reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
witam wszystkie kobietki:)
dzis poszlam prywatnie do gin potwierdzic ciaze, bo stwierdzilam, ze 17.11 to troche pozno.
No i mialam zrobione usg na ktorym widzialam moja fasolke. Jaka to radosc...

strasznie mnie bola plecy, zazwyczaj spalam na brzuchu ale przez bolace piersi nie moge ostatnio tak spac i moj kregosłup nie ma kiedy sie wyprostowac;-)
 
ojej dziękuję za podpowiedź :) :-) a jeżeli już od stycznia 2013 będę na zwolnieniu to i tak będzie mi się należał urlop wypoczynkowy? później będę ciągnąć zwolnienia urlopy ile można i mam nadzieję, nie wrócić już do tej pracy,bo niby to tylko sklep, a stresu co nie miara ;/
/

tak według aktualnych przepisów należy się cały urlop, trzeba pamiętać też o wydłużonym urlopie macierzyńskim
jak się uda to obejmą nas już dłuższe urlopy macirzyńskiem, nie wiem jak się wtedy zmienią przepisy, odnośnie wypoczynkowych, ale ja mam zamiar iśc na roczny jak się uda

Kurde ale można przeciągnąć to wolne :) Fioletowa Ty masz łeb :-) Gdybym miała kasy tyle ile wypłaty teraz to bym się nie zastanawiała, szkoda , że mam taką do dupy umowę :-(

ja poprzednim razem też miałam kopertę i poszłam na bezczelniaka, spytałam szefa co z kopertą, a to był też 5 tc a ja już na L4, no i on chyba zezdziwienia że w ogóle zapytałam [bo np koleżanka wcześniej do niego nie poszła] to mi dał i całą ciążę i macierzyński płacił mi [i jeszcze kumpela przywoziła mi do domu, bo leżałam]
ale tym razem nie przejdzie [bo już w grudniu, w ramach "oszczędności" obciął mi ją]
teraz mam plan "siedzieć" w domu do oporu, potem wychowawczy [a na wychowawczym mogę pracować w domu nad swoimi projektami]
 
Divineee tak macierzynski tez masz placony normalnie, tak jak wyplate.

Wisienko wracaj jak najszybciej do domu! A Milusia z kim jest jak Ty w szpitalu?

Dmuchawiec, a ja wole ginekologa na nfz. Z prostej przyczyny-robi usg na kazdej wizycie. Na kazdej wizycie, bede mogla podejrzec moje dziecko i zobaczyc czy wszystko ok. A na nfz maja obowiazek robic tylko jedno usg w trymestrze, czyli 3 przez cala ciaze, ja uwazam ze to zdecydowanie za malo.
 
tak według aktualnych przepisów należy się cały urlop, trzeba pamiętać też o wydłużonym urlopie macierzyńskim
jak się uda to obejmą nas już dłuższe urlopy macirzyńskiem, nie wiem jak się wtedy zmienią przepisy, odnośnie wypoczynkowych, ale ja mam zamiar iśc na roczny jak się uda



ja poprzednim razem też miałam kopertę i poszłam na bezczelniaka, spytałam szefa co z kopertą, a to był też 5 tc a ja już na L4, no i on chyba zezdziwienia że w ogóle zapytałam [bo np koleżanka wcześniej do niego nie poszła] to mi dał i całą ciążę i macierzyński płacił mi [i jeszcze kumpela przywoziła mi do domu, bo leżałam]
ale tym razem nie przejdzie [bo już w grudniu, w ramach "oszczędności" obciął mi ją]
teraz mam plan "siedzieć" w domu do oporu, potem wychowawczy [a na wychowawczym mogę pracować w domu nad swoimi projektami]


Ja zapytałam się mojego czy nie można zrobić aneksu do umowy, powiedział, że dowie się u księgowej. Następnego dnia powiedział , że za krótko mam umowę i miał by kontrole i by go niezle sprawdzali, więc lipa..:-(
 
Ja pracuje w prywatnej firmie i nawet szkoda mi ich zostawić tak od początku ciąży, tym bardziej, że koleżanka była w ciąży i jeszcze z wielkim brzuchem pracowała :) A teraz jestem tam w sumie sama. No, ale trzeba coś pomyśleć :) Ja bym zwariowała tyle czasu w domu :p
Koleżanki mnie odwiedziły, w szoku, że w ciąży jestem :) Poplotkowałyśmy sobie, ja przy soczku one przy Cin & Cin i poszły ;) Lecę się kąpać i pciaa :) Dobranoc ;)
 
reklama
Hej babeczki. Widzę, że poruszono kwestię zwolnienia. Ja chciałam pracować jak najdłużej ale w mojej firmie źle się dzieje. Planują obniżyć płace od 1 grudnia więc do końca października nam aneksy wręczą. A ja się nie dam i chyba poproszę o zwolnienie mojego lekarza. Zobaczymy.
 
Do góry