mi zaczął gadać o wywoływaniu, to tylko potrzebowałam jednego głosu, który by mi powiedział, że nie ma potrzeby wywoływania i bym się nie zgodziła. Trafiłam akurat na tą położną, która mnie ostrzegła, ale gdybym nie trafiła to pewnie dobijałabym się do mojej pani doktor, żeby potwierdziła wieści o starzejącym się łożysku. Na pewno nie dałabym sobie wywołać porodu od tak.

Buscopan jest rozkurczowy jak no-spa nie przeciwbólowy, brałam go kiedyś ale nie w ciąży, zresztą no-spę w trakcie ciąży tej wzięłam może raz, w poprzedniej nie wiem czy w ogóle, natomiast całą poprzednią brałam w hurtowych ilościach oprócz magnezu progesteron - luteine i duphaston

Zazdroszcze, gdzie teraz rodzisz??
Teraz w Siemieradzkim. Wybrałam ten szpital, bo moja położna się do niego przeniosła, a byłam niesamowicie zadowolona z tego jak poprowadziła mój pierwszy poród i nie chcę ryzykować z inną.
 
Hej szczupłe mamuśki :)

Ja się zmierzylam i mam 117 cm, 2 tyg temu było 126 cm. Więc mam -9 cm...
Chyba trochę tluszczyku zeszło? Wagowo stoję w miejscu.

Masakra dzisiaj przez ten Księżyc.... Zasnelam o 6 rano :(
A jedziemy na komisy samochodowe bo auto się sypie i trzeba zamienić na jakiegoś grata z gazem bo paliwo nas zżera....

I słuchajcie tego, wczoraj kumpela sms-a mi napisała, że ma 10 malutkich UŻYWANYCH smoczków po swoim noworodku i nie ma co z nimi zrobić, więc chcę mi je pocztą wysłać w ramach prezentu na urodzenie dziecka....
Używane smoczki.... Myślałam że jebne i nie wstanę!

uzywane smoczki rulez!:)))
apropo's samochodow ze mna sie umowil pan na jazde probna na dzis na 9 i...nie bylo czym jezdzic jak przyjechalam do salonu... no bez komentarza. raczej spalil most!:)
ja mialam 3 pobudki, kolo 23-ej, potem kolo 1-ej i jakos kolo 5-tej
uff to nie tylko ja budze sie o 4 i juz nie moge zasnac?:)

prosze nie piszcie o traumatycznych porodach. to mnie przytlacza i lapie mnie deprecha:( ja mimo wszystko chce zachowac ciut optymizmu. nienwidze szpitali i podswiadomie czuje ze przezuje jakas traume:(

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
uzywane smoczki rulez!:)))
apropo's samochodow ze mna sie umowil pan na jazde probna na dzis na 9 i...nie bylo czym jezdzic jak przyjechalam do salonu... no bez komentarza. raczej spalil most!:)

uff to nie tylko ja budze sie o 4 i juz nie moge zasnac?:)

prosze nie piszcie o traumatycznych porodach. to mnie przytlacza i lapie mnie deprecha:( ja mimo wszystko chce zachowac ciut optymizmu. nienwidze szpitali i podswiadomie czuje ze przezuje jakas traume:(

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
dzis usnelam jak Tomek pojechal do pracy na szczescie
 
uzywane smoczki rulez!:)))
apropo's samochodow ze mna sie umowil pan na jazde probna na dzis na 9 i...nie bylo czym jezdzic jak przyjechalam do salonu... no bez komentarza. raczej spalil most!:)

uff to nie tylko ja budze sie o 4 i juz nie moge zasnac?:)

prosze nie piszcie o traumatycznych porodach. to mnie przytlacza i lapie mnie deprecha:( ja mimo wszystko chce zachowac ciut optymizmu. nienwidze szpitali i podswiadomie czuje ze przezuje jakas traume:(

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!

Hehehe to niezłe Cie załatwił z ta jazda! Ja swoj salon bardzo sobie chwale, po kupnie samochodu robię u nich wszystkie przeglądy obowiązkowe i zawsze dają mi duże rabaty jak wystawiam im opinie potem [emoji4] i do tego zawsze wynajdują mi jakieś pakiety dilerskie na ubezpieczenie OC i AC [emoji846]

Co do porodów to w ogole nie czytam na ten temat! Tzn żadnych historii innych kobiet, bo w necie zawsze opisują te złe przypadki, a nikt sie nie pochwali, ze miał szybko i sprawnie... Wiec sama siebie nie straszę [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny ja tak ni z gruszki ni z pietruszki temat nie ciążowy, możecie polecić jakąś lekka przyjemna komedie do obejrzenia na wieczór z mężem? Chętnie bym się odprężyla przy czymś nie chamskim wulgarnym i seksistowskim, a ostatnio na takie komedie głównie trafiam...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry