reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Hmmm... Bo ja bardzo dobrze żyje z moimi dwoma szefami. To jest prywatna firma i można powiedzieć, że w biurze jestem sama, tzn jestem z nimi, ale ja się wszystkim zajmuje. Jeżeli bym odeszła na zwolnienie to nie wiem co oni by zrobili. Problem w tym, że oni palą w biurze, ja na pewno im uwagi nie zwrócę, bo co mnie to obchodzi tak naprawdę, to ich biuro. Ale nie chce, żeby zaszkodziło to mojemu dziecku w brzuszku :(
 
reklama
ja jeszcze swojemu szefowi nie powiedział i koleżankom z pracy i aż się tego boję jak on na to zareaguje ;/

dziewczyny powiedzcie mi co Wam poomaga na nudności?? męczą mnie od wczoraj wieczora i nie mogę już wytrzymać :no: oczywiście pomijając colę
 
to nic tylko pozazdrościć szefów ;) u mnie niestety tak różowo nie będzie, a zwłaszcza, że dostałam od października nową umowę i to na czas nie określony ;/
 
Hej kochane
Jestem w szpitalu z powodu wymiotów i odwodnienia. Czuję się fatalnie ale widziałam dziś serduszko i jestem przeszczęśliwa!
Wracaj szybko do domku i zdrowia zycze


Jeżeli poszłabym na zwolnienie to ZUS płaci 100%? Może zadaje proste pytania, ale nie wiem, bo nigdy w ciąży nie byłam :/
Płaci 100% ale na L4 musi być wpisane B (ciąża)
 
to nic tylko pozazdrościć szefów ;) u mnie niestety tak różowo nie będzie, a zwłaszcza, że dostałam od października nową umowę i to na czas nie określony ;/

ej to komforcik! mnie więcej teraz do stycznia 2015 nie mogą cię wywalić
a robi się to tak:
L4 - do czerwca 2013
macierzyński - jakoś do listopada 2013
urlop - zaległy za 2012 i cały za 2013 - mniej więcej do końca grudnia 2013
podanie o obniżenie etatu [jeśli nie chcesz iść na wychowawczy] - musisz mieć oo 1/2 do 7/8 etatu - podanie - infornacja że wracasz, składasz na rok, i przez rok nie mogą cię zwolnić [za wyjątkiem jakiejś winy z twojej strony], nie mogą ci odmówić powrotu na tych zasadach :-D
tadam, mogą się pienić, wściekać i ch..j wie co jeszze robić, ale zwolnienia ci wręczyć nie mogą, bo jak wręczą to telefon do pipu i witamy w sądzie pracy :-D
to działa! sprawdziłam na sobie! jakby co służę wzorem pisma do firmy w sprawie obniżenia etatu :-D
 
reklama
ojej dziękuję za podpowiedź :) :-) a jeżeli już od stycznia 2013 będę na zwolnieniu to i tak będzie mi się należał urlop wypoczynkowy? później będę ciągnąć zwolnienia urlopy ile można i mam nadzieję, nie wrócić już do tej pracy,bo niby to tylko sklep, a stresu co nie miara ;/

umieram już dziś, tak mnie męczą te mdłości, cały czas czuję, że zalega mi coś w gardle ;/ a nie wymiotuje, a to chyba było by lepsze i by mi ulżyło ;/
 
Do góry