reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Kiwi tak bo pestkowy owoc i truskawki też. Ja zawsze mam biegunkę jak sie nazrem :)

cb7wugpju04jz4q8.png
to pewnie przez te pestki mi figi pomagają.
 
reklama
Gramma ja od przyjmowania zelaza mam rewolucje żołądkowa. Jakas masakra. Pójście na toaletę wyglada mniej wiecej jak opisujesz. Duzo pomaga mi jedzenie brzoskwin jedzenie chleba z ziarenkami i picie duzej ilosci wody. Bez tego bym sie wykonczyla. Ale wystraczy ze zabraknie mi mojego chlebka i jem biale pieczywo meza i znowu masakra tak ze bolecam wiecej blonnika. Marzę o chwili kiedy bede mogla odstawic te tabletki


 
Ostatnia edycja:
Lux no przeciez mialas bardzo podobna sytuacje [emoji58] I to z osoba o wiele blizsza dla twojego synka niz ciotka bo z tesciowa - przyszla babcia twojego dziecka.
Czy to nie ona powiedziala " ze ma TO dziecko gdzies I was tez " I w niczym Wam nie pomoze.

Nie ktorzy ludzie sa okropni i bez taktu rania slowami.

Dla mnie jednym wyjsciem jest sie z tym pogodzic I miec ich gdzies I pokazac ze mimo wszystko damy sobie rade bez nich!

@aneta_ck to przykre jak czlowiek zawodzi sie na swojej rodzinie.
Czasami obcy okaze wiecej zrozumienia niz bliscy. Tez nie raz przejechalam sie na rodzince.


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

To ja miałam podobna sytuacje z moja mama. Poprosiłam ja, zeby wzięła tydzień dwa urlopu pod sam koniec mojej ciąży jakby maz nie zdążył jeszcze wrócić i żebym nie została tu całkiem sama jak sie poród zacznie. Usłyszałam tylko, ze przecież koleżanki w pracy sobie bez niej nie poradzą i tato tez sobie bez niej sam nie poradzi. No tak tylko ja jedna sama sobie poradzę, zeby wezwą taksówkę zebrać wszystkie torby i je dotargac juz rodząc przy pierwszym porodzie kiedy nawet nie wiem dokładnie co i jak...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gramma ja od przyjmowania zelaza mam rewolucje żołądkowa. Jakas masakra. Pójście na toaletę wyglada mniej wiecej jak opisujesz. Duzo pomaga mi jedzenie brzoskwin jedzenie chleba z ziarenkami i picie duzej ilosci wody. Bez tego bym sie wykonczyla. Ale wystraczy ze zabraknie mi mojego chlebka i jem biale pieczywo meza i znowu masakra tak ze bolecam wiecej blonnika. Maze o chwili kiedy bede mogla odstawic te tabletki


dzieki za wszystkie rady. odstawie na kilka dni zelazo i dodam troche owocow... mam nadzieje ze przejdzie bo nie dam rady tak codziennie:( nigdy nie mialam takich klopotow. przciwnie mialam dobra przemiane materii:(

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Ja po tym weselnym obżarstwie miałam w nocy kosmiczną zgagę i bóle. Bolało jak skurcze i naprawdę bałam się, że będzie źle... Ale po dwóch wizytach w toalecie jakoś udało się wreszcie usnąć i rano było OK. Może przez to, że dużo pojadłam zrobiło się ciasno i macica zareagowała w ten sposób? Już raz miałam tak, że właśnie czułam ból jak na okres a wizyta w toalecie mi pomogła.
 
moze w jakies woreczki popakowac?

blagam. masz moze jakis sposob na zaparcia??:(( od poczatki mam z tym problem w ciazy ale dzis to juz myslalam ze dziecko mi wyskoczy...40 minut sie spinalam a jak juz mi sie udalo to jakby wielkie czarne kamienie polecialy... przestraszylam sie... nie bardzo wiem co robic w taki przypadku? tzn wiem ze dieta itp ale jak juz sie tak dzieje ze nie mozna za nic "zrobic" to co? sorry ze takie obrzydlistwa pisze ale sie wsytarszylam:( ktos tak mial? mam koncepcje ze to od zelaza?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!

Ja generalnie tez mam takie przebije z tym, ze mam wrażenie, że do grudnia zostanę samotną marką, bo mój już chyba ze mną dłuzej nie wytrzyma. Ciezko sie wypróżnić więc gazy są okropne, ale ja kupiłam sobie laxinama (czy jakos tak to się nazywa) do 4 saszetek dziennie się pije, nawet profilaktycznie można żeby było latwiej i mi to pomaga, jednego dnia wypije po saszetce przed kazdym posilkiem i pozniej juz jest duuuzo latwiej;))


a8doqqmz725nh9h0.png
 
No wlasnie z tym euvaxem mowila, ze tak było, ale juz sie zmieniło od jakiegoś czasu, bo udowodniono, ze jest gorszy jakościowo i zamiast niego wszędzie powinien byc refundowany engerix.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

mam nadzieję w takim razie, że w Krk też tak to wygląda ale szczerze nie sadzę....

Ja tez wlasnie tak mysle jak wiekszosc z was. Po porodzie dam rade musze sie tylko dobrze zorganizowac. No ale boje sie tylko sytuacji ze jestem sama z małym zaczyna się porod a maz nie moze dojechac natychmiat. No i nie ukrywam ze bardzo bym chciala zeby byl ze mna. Ostatnio nie dalabym sobie rady bez niego. Jesli to prawda ze nie odmawia sie ciężarnej to ciotka ma przesrane:D moze ona tez kiedys bedzie potrzebowala ode mnie pomocy...



za odmowę ciężarnej szczury ją zjedzą:tak:

A mnie jest tak nie dobrze, że aż wymiotowałam.... mam nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja...
 
Lux no przeciez mialas bardzo podobna sytuacje [emoji58] I to z osoba o wiele blizsza dla twojego synka niz ciotka bo z tesciowa - przyszla babcia twojego dziecka.
Czy to nie ona powiedziala " ze ma TO dziecko gdzies I was tez " I w niczym Wam nie pomoze.

Nie ktorzy ludzie sa okropni i bez taktu rania slowami.

Dla mnie jednym wyjsciem jest sie z tym pogodzic I miec ich gdzies I pokazac ze mimo wszystko damy sobie rade bez nich!

@aneta_ck to przykre jak czlowiek zawodzi sie na swojej rodzinie.
Czasami obcy okaze wiecej zrozumienia niz bliscy. Tez nie raz przejechalam sie na rodzince.


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
tak ja wiem, ale ja po tamtej akcji baaaardzo ograniczylam z nia kontakty i nawet za duzo o malym nie mowie, co mu kupilam, bo zaraz slysze "A Edyta (moja szwagierka) jak byla w ciazy to.... i tu litania, ze kupowala dwa tygodnie przed porodem a to a tamto;;;" wiec wole sie usunac i pogadac o tym z kims kto szanuje moje slowa :D
 
reklama
Lux a Ty przypadkiem nie jesteś na zwolnieniu od września?? do 31 dni na zwolnieniu płaci pracodawca a nie ZUS...



Lisia wtedy (muszę sprawdzić jak teraz) euvax (koreańska szczepionka:\) był refundowany a ten produkowany przez GSK engerix odpłatny i tylko wchodziło w grę dostarczenie im swojej szczepionki bo tylko za euvax dostawali kasiorę i tylko taki mieli. Cieszę się, że z wygody nie zgodziłam się na ten euvax bo całe te partie,które były wtedy na rynku, kilka miesięcy później wycofali za niehomogeniczność...



Byłam dosyć głęboko nacięta, ale zszyto mnie profeska, położna powiedziała, że anatomicznie jestem tak zbudowana, że nie ma szans na ochronę krocza ale nie wiem czy to nie był jakiś farmazon... mimo wszystko też nie chciałąbym pękać samoczynnie...



Ostatnio moja mama pyta, kiedy ma brać urlop, a ja myślę i myślę po co.... przecież damy radę, całkiem zapomniałam, że jeszcze trzeba urodzić.... ona pamiętała:) i czytając Twoją historię dochodzi do mnie ile to szczęścia że nie trzeba się "prosić" nikogo o pomoc.... strasznie Ci współczuję, w głowie mi się nie mieści, że można być takim egoistą, nowy pies - boże widzisz i nie grzmisz!!!
tak tak ja wiem, z tym, ze ja mam umowe zlecenie z oplacanym zusem i na takiej umowie od samego poczatku placi Zus
 
Do góry