reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Minnie jasne że zdradzę kupujesz torebkę z konora ''gołąbki bez zawijania'' pól kg mięsa mielonego małą główkę kapusty gotujesz torebkę ryżu poszatkowana kapustę mieszasz z mięsem ryżem i wsypujesz ten knor lepisz kulki obsmażasz na patelni potem zalewasz wodą wymieszana z koncentratem pomidorowym doprawionym do smaku sola i pieprzem zalewasz gołąbki i dusisz ok pól godziny jak kupisz ten knor to na opakowaniu jest podany dokładny przepis :-)
 
reklama
Minnie - losowanie totka było wczoraj, kolejne jutro (kiedyś było w środy i soboty, potem przeniesiono na wtorki, czwartki i soboty). Jak miałaś kupon, to sprawdź - może już jesteś milionerką ;-)

Isis - chyba najlepiej jakbyś zadzwoniła do lekarza i zapytała...

Ale się objadłam, uch. Ledwo zipię... Trzeba poleżeć :baffled:
 
Dziewczyny oto i moje wyniki, coś mi tsh podskoczyło (ostatnio miałam 1,78) ale niby w ciązy niemiarodajne jest i może skakać, nie powinno przekroczyć 2,5 i powinnam zrobić Ft3 i Ft4 i jeszcze AntyTpo dobrze by było. Do endokrynologa muszę iść na wizytę. No i leukocyty podwyższone, kurde raz ok, raz podwyższone skaczą jak na bungee, no i neutrofile podwyszone (nie wiem co to jest) ...
A jak z moczem??? Robić posiew???

Zobacz załącznik 542346Zobacz załącznik 542347Zobacz załącznik 542348

z tego co mi endokrynolog mówiła powody do obaw w przypadku tsh są dopiero wtedy kiedy wynik będzie wynosił więcej niż 4,20 lecze się na tarczyce od 4 lat!
 
Teri do kogo się zapisałaś na usg?

Isis ja też w diagnostyce robię, znam te opisy. Mnie też raz kryształki szczawianu wyszły i bakterie liczne - powtórz mocz za 2 dni, przez ten czas pij dużo wody. Mnie wynik po 2-3 dniach wyszedł prawidłowy, tyle że bakterii miałam - też d.liczne. Miałam te bakterie w dwóch kolejnych badaniach w odstępstwie 3 tygodni i dostałam skierowanie na posiew, zanim posiew zrobiłam zdążyłam wybrać trochę Femisept Uro i piłam wodę litrami. WYnik wyszedł ujemny:-);-)
 
Teri - dzieki :) Poszukam czy u mnie dostane taki fix :tak: Moze w polskim sklepie. Jak nie to bedzie tworczosc wlasna, bo narobilas mi smaka :-)
Palindromea - w Niemczech dalej losowania sa w srody i soboty ;-) Musze czekac do wieczorka.
 
Czapelka to mnie uspokoiłaś :-) Ja mam taką kumpelę, która mi mówi, że tsh powyżej 2 to już masakra :szok: Do endokrynologa na wizytę i tak pójdę, zrobić usg i wogóle, no i te Ft3 i Ft4 też zrobię jeszcze.

Ale mnie zgaga męczy - masakraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :wściekła/y:
 
Witam się wieczornie, ml
Napisałam długiego posta i mi wcieło :-( przepraszam, że nie odpisuję każdej z was tak jak bym chciała, ale na tej klawiaturce nie daję rady.

Dmuchawiec zdrówka dla córki, korba trzymam kciuki za usg :-)
Sara ale dajesz czadu z remontem, malowanie to już finiszowo brzmi:-)

Anilek - mam nadzieję, że Ty szybko wyleczysz paciorkowca. Ja niestety nie mogę używać globulek, bo zaraz mam silne krwawienia. Dostałaś pewnie oprócz antybiotyku globulki?
Ja nie miałam żadnych objawów dla istnienia tych bakterii. Wyszły przypadkiem, gdy gin szukał przyczyn ciągłych krwawień i planował założyc pessar.
A co do magnezu to od dawna mam zalecane 3 x 2 tabl magneB6.
 
Dziewczyny przepraszam, że ja tylko ostatnio o sobie piszę, o was ciągle myślę...


Dzisiaj na koniec dyżuru przyszedl gin i powiedział, że może wyjdę jutro bądź w piątek, ale liczy na dobre wyniki z wymazu z szyjki. Powiedział, że byłby spokojniejszy wypisując mnie z założonym pessarem. Trzymajcie kciuki za dobre wyniki i założmnie krążka...
 
reklama
Isis, leukocyty w ciąży skaczą, to naturalne. neutrofile są jednymi z nich, więc jak jedne skaczą, to nic dziwnego, że i drugie są wysokie. Byc może przeszłaś jakąś infekcję ostatnio, stąd wzrost leukocytów, choć ja od początku ciąży mam 14 z hakiem. gin mówi, że to w ciąży powszechne.

co do tarczycy - w ciąży maks powinno być tsh 2, zwłaszcza w I trymestrze. Ja leczę niedoczynność, pierwszą ciążę straciłam przez tarczycę, ale w I trymestrze. Teraz endo mi mówiła, że tsh na tym etapie już nie jest takie ważne, bo dziecko ma swoją tarczycę, ale ważne jest któreś drugie f, tylko nie pamiętam które. No i ja jadę na euthryoxie od początku ciąży. Chodzę co miesiąc do endo, robię tsh, ft3, ft4 i atpo. Zwiększa mi dawkę leku jak wyniki szaleją, no i jak ja tyję. Idź dla spokoju do endo. tsh ma normę 4,2 ale nie dla kobiet w ciąży. pewnie na tym etapie to już nie jest groźne, ale skonsultować warto.

natis, trzymam mocno!
 
Do góry