reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka listopadowego maluszka :)

Powiem Wam ,że do tych atestów fotelików myślę podobnie...co do wózka możecie coś poradzić jak ten xlander jest w praktyce? może któraś z Was go miała albo mają znajomi chwalą sobie? jeśli tak to jaki model itp będę wdzięczna za rady
 
reklama
Powiem Wam ,że do tych atestów fotelików myślę podobnie...co do wózka możecie coś poradzić jak ten xlander jest w praktyce? może któraś z Was go miała albo mają znajomi chwalą sobie? jeśli tak to jaki model itp będę wdzięczna za rady

Mam 5-cio letniego x-landera model x1, nie wiem, czy je jeszcze produkują... Generalnie to jestem bardzo zadowolona z niego, wywoził dwójkę moich dzieci... przez chwilę nawet rozważałam by kupić teraz x-landera x-a, ale bardzo mi się nie podobają te plastikowe felgi w kolach (we wcześniejszych modelach byly koła szprychowe).
Z tego co mi się obiło o uszy to x-landery "się popsuły" - poleciała jakość względem tego co bylo kilka lat temu.

Ja w każdym razie kupuję teraz inny wózek.
 
Owszem rozumiem, ze jedne foteliki są bezpieczniejsze, drugie mniej ale nie zapominajcie że bardzo dużo zależy od samochodu!! jak wsadzicie taki super wypasiony fotelik do małego autka bez chociażby poduszek to przy poważnym wypadku nawet fotelik z najwyższej półki niestety nie pomoże"

Poduszki akurat nie mają znaczenia dla ochrony dziecka w foteliku - wręcz przeciwnie, jeśli zamontujemy fotelik na przednim siedzeniu z poduszką, to poduszka może zagrażać dziecku. Unijni biurokraci wyznaczają krzywiznę ogórków, ustalają, że ślimak jest rybą, a marchewka owocem, ale bezpieczeństwo dzieci mają w ... głębokim poważaniu. Certyfikat ECE R 44 bardziej służy producentom fotelików niż bezpieczeństwu dzieci. Dobry fotelik może ochronić dziecko, nawet jeśli samochód zostanie sprasowany. Jeżeli chcecie to zobaczyć na własne oczy, to zdjęcia są tutaj: http://fotelik.info/pl/news/fotelik_uratowal_dziecku_zycie,220.html

Produkt fotelikopodobny nie uratowałby malucha.
Dobry fotelik można kupić za cenę 10 paczek pampersów. Mogę zaoszczędzić na ciuszkach, zaproponować znajomym, żeby jako prezent kupowali pampersy, a zakupy robić wyłącznie w Biedronce, ale fotelik musi być bezpieczny. Zdziwiłybyście się, ilu jest na drodze pijanych kierowców i niesprawnych samochodów.
PS Broń Boże nie chcę się wymądrzać, po prostu leżę i mam dużo czasu na dokształcanie się




 
wiltova zgadzam się z tobą , z wielu tzw fotelików dzieci lecą razem z pasami bezpieczeństwa :((( ,mojej koleżanki dzieci wyszły z wypadku z lekkimi obrażeniami właśnie dzięki fotelikom , nawet policjanci przybyli na miejsce gratulowali jej mądrego wyboru fotelików , zresztą jak ktoś przeżył wypadek to wie że fotelik dla maleństwa musi być naprawdę dobry
Sabrina fajniutki wózeczek :)))
 
Ja też się z tym zgadzam - dlatego min kupujemy teraz nowy fotelik, aktualnie najwyżej w rankingu testów bezpieczeństwa - bo mimo, ze nie mieliśmy wypadku to nasz fotelik sprzed 5 lat już nie jest tak bezpieczny jak nowy, najlepszy.

Niestety, ja nadal widuję dzieci "na kolanach rodziców", ludzie nie zdaja sobie sprawy że najwięcej wypadkow ma miejsce w pobliżu domu zamieszkania...
 
Witam Wszystkich
Ponieważ leżę i mam potrzebę zrobienia czegoś pożytecznego to zrobiłam zestawienie najbezpieczniejszych fotelików wraz z cenami. Uwzględniłam testy ADAC, z aktualizacją w 2011 roku Ceny pochodzą z dzisiaj, z Allegro (A)i z Ceneo.pl (C)
ZWRACAM WASZĄ UWAGĘ, ŻE BEZPIECZNY FOTELIK (4*) MOŻNA KUPIĆ JUŻ ZA 185 ZŁOTYCH (Kiddy Maxi Pro )
5* ADAC za bezpieczeństwo:
Graco Logico S A 280 C 298
Jane Strata A 499 C486
Maxi Cosi Cabriofix + EasyFix (Isofix) A1140 C1059
Recaro Young Profi Plus (Isofix) A879
Roemer Romer Baby Safe Plus II A550 C526
Teutonia Tario 0-13 kg C699

4* ADAC za bezpieczeństwo
Bebe Confort Creatis A349
Bebe Confort Creatis fix C 667 (248-baza + 419-fotelik)
Bebe Comfort Streety C425
Casual Play Baby Zero Plus C447
Chicco Autofix Plus A459 C 528
Chicco Key Fit A399
Chicco Synthesis X Plus A350 C340
Chicco Autofix Fast A459
Concord Ion A589 C554
Cybex Aton + baza na pasy A689 C748
Cybex Aton A360 C355
Emmaljunga First Class 0 C399
Graco Logico S + baza A480 C 597 (199-baza + 298-fotelik)
Hauck Zero Plus C312
HTS Besafe IZI Sleep A429 C559
HTS Besafe IZI Sleep Isofix A999 C 1009 (559-fotelik + 450-baza)
Inglesina Huggy SHP + baza C869
Kiddy Maxi Pro A185 C399
Maxi Cosi Pebble A569 C499
Maxi Cosi CabrioFix (Isofix) A1140 C1059
Maxi Cosi CabrioFix + FamilyFix A1138 C1149
Maxi Cosi Cabrio A399 C430
Maxi Cosi City SPS C315
Maxi Cosi Pebble + FamilyFix (Isofix) A1299 C1246
Maxi Cosi Cabriofix + EasyFix (Isofix) C1059
Peg Perego Primo Viaggio Tri Fix + baza C958
Peg Perego Primo Viaggio SIP A 198 C520
Reoemer Baby Safe Plus A499 C526
Reoemer Baby Safe Plus Isofix C1075
Teutonia Tario + baza A590 C949

pozdrawiam serdecznie
wiltova



 
kochane, ja nie mówię że nie jest to ważne. Ale nie mówcie mi ze klasa samochodu nie ma znaczenia podczas wypadku... sama niedawno przeżyłam wypadek i mnie i męża uratował nasz duży (stary) samochód, poduszki i zapięte pasy. Nie chcecie wiedzieć jak skończył facet z drugiego samochodu (małe, stare autko, bez zapiętych pasów i jakiejkolwiek poduszki).
A co do wożenia małego dziecka na przednim fotelu w samochodzie z poduszkami to wybaczcie, ale chyba tylko idioci tak robią. Z tyłu w samochodzie są kurtyny, które mają zupełnie inne działanie niż poduszki z przodu.
Ja też nie chce się wymądrzać, wiem tylko jakie znaczenie podczas wypadku ma samochód i jego zabezpieczenia i nikt mi nie wmówi że jakbym jechała z dzieckiem np Tico (bez urazy dla posiadaczy) i miałoby ono super najlepszy fotelik a jechałabym np. Oplem Omegą z najgorszym fotelikiem i mając wypadek myślicie że ten fotelik miałoby decydujące znaczenie?? Ja myślę że nie, bo Tico byłoby max zgniecione a Omega co najwyżej lekko klupnięta.
Dziewczyny znając życie ja pewnie sama kupię fotelik z wyższej półki, po to by moje maleństwo było jak najbezpieczniejsze, ale wyrażam tylko moje zdanie, że sam fotelik to nie wszystko. Nie znaczy to oczywiście że teraz wszyscy mają iśc nowe auta kupować;-)
 
reklama
onanana i ja ciebie popieram ;-) nie patrzylam na atesty zwlaszcza ze sprzedawca w sklepie nam powiedzial, ze te tansze tez sa testowane tylko nie tak miedzynarodowo, a te certyfikaty kosztuja no i musza wtedy podniesc cene fotelika. Dla mnie najwazniejsze aby dziecko mialo miekka poduszeczke pod glowke co amortyzuje w razie kolizji. A jak wezmiemy pod uwage np zderzenie z tirem to juz żaden fotelik nie bedzie mial szans.
Kazdy wie na co go stac, a nas zupelnie nie stac na wydawanie takiej sumy pieniedzy, dlatego kupilismy fotelik Tako po prostu do wozka 3 w 1.
No ale tez trzeba brac pod uwage gdzie sie bedzie jezdzilo z dzieckiem? W naszym wypadku sa to 10 minutowe wypady w okolice, ale jakbym miala zabierac dziecko w dalekie podroze (niektorzy maja taki tryb zycia) to bym wtedy zainwestowala duzo wiecej w fotelik.


bialaa ja rozwazalam zakup Xlandera Xa ale zrezygnowalam z niego bo jest tylko jeden kierunek jazdy w spacerowce - nie mmozna obrucic tak aby dziecko jechalo przodem do mamy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry