reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzierżoniów Bielawa i okolice

reklama
ma-mi: dzięki za gazetkę, wykorzystałam dzisiaj czas kiedy moje chłopaki wściekali się na basenie i zrobiłam zakupy w Pepco dla maleństwa: body, pajacyki wszystko w rozmiarach 68 / 62 wydawało mi się maleńkie a pierwszy synuś urodził się mierząc 60 cm więc jest spora szansa że drugie dzieciątko też będzie duże/, ręczniczki kąpielowe...w sumie straciłam ponad 100 zł na ciuszki dla maleństwa. Robiłam w tygodniu rozeznanie cenowe w Świecie Dziecka na Kościuszki w Dzierżoniowie i muszę stwierdzić, że ceny mają bardzo ok, w porównaniu z Allegro bardziej opłaca się kupić w Świecie Dziecka i jeszcze dają rabaty przy większych zakupach, często też mają promocje /teraz np. na podgrzewacz TT, butelki Lovi i pampersy/, no i doradzają np. polecono mi butelki Lovi zamiast Aventu, ogladałam je faktycznie są super i potem mają fajne łączenia w zestawy dla większych dzieci.
 
hej Iza, tak popatyrzyłam na Twoj suwaczek kurcze jakbys poszła za tydzien na 3d juz za pewne byś płec dziecka poznała:))
Ja byłam na waznym usg 13 tygodnia, mam wykluczone downy itp. Czuje juz wyraznie ruchy, a na usg dzieci tak sie kopaly i wariowaly ze lekarz nie mogl ich zmierzyc i wkoncu juz nie wiedzial czy zmierzyl dwa razy jedno czy oba:)

Poza tym bez zmian. Zapiszę się do dr Seredy na początku maja, w 18 tc, poznac plec:) pozdrowienia
 
Cześć Dziewczyny!
Wizytę Natalia mam na 19 kwietnia,także poczekam. Zaczynam czuć delikatnie ruchy Dzidziusia:-) Ty Natalia czujesz już jak Maleństwa się ruszają?
Niestety przeziębiłam się,a raczej moja siostra mnie zaraziła bo przyjechałam do rodziców,a tak uważałam na siebie:-( Ten katar mnie wykończy!
A tak poza tym to dobrze się czuje.
Pozdrawiam Cieplutko!
 
Iza, kuruj się - wskakuj do łóżeczka i popijaj *spam* (na mnie działał) ;)
Pamiętam jak sie cieszyłam gdy poczułam pierwsze ruchy a teraz jak synuś zacznie się rozpychać to mój brzuch przybiera dziwne kształty i delikatnie się z nim mocuję żeby się posunął ;) Będzie mi tego brakować ale proszę synka, żeby za tydzień już wychodził bo nie mogę się doczekać a nie chciałabym przenosić ciąży i rodzić po terminie. Ciekawe czy posłucha mamy ;-)
Trzymajcie się Ciążóweczki!!
 
hej Iza, tak czuje juz od poczatku 14 tygodnia. Dziwne uczucie bo cos rusza mi sie w srodku na raz w dwoch miejsach:) Kupilam getry i rajstopy ciazowe do sukienek do pracy, chociaz od maja zamierzam chyba "odpoczac" ze wzgledu na to, ze robi mi się słabo czesto. Ostatnio np pod Intermarche musialam usiasc na kawezniku:)

Bardzo bym chciala juz poznac plec..czekamy na maj. A Ty masz jakies preferencje?:)
pozdrawiam
 
Racja,odpocznij sobie i idź na L4. Ja już lepiej się czuje.
Też nie mogę się doczekać płci mojego Maleństwa:-) Myślę o dziewczynce,ale najważniejsze żeby było zdrowe reszta się nie liczy
 
Ostatnia edycja:
cześć Dziewczyny

możecie podać mi jakie macie ciśnienie podczas badania u lekarza? Ja zawsze miałam 120/80 a od tygodnia skoczyło mi na 150/100, 160/90, 160/95 :szok:, robi mi się słabo, ciemno przed oczami, w głowie się kręci - no masakra jakaś. Byłam u internisty ponieważ moja g. nie przyjmowała w tym czasie, wyniki mam dobre ale to ciśnienie nie maleje. Internista stwierdził, że takie ciśnienie to nic nie znaczy jednak wyczytałam że w ciąży powinno być max do 140/90 bo wyższe zagraża ciąży. Nawet dnia L4 nie dostałam bo jestem super zdrowa wg internisty a ja czuje jakby mi serce miało wyskoczyć. Jutro idę do mojej lekarki prowadzącej, zobaczymy co ona na ten temat sądzi. Wydaje mi się, ze internistka nie bardzo przejęła się tym że jestem w ciąży, mój mąż przy ciśnieniu 160/80 rozpoczął leczenie farmakologiczne u swojej lekarki /innej niż moja/. Wiem, ze są tabletki obniżające ciśnienie dla kobiet w ciąży ale ja ich nie dostałam, nie przepisano mi nic. Ciśnienie mierzono mi w gabinecie lekarki przez 3 dni i zawsze było bardzo wysokie. Niestety są lekarze, którzy bagatelizują sobie zdrowie ciężarnych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Klementyna ja akurat z natury mam bardzo niskie ciśnienie - w ciąży również, ale tez słyszałam, że wysokie ciśnienie u ciężarnych jest niebezpieczne. Jak leżałam w szpitalu to ze mną była dziewczyna, której podawali kroplówki bo na tabletki obniżające ciśnienie nie reagowała, ale ona była już w 36 tygodniu. Wydaje mi się, że najlepiej to właśnie ginekolog będzie wiedział co z tym zrobić bo dla zwykłych lekarzy, nastawionych na "nieciężarnych" pacjentów takie ciśnienie to "pikuś" ;) Idź do gina!

A ja znowu miałam dzień pod znakiem "nic nie jemy, nie pijemy a wymiotujemy" - na szczęście po kilku godzinach takiej męki zadziałał czopek przeciwwymiotny bo mąż już chciał mnie do szpitala wieźć. Co przełknęłam ślinę to wymiotowałam, dobrze, że dziecka nie wyplułam ;) Na szczęście dziś już jest OK.

Jak wasze samopoczucie Dwupaczki i Trójpaczku ?? :-)
 
Do góry