reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Cześć dziewczyny, dziś mój pierwszy "samotny" dzień aż dziwie się ze piszę, oczywiście jak na złość Ewa obudziła się z dziwnym kaszlem, bałam się ze małą zarazi i do lekarza a tam zapalenie krtani:wściekła/y:, Nina w tym czasie została z moim 18 letnim bratem, nie sadziłam ze zgodzi się zostać z płaczącym noworodkiem ( bo młoda od 9 nie spała uśpiła się godzinę temu), a do tego ja przed chwilą dostałam biegunki nawet nie miałam się siły złościć jak Ewa posadzona na nocniku wstała i zrobiła siku w .....kuchni.
Czekam na kuriera dziś mam dostać chustę:-D, dobra teraz spadam sprzątać i do garów

Ja na szczęście wchodzę we wszystkie ciuchy i dobrze bo sukienkę na chrzciny mam z głowy jeden wydatek mniej:-D u nas impreza ostatecznie odbędzie się 21 lipca oby było ładnie to odbędzie się w ogrodzie
 
reklama
Łoj, nadrobiłam, ale nie wiem, czy spamiętam wszystkim odpisać...

Justa- kciuki zaciśnięte!!!

Betty- ja się bałam, że Młody ma skazę, bo buzia obsypana krostkami i zaczerwieniona mocno, ale pani doktor powiedziała, że to nie musi być skaza, tylko właśnie trądzik albo atopowe zapalenie skóry. Dostaliśmy kropelki i maść, kontrola za trzy tygodnie.

Natis- no to ładnie Mąż się zrehabilitował, ale zjebka się należała jak złoto :-DA co do włosków na głowie, to mój synek ma tak, jak Wasza Lenka: z tyłu las włosów, a z przodu łysol i do tego zakola! :-D:-D:-D

Dmuchawcu- buziaki dla Helenki z okazji pierwszego tygodnia!!!!

Smile, Madzia- przykro mi, że u Was trochę gorzej z mężami, ale w sumie niedawno urodziłyście... Ja wierzę, że jak sytuacja się ustabilizuje, to wszystko wróci do normy!

Fioletowa- Ty to masz zalatany dzień! Ale fajnie, że już pozałatwiane!

My też szczepimy na nfz, to już za tydzień!!!

Dziękuję za kciuki! Junior zdrowy, żadnej wydzieliny nie słychać ani w płuckach ani w oskrzelach! Możemy wychodzić na spacerki, więc gitara :-) Przy okazji dostaliśmy skierowanie na usg bioderek. Termin na 25 lipca, to będzie 8 tydzień życia, ale lekarka mówiła, że można do 12, więc 100 zł w kieszeni :cool2: Michaś przytył 300 g od czwartku, w zasadzie na moim pokarmie, bo ostatnio udaje mi się ściągać tyle, że Mały się najada i nie muszę dawać sztucznego :-D
 
Przepraszam że wtrącę się do waszego wątku ale widzę że poruszacie temat szczepień. Jestem mamą 2 letniego chłopczyka i tak jak wy zostałam teraz mamą czerwcową. Pierwszego syna szczepiłam szczepionkami refundowanymi i wszystko było w porządku. Teraz trochę bardziej próbowałam zagłębić się w temat i opracowałam własny system szczepień. Kupuję maleństwu 2 szczepionki a resztę szczepię tymi refundowanymi. Kupuję szczepionkę na wzw B (ENGERIX B) ponieważ nie zawiera w swym składzie rtęci w przeciwieństwie do EUWAXU, cena 42zł. Drugą szczepionką jest INFANRIX DTPa czyli szczepionka na błonnicę, tężec, krztusiec ponieważ nie zawiera całych komórek krztuśca tak jak ta refundowana DTP, cena 75zł. Na Hib i Polio szczepie refundowanymi. Koszt tych szczepionek jest niższy niż tych 5 w 1 natomiast skład jest praktycznie ten sam i można je rozłożyć w czasie żeby dziecko nie musiało dostać takiej ilości wirusów przy jednej wizycie.

To mój schemat szczepienia, może któraś z was będzie chciała skorzystać.

- 6 tydzień: ENGERIX B, Hib
- 9 tydzień INFANRIX DTPa
- 12 tydzień: Hib, Polio (IPV)
- 15 tydzień INFANRIX DTPa
- 18 tydzień: Hib, Polio (IPV)
- 21 tydzień: Infanrix DTPa
-24 tydzień: ENGERIX B
 
natis to chrzcimy w jednym terminie
u nas będzie impra, bo jak już pisałam łączymy 60 rocznicę ślubu dziadków, piątą naszą z chrzcinami
ale spoko za jednym zamachem i z głowy

zaraz jadę po Artura do przedszkola, a potem będziemy kisnąć w domu, na szczęście spacer zaliczyłam już, a teraz znów pada...
 
my już po wizycie ...ale była wyprawa. Zrobiło się gorąco, ja cała mokra, Oliwka ciężka, co kawałek ją targać z samochodu i z powrotem do samochodu, pojechałyśmy do jednego sklepu, potem do drugiego, a na trzeci już mi sił zabrakło i wróciłyśmy umordowane do domu:confused2:. Teraz w nagrodę tak mnie kręgosłup napierdziela, że szok:szok:. Naprawdę podziwiam Fioletową i te dziewczyny, które załatwiają sprawy z maluszkami, dla mnie to był nie lada wyczyn

co do wizyty, to Oliwka bardzo ładnie przybiera na wadze, waży już 4500g. Pediatra nam powiedziała, że dziecko po ukończeniu miesiąca powinno prawidłowo przybrać 1kg, a więc mała przez 3tyg przybrała 750g:happy:.

Bona, a co Wam pediatra przepisała na ten trądzik? Czy to coś na receptę?
Bo nam powiedziała, że to jest normalne i żeby przemywać przegotowaną wodą, ewentualnie naparem z rumianku i powinno samo przejść. Jestem trochę niepocieszona, bo słyszałam, że aby się szybciej pozbyć tego paskudztwa, to są na to kremy i maści, a ona nic mi nie poleciła. Zależy mi jak każdej mamie, by dziecko miało ładną buźkę, chyba nie ma w tym nic złego;-)?
 
Betty- no pewnie, że nie ma w tym nic złego! Wiadomo, zdrowie najważniejsze, ale ładna buźka też jest ważna. Ta maść, którą nam przepisała lekarka to Diprobase. Nie wiem, czy jest wyłącznie na receptę, bo nie pytałam w aptece... My mieliśmy receptę... Powodzenia!!! Dam znać, jak wygląda buźka po tej maści, czy jest jakaś poprawa, czy nie.
 
Witam. Mąż zabral starszaki na dwa dni w góry . Zostałam z Jasiem i smutno mi strasznie. Podziwiam te kobietki , które same z dziećmi zostają a mężowie w delegacji są . Ja bym tak nie potrafiła .
Położna dziś rozprawiła się z kikutkiem - wisiał podobno "na ostatniej nitce" więc go ukręciła . Młody zniósł to dzielnie.
Za tydzien wizyta kontrolna w poradni .
Piszecie o szczepionkach i się zastanawiam co zrobić ???? szczepiąłm do tej pory skojarzonymi ( Zośka była szczepiona tradycyjnie , bo nie było wtedy tych wynalazków 6 w 1 ). Zapytam lekarki najlepiej co poleca.
Maryś - ja też spuchnieta byłam po porodzie - nogi jak słoń od kolan w dół . Jakbym miała tylko uda a potem stopy. Zeszło po tygodniu.
Smile , Madzia - współczuję kryzys ów w związkach. wszystko sie ułozy . Potrzeba czasu - wszystkim.
Wszystkim dzidziolkom z trądzikiem życzę szybkiego pozbycia się cholerstwa ;-):tak:
 
Ostatnia edycja:
Kurde, dziewczyny pomóżcie. Adaś od niedzieli jest marudny. Napije się, uśnie przy cycu i za chwilę budzi się i płacze, a właściwie nawołuje. Dziś tak porządnie to spał tylko na spacerku. Całe popołudnie to masakra. Pije co godzinę, potem trochę ulewa. Ja już nie wiem... Trzecie dziecko, a ja nie mam pojęcia co mu jest. :no::-(
Za często cyca? Nie płacze tylko na rękach. Taki cwaniak??? Kupki normalne, siusiu też robi... No nie wiem co tu począć... W czwartek mamy wizytę u pediatry, ale co ja do tego czasu mam zrobić? :sorry:
 
anilek mały terrorysta Wam rośnie skoro nie płacze tylko na rękach:-p Mój też czasem próbuje tej sztuczki, ale ja się łamię tylko w nocy, żeby mi reszty rodziny nie pobudził

MatkaEwa do delegacji można przywyknąć :-) Najgorzej jest jak i męża nie ma w domu i np Mateusz idzie na noc do babci - wtedy dopiero odczuwam pustkę. Ale teraz już nie będzie im tak łatwo zostawić mnie zupełniej samej w domu :happy:


Mam PROBLEM - w jednej piersi ot tak skończył mi się pokarm, mały się z niego nie najada nawet nie próbuje jej ssać, spróbuje raz dwa a potem tylko się nią bawi:szok: Z drugiej leci mu normalnie i chętnie ssie .. Proszę o rady, bo jestem załamana - Mateusza karmiłam 3 miesiące, a z Tymkiem karierę miałabym skończyć po 2 tygodniach :shocked2:
Dzisiaj rano (w nocy karmiłam go tylko z jednej piersi) z tej bez pokarmu miałam wyciek, zalane pół łóżka - czyżby ona potrzebowała więcej czasu, żeby naprodukować pokarm :confused:
 
reklama
Madzia - ja bym przystawiała do obydwu na Twoim miejscu przy każdym karmieniu . Dzidziol najlepiej stymuluje produkcję . zaznaczasz sobie piersi , z której karmiłaś ostatnio ??? Można się pomylić łatwo - szczególnie jeśli z jednej strony Ci wygodniej przystawiać małego . Ja np. wolę podawać pierś prawą - wygodniej mi . Moja mleczarnia działa narazie ok ;-). Oby tak dalej . Młody opity jak bąk za każdym razem .
Anilek - no dzidzia chce być blisko przecież :-). Przytulasek . Chusta dla przytulaska by się przydała:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry