reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe, wizyty u lekarza

Claudia - wyniki USG masz od razu na bieżąco, a jeśli będziesz robić test Pappa, to kompletne wyniki za jakieś dwa tygodnie.
 
reklama
Prenatalne robi się przez brzuch i jest tak jak na normalnym USG - wyniki są od razu, a po tygodniu -dwu przychodzą jeszcze wyniki z krwi które są potwierdzeniem. Jeżeli coś jest nie tak na USG - wtedy dopiero kierują na badania tzw. Inwazyjne czyli biopsję - i na te wyniki trzeba poczekać dłużej

Mi robili tydzień temu już przez brzuch

sic - połóż się z zimnym ręcznikiem na czole. tylko nie miej głowy na płasko. Ja miewam migreny i bez ketanolu nie ujdzie - a teraz musi !!!
Odpocznij i nie schylaj się po nic - nie wiem jak przy innym bólu, ale przy migrenie nawet patrzenie w dół jest zabójcze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To te prenatalne przez brzuch od ktorego tygodnia juz można??? Bo ja ide w 20tyg. tak mi ginka tutaj powiedziała, że te sie robi od 20tyg. właśnie i już się zakręciłam troszke:sorry2:


Mam nadziej, że już z bólami głowy lepiej:tak: bo to jest masakra jak zawsze najmocniejsze tabletki pomagały, a teraz trzeba sobie jakos radzić inaczejj i się meczyć:-(
 
sic - połóż się z zimnym ręcznikiem na czole. tylko nie miej głowy na płasko. Ja miewam migreny i bez ketanolu nie ujdzie - a teraz musi !!!
Odpocznij i nie schylaj się po nic - nie wiem jak przy innym bólu, ale przy migrenie nawet patrzenie w dół jest zabójcze.
Dzięki,
Tak też zrobiłam, ale dziś wstałam i ból sobie poszedł. Ja praktycznie tabletek nigdy nie biorę żadnych - ale takie bólu to w życiu nie miałam. Teraz wiem, że dotychczas to wydawało mi się, że głowa mnie boli i nie będę już narzekać.
Boże, nikomu tego nie życzę
 
Ale najważniejsze, że już dziś lepiej:tak: Jak tak sie może tabletki brać to dużo łatwiej:sorry2: To się musialaś wczoraj namęczyć:-( Mam nadziej, że już te bóle się nie powtórzą!!!!!
 
To te prenatalne przez brzuch od ktorego tygodnia juz można??? Bo ja ide w 20tyg. tak mi ginka tutaj powiedziała, że te sie robi od 20tyg. właśnie i już się zakręciłam troszke:sorry2:
Między 11 a 14 tygodniem robi się tak jakby pierwszą część badań prenatalnych, a potem w 20 tygodniu drugą. Ta pierwsza wykazuje część wad genetycznych - np. badanie przezierności karkowej wychodzi tylko mniej więcej w 12 tygodniu, potem już jest niewiarygodne. A za to na tym drugim USG już widać serce, płuca, nerki - i wtedy się już co innego sprawdza.

A tak a propos - to ja nawet w 7 tygodniu miałam już normalne USG przez brzuch, wszystko było pięknie widać i słychać serducho, więc to nie zawsze tak jest, że USG przez brzuch dopiero później można robić. A z kolei na badaniach prenatalnych małe nie chciało się odwrócić i pomiary głowy trzeba było zrobić dopochwowo... różnie to bywa po prostu...
 
Ostatnia edycja:
reklama
aaa to te pierwsze już miałam bo też tam wszystko sprawdzala i mierzyła...ale jakos myslałam, ze te ważniejsze się robi w 20tc...Jak bedziecie je robić to oby nam wszystkim tutaj te badania jak najlepiej wyszły!!!!!
Ja w poprzednich ciążach nic takiego nie miałam ...tylko moja ginekolog wszystko sprawdzała bo tez dobra jest ... jak potem pod koniec ciązy jak cos nie tak zauważyła to wysłała nas na szczegółowe usg i stwierdzili, że za 2 dni bede miała poród wywoływany ale często mysle co by było jak miałabym te usg prenatalne robione znacznie szybciej może chociaż tą wade serca by wykryli...

Ja od 13tc mam juz normalnie przez brzuch robione bo tak to zawsze miałam dopochwowe.
 
Do góry