reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
hej dziewczyny :-D
witam kolejne nowe przyszłe mamusie :-D
widzę że u was króluje kapusta kiszona śledziki i ogóreczki :-D ja w pierwszej ciąży też tak jadłam a teraz na śledzie patrzeć nie moge jeszcze nic kiszonego nie zjadłam też odrzuciło mnie od mięsa zapach gotowanego mięsa mnie odrzuca jak gotowałam mężowi flaki 3 tyg temu to mało się zwymiotowałam kiełabaski na ciepło też odpadają na śniadanie zamiast kanapki z wedliną jem z białym serem przez 2 dni jadłam pomidory ze śmietanką mnniam pycha i spagetti z sosem pomidorowym frytki z ketchupem tak pomidorowo no i jabłka dużo jabłek no i bardzie na słodko jak pierogi to z serem a co do coli to u nas w domu wogule jej nie pijemy ale wczoraj musiałam kupić bo po prostu musiałam się napić coli
dziewczyny czy wam tez tak wypadaja włosy ja brałam od kilku lat vitapil na włosy i nie miałam problemu z wypadaniem teraz vitapil poszedł w odstawkę w ciązy nie wolno go brac i masakra włosy mi lecą garściami bllee:szok:czy te witaminy dla kobiet w ciazy wzmocnia trochę też włosy
 
Teri - mi też strasznie włosy wypadają, co jest dziwne, bo w ciąży powinny być właśnie mocne. Nic nie biorę, mam ich jeszcze dużo :), więc na razie się nie martwię. Mam nadzieję, że niebawem minie. Myślę, że witaminy pomogą, ale nie jestem w stanie ich zażyć, zaraz lądują w kibelku, więc nawet już nie próbuję.
 
teri w pierwszej ciąży DOSŁOWNIE myślałam ze zostane łysa, tak mi włosy leciały, co rano miałam kota na poduszce. Tak było przez jakieś 1,5 miesiaca. Później przez całą ciążę miałam piękne, gęste, lśniące włosy. Po porodzie to samo włosy leciały garściami. Jak później chodziłam do fryzjera to po umyciu i wysuszeniu wyglądałam jakbym miala kask na głowie tak mi te odrastające włoski sterczały :-D Najadłam się troche strachu ze będę łysawa ale natura wie co robi i włosy odrastają extremalnie szybko, przynajmniej u mnie ;-)
Teraz włosy jak były tak są i nic nie wypada. Każda ciaża ma swój urok :-)
Witamin narazie nie biorę zadnych, w sumie tak też zalecił mi ginekolog na wizycie, Teraz tylko kwas a witaminki dopiero od 2 trymestru gdzieś. W pierwszej ciaży miałam identycznie.
 
ja aktualnie choruję na grypę razem z synkiem, zmuszona jestem do łykania paracetamolu bo bez niego umieram..... na gardlo pozwalam sobie syrop dla dzieci (Adasia) od czasu do czasu. I tak mnie mysli prześladują ze cos sie moze stac od tych tabletek :baffled: Aktualnie rowniez zadnych zachcianek, jedyne co czuje to bol calego ciala.
 
Ostatnia edycja:
No i przychodzi pora i zamykają mi się oczy. Mam chyba w końcu jakiś objaw ciążowy. Wczoraj o tej samej porze nawet nie zauważyłam jak zasnęłam. Obudziłam się leżąc głowa na biurku po jakichś 10minutach. Dobrze że wczoraj i dzisiaj nie ma mojej koleżanki z pokoju w pracy bo bym musiała się często gęsto tłumaczyć.

Babeczki mam pytanie - co myślicie o coli w ciąży?
Pijam czasami puszeczke coli. Pomaga jak mam mdlości i coś mi ''siedzi'' na przełyku.

Dziewczyny! Dowiedziałam się dzisiaj, że jestem w ciąży! Siedzę w pracy (nie wiem jakim cudem) i co chwilę płaczę przed monitorem :):) W ubiegłym tygodniu zrobiłam trzy testy ciążowe - każdy wyszedł z dwoma kreseczkami. Poleciałam od razu do lekarza, a pan doktor nic nie ujrzał. Powiedział, że mam się nie zniechęcać, bo testy rzadko kiedy kłamią. Kazał zrobić badanie krwi. Dzisiaj odebrałam wyniki i ... euforia. Bardzo, bardzo wczesna ciąża ! Tak strasznie się cieszę!
Gratuluje i witaj :)

moja beta z dzisiaj (piątek) to :
7644,98 mIU/ml
Ciąża 0,2 - 1 tydzień 5 - 50
Ciąża 1 - 2 tydzień 50 - 500
Ciąża 2 - 3 tydzień 100 - 5000
Ciąża 3 - 4 tydzień 500 - 10000
Ciąża 4 - 5 tydzień 1000 - 50000
Ciąża 5 - 6 tydzień 10000 - 100000
Ciąża 6 - 8 tydzień 15000 - 200000
Ciąża 8 -12 tydzień 10000 - 100000

w środę moja beta wynosiła 4367,81 myślicie że ten wzrost jest dobry?
Wynik bardzo dobry. Przyrost odpowiedni :) Jeszcze raz gratuluje


Teri u mnie z wlosami jest ok, biore witaminy i nie wiem czy to jest tego powodem. Ale po pierwszej ciąży myślałam że zostane łysa :/ Wlosny na szczęści odrosły.
Mala śpi. Jutro grill na działce. Pożegnanie lata :) Jak tu zrobić zeby sie nie nażreć :D A teściu i griluje i wędzi. MNIAM
 
kari mnie gin powiedział ze do 10tyg najlepiej zebym nie brała nawet tabletek przeciwbólowych tylko kurowala się domowymi sposobami. Byłaś u rodzinnego czy sama się leczysz...?
mamawikusi no to teraz narobiłaś!!!!!!!!!! Jak bym zjadła taką kiełbaskę z grilaaaaaaaa!!!
 
reklama
dzięki to mnie pocieszyłyście bo już widziałam siebie w fryzurce ''na chłopaka'' ale może nie będzie tak zle :baffled: ja też narazie sam kwas ale już myślę żeby kupić witaminki
 
Do góry