reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
Witam Was Kobietki po długiej nieobecności... widzę, że u Was przygotowania do Świąt i temat głównie wokół tego się kręci. Ja na szczęście na całe Święta do babci jadę i wiele nie ma do zrobienia. Ja wygrzebałam się z paskudnego przeziębienia. Brr... ale dało radę bez jakichkolwiek leków, lekarz nie chciał antybiotyku przepisywać bo oskrzela osłuchowo czyste były... U mnie ciąża nadal bezobjawowa, a... i znalazłam powód wypadających włosów! Zrobiłam z krwi badania hormonów tarczycy: TSH, fT3 i fT4, okazuje się że fT4 jest blisko dolnej granicy, choć jeszcze w normie, a spowodowane to brakiem odpowiedniej ilości jodu w organizmie (dzidzia nam dużo zabiera odkąd ma własną tarczycę) i tak od tej pory regularnie piję wodę ustronianka z jodem, jem ryby zawierające jod (dorsz, sardynka) i po świętach następne badanie hormonów, mam nadzieję, że poziom się podniesie. Lekarz mi powiedział, że każda ciężarna powinna taką wodę z jodem profilaktycznie pić, gdyż niedobór jodu u malucha prowadzić może do kretynizmu, jod odpowiada za prawidłowy rozwój układu nerwowego...

Widziałam, że przewinął się temat leczenia ząbków. Ja jestem w trakcie leczenia. Za każdym razem ze znieczuleniem. Trzeba tylko wcześniej uprzedzić dentystę, że jest się w ciąży, bo dentysta musi zaaplikować znieczulenie dla kobiet w ciąży (całkowicie bezpieczne, w każdej dawce) - ono jest bez noradrenaliny, nie obkurcza naczyń krwionośnych.

Odnośnie ruchów maluszka to ja jeszcze nic wyraźnego nie poczułam, jakieś sporadyczne słabe sygnały około północy są, ale łatwo to pomylić z jelitami.... no nic poczekam ;-)

Muszę się przyznać, że niedawno pierwszy raz robiłam ciasto 3bit, przepis ściągnęłam z wątku z przepisami... Było pycha!!! Wszyscy się zajadali, duża blacha zniknęła w ciągu jednego wieczora :-) ja zdjadłam jeden kawałek :-D


Zdrówka Wam Laski życzę i waszym pociechom również, bo okres paskudny! Trzeba herbatki z miodem pic i czosnek wcinać :-)
 
Dzien dobry

Korba kochana! Uspokój sie. Zerknełam na twój swaczek... no tak dawno w ciazy nie byłas, ponad 4 lata, wiec fiksujesz :)

Na reglarne ruchy trzeba troche poczekać. Wiem, ze to straszne, bo człóowiek przezywa, ale tak jest.
A my matki amy skłonnosci do zamartwiania się.

Gdzies przeczytałam, ze faceci nie rozumieja ciezarnych. Jest to szczera prawda. Czasami mam wrazenie, ze do Irka nie dociera, ze Krzys jest z jego krwi i kości. Ale taki urok faceta. Wcale sie nie zmienia diametralnie po narodzinach niesety, choc zycze wam zeby sie zmieniło.
Irek jest dobrym tatą, ale na poczatku jak urodził sie Krzyś wolał na niego patrzec niż cokolwiek robić, Teraz jak mały jest juz wiekszy maja wiele wspolnych zajeć, ogolnie Krzys woecej czasu spedza z Irkiem niz ze mną, dlatego marze o dziewczynce.

Generalnie nie czytam "głupot" w necie i nie przezywam ciąży bo to nie jest choroba. Kocham to malenstwo ktore w sobie noszę, ale nie obnoszę sie z tym zbytnio,. Nigdy jakos sie nie obnosilam.
Uważam ciae za intymna sfere zycia. Nie dawałam głaskac sie po brzuchu i ucinałam rozmowy na temat maluszka. Maluszek był i jest tylko mój i męża. Nie poruszałam tematu przy stole ani nie głaskałam sie demonstracyjnie po brzuszku, jednak kiedy byłam w domu kochałam to robic. Kiedy siedziałam przed TV nawet to reke trzumałam na brzuchu, teraz tez tak robie. Głaszcze mówie, ale tylko w domu albo w samotnosci.
Rozumiem, ze sie ktos sie cieszy ty stanem, ja tez sie cieszę, ale uważam to za zbyt intyne, zeby gadac tylko o tym...

Moja szwagierka jest w ciąży :)
Bardzo sie ciesze. I nie wie jak mogła tak długo nie wiedziec. termin wychodzi jej na 18 lipca. Strasznie sie cieszę, bo jest dla mnie jak siostra :)

U mnie lepiej. Nawet dobrze.
Nic sie narazie nie dzieje. Duzo leze i odpoczywam. Dzisiaj idziemy na spacer jak Irek wróci z wykładów.

Jak ja tesknie za chodzeniem! Nie wierzyłam ze to powiem tak szybko :)
 
Ja dzisiaj już od 6 na nogach. Postanowiłam się już nie kłaść jak mąż z Julunią wyszli z domku (6.30) więc ogarnęłam mieszkanko, poleżałam, poczytałam i zleciało. Za godzinkę teściowa przywiezie Julunie, zjemy obiad. Po 17 pojedziemy na zakupy świąteczne bo w niedziele wyjeżdzamy i przydałoby się już zacząć coś szykować. W tym roku zrobie pierogi z kapustą i grzybami, krokiety z kapustą i grzybami i samymi grzybami i jakieś ciacho. Resztę zrobi mama i siostra lub razem przygotujemy w niedziele:)

Dziewczyny nie wiem czy to na 100% maluszek ale nad pępkiem już od dwóch dni (tylko wieczorem jak leżę) czuje takie bulgotki, jakby mi coś pływało. Takie piękne uczucie i wczoraj aż banan mi się na buzi pojawił. Zobaczymy może dzisiaj też będzie:tak:
 
I ( i najważniejsze) - Mama wikusi, błagam, Podziel się gołąbkami :sorry2: Boże jak ja bym zjadła gołąbka, albo dwa. U Aro w domu nie robią, bo nie lubią ryżu (Aro to wogóle gołąbków nie jada), a u moich rodziców to chyba zapomniało się, że coś takiego jest. Aleś mi Kobieto smaka narobiła....

Co do tych detektorów - też już o tym myślałam. Mało - jak miałam ciężki weekend to Aro już siedział w necie i chciał zamawiać (powstrzymałam go, bo to teraz święta i jest wystarczająco dużo wydatków). Ale podczytywałam o tym - fajna zabawka, ale podobno mało skuteczna. Trzeba się naprawdę nasłuchać, żeby wychwycić wśród hałasów wyłapać ten konkretny. No i ponoć niektórzy lekarze odradzają (ale nie wiem czemu). Niemniej jednak, jak mnie znów "depresja dopadnie" to pewnie u mnie ten temat wróci (zwłaszcza, że niedługo mam urodzinki:-)).

Morena, a nie przyjmujesz witamin z jodem? Ja biorę Femibion Natal Clasic - i tam jest dawka 100% zapotrzebowania na jod (też na niego moja gin zwracała uwagę).

Xez, jak Cię czytam, to (cokolwiek byś nie pisała) ogarnia mnie jakiś spokój. Coś masz w sobie :confused:

Paulunia, nad pępkiem to trochę wysoko jak na maluszka. Ale życzę Ci jak najwięcej ruchów szkraba :happy2:
 
Fajne te legginsy.. ale zastanawiam mnie fakt... obwód w pasie do 100... a ja mam już 104 :D Tu chodzi na wysokości pępka czy jak?

Musisz patrzeć na obwód bioder bardziej, a pas to jest nad pępkiem. Możesz zamówić sobie rozm. XL praktycznie niewiele różni się od L albo mozna wziąść już te na III trymestr, będą luźniejsze. Ale getry fajnie się naciągają - polecam ;-)

Anula rozciagają się super, panel jest bardzo elastyczny ;-)

Ja własnie poodkurzałam i pomyłam i nabłyszczyłam podłogi - zmachałam się trochę, tymbardziej, że antybiotyk osłabia, no ale nikt tego za mnie nie zrobi - daję radę :-)


Korba ja mam pytanko do Ciebie jaką Ty bierzesz osłonę antybiotyku? Ja mam Lakcid (ale nie cierpię go) i jeszcze wieczorem biorę Multilac ale coś czuję, że chyba mnie już coś tam na dole zaczyna piec. Czy coś ochronnie dopochwowo bierzesz też???
 
Ostatnia edycja:
palin moze kiedys uda nam sie spotkać to wtedy zrobie gołabki. Podobno robie przepyszne :)

Ja coś w sobie mam? Chyba dlatego tak odbierasz moje wypociny, bo jestem stara duoa i niejedno w zyciu przeszłam. Do tego mysle racjonalnie i biore zycie na miekko.
W żadnej dziedzinie życia nie nalezy przesadzac.
Mam pełno ksiazek o ciazy i zdrowiu dziecka... zerknełam do nich moze kilka razy i powiedziałam, ze juz wiecej nie siegne do nich, bo wtedy własnie rodza sie wątpliwości.
 
Xez, To mi dowaliłaś:-D:-D:-D aż się uśmiałam, to prawda w ciąży byłam parę latek temu :tak:

Mama Wikusi, Kurdę gołąbki to moje ulubione danie i jedno z nielicznych , których nie robię :sorry2: Kurde wariatko aż mi ślinka pociekła, hahaha

Chyba większość mamusiek zapracowana, bo dość cichutko. Ja umyłam dwa ostatnie okna, odkurzyłam , zrobiłam zupkę i usiadłam ;-) Kurcze kondycja już nie taka, muszę zaraz się zabrać się za obiad bo jak tu któraś z Was pisała sama zupa chłopu nie wystarczy ;-)

Dzisiaj jak nie mam gorączki, to taki lepszy humorek mam:tak:

Isis ja na osłonę biorę DUO-LACTIL i generalnie nic więcej, może wypiłam jeszcze ze 2 actimele. Ale te leki na osłonę staram się brać 2x dziennie i nie razem z antybiotykiem parę godzin po lub przed
 
Ostatnia edycja:
Korba nie miałam zamiaru dowalic ;)
Ale wiem jak to jest, sama rodziłam ponad 3 lata temu, wiec juz wiele rzeczy zapomniałam.
Nawet nie mam jak porównac ciaz, bo mało z nich pamietam, zwłaszcza poczatków nie bardzo.

Ide obiad skonczyc, bo zaraz pan maż przyjedzie zgłodniały,

Pani Basia poszła po Krzysia do przedszkola.
Mały mi cyrki odstawia od kilku dni... ach ci faceci :)
 
reklama
Isis wtrącę się do osłony - mi lekarka polecała provag (tylko trzeba powiedzieć w aptece ze chodzi o osłonę, bo jest jeszcze żel o takiej nazwie), właśnie taką osłonę zażywałam przy duomaxie, jedyny minus - jak się zacznie tą osłonę to trzeba te kapsułki zażywać 20 dni - tak jest zalecane. A sam probiotyk oprócz tego że chroni przy antybiotykoterapii, to łagodzi dolegliwości miejsc intymnych, zalecany jest też w ciąży, czy przy np częstym korzystaniu z basenu . Tutaj link : prOVag - innowacyjny probiotyk – PROVAG – zwalcza grzybice pochwy, zakażenia, infekcje, stany zapalne pochwy

PS - przypaliłam ziemniaki :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry