reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Dziewczyny mam pytanko, czy wasze dzieci mają takie coś jak przepuklina pępkowa ? Bo moja to ma i jestem trochę przerażona. Narazie kleimy to plastrem, ale efektów za bardzo to nie ma :no:
 
reklama
Mloda to daj znac co Ci lekarz powiedzial. Moj Tomek mial cos takiego, tutejszy lekarz stwierdzil, ze to egzema (co dziwne bo nie ma zadnych zmian na zgieciach lokci czy kolan jak przy egzemie) i kazal nawilzac (przepisywal rozne kremy najlepiej sprawdzil sie oilatum) Po dluugim czasie zniknelo, pojawia sie od czasu do czasu ale bardziej w postaci malych kropek. Ale buzie smaruje dalej przy kazdym przewijaniu. Takze jakbys mogla to napisz mi co polski lekarz zdiagnozowal i co zalecil.
 
Dziewczyny mam pytanko, czy wasze dzieci mają takie coś jak przepuklina pępkowa ? Bo moja to ma i jestem trochę przerażona. Narazie kleimy to plastrem, ale efektów za bardzo to nie ma :no:

Któraś miała ten problem, ale nie pamiętam która. Duzo tu nas, nie sposób spamiętać.


Mloda to daj znac co Ci lekarz powiedzial. Moj Tomek mial cos takiego, tutejszy lekarz stwierdzil, ze to egzema (co dziwne bo nie ma zadnych zmian na zgieciach lokci czy kolan jak przy egzemie) i kazal nawilzac (przepisywal rozne kremy najlepiej sprawdzil sie oilatum) Po dluugim czasie zniknelo, pojawia sie od czasu do czasu ale bardziej w postaci malych kropek. Ale buzie smaruje dalej przy kazdym przewijaniu. Takze jakbys mogla to napisz mi co polski lekarz zdiagnozowal i co zalecil.

A ta egzema to coś strasznego? Bo brzmi koszmarnie. Oby jednak to nie było to. Dam znać jutro.

edek - już wujek google mi powiedział, ze to Atopowe zapalenie skóry. K.......wa czy my musimy wszystkiego doświadczyć? Obejrzałam zdjęcia i wygląda identycznie, tyle że Szymek ma tylko na policzku. Co robić aby się nie rozsiało???
 
Ostatnia edycja:
Jesteśmy po spacerku :) Dziecię jeszcze dosypia w wózku, a ja przygotowuję obiadek.

Rysica
wczoraj zrobiłam zupę wg Twojego przepisu (cebulka, pomidor, papryka, brokuł), tylko że nie miałam brokuła, więc dodałam pieczarki. Mój M. się tak zajadał, że zażyczył sobie powtórkę na dzisiaj ;) Tym razem z brokułami.

Ups, to chyba jej nie pocieszyłaś :-D:-p;-)

Iwon - cieszę się, że zupka smakowała :D


ano nie pocieszyła mnie ;P
 
mlodak jesli to azs to nie mozesz nic zrobic zeby sie nie rozsialo... ja mam azs lekkiego stopnia i pojawia sie czasami za uchem ale to nigdy nie wiadomo od czego sie pojawia, trzeba czekac i wtedy sie okaze jak mocne jest bo moze sie pojawiac na zgeciach lokci pod kolanami, a mozna miec na calym ciele prawie, ale czesto wysypki tak wygladaja a nie musza byc azs, przy azs tworza sie czasami otwarte rany jak sie nie nawilza porzadnie, poczekaj do konsultacji z lekarzem
 
Mloda egzema to chyba azs wlasnie... Przynajmniej tak na stronce wyczytalam. Szczerze mowiac nie wiem za bardzo jak zapobiegac. Ja odstawilam plyn do plukania no i nieustannie latam za mlodym z oilatum. Na noc jak mial takie zmiany widoczne to smarowalam cienko sudocremem, w dzien oilatum co 3-4 godziny. Jak sie zaleczylo to nawilzanie tylko co 3-4 godziny, a i tak od czasu do czasu sie jakies male plamki pojawiaja.

Rysica oj tam oj tam :p Niebiewskie tez piekne ;)
 
Hej Dziewczyny :-)

Myślałam, ze jak będę w Polsce będę miała więcej czasu na bb. Niby dziećmi cały czas się ktoś zajmuje ale ja nadrabiam spotkania z koleżankami:tak: i tak leci. Odpoczywam :tak:

Przepraszam, że znowu tylko o sobie. Pewnie macie dość. Nie odnoszę się do Was ale obiecuje się poprawić.

Pozdrowienia dla Wszystkich i buziaczki dla Maluszków ;-)
 
hatszept urlop zaległy musisz wykorzystać bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. I nawet pracodawca nie może ci za niego zapłacić jakbyś chciała z niego zrezygnować
 
Witajcie


Tak, to to mleczko ;-) kobitki podziwiam was za znajomosc mleczek dla dzieciaczków

U mnie druga nocka nieprzespana małej nadal dokucza katarek :-(

Mam pytanko : Czy przedłużałyście już macierzyński o te dodatkowe 4 tygodnie? Ma któraś z was wzór takiego podania?

Edek Młodak u mnie też pogoda do bani :-(
Atinka witamy na bb ;-)

Przedłuzałam, tj złozyłam podanie na razie:

[FONT=Arial, sans-serif]Na podstawie art. 182[SUP]1 [/SUP]K.p. wnoszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego na dziecko [/FONT]


[FONT=Arial, sans-serif]Martyna ....... urodzona 08.06.2012 r. w wymiarze 4 tygodni, w okresie od dnia 26.10.2012 r.[/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif] [/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]do dnia 23.11.2012 r., tj. bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego.[/FONT]


[FONT=Arial, sans-serif]Jednocześnie oświadczam, że z dodatkowego urlopu macierzyńskiego nie będzie korzystał drugi rodzic dziecka,[/FONT]


[FONT=Arial, sans-serif]tj. .......[/FONT]

A ja pomimo tego ze u nas w grudniu tez luzik zamierzam wykorzystać zaległy zeszłoroczny urlop - i prawie cały tegoroczny.

A i dziewczęta - przypominam wam ze macie jeszcze 2 dni tzw opieki nad dzieckiem. To jest na rok kalendarzowy wiec do końca grudnia trzeba wybrac gdyz inaczej przepada.



dziewczyny czy pesel sie odbiera od razu przy rejestracji dziecka czy trzeba czekac? bo mi maz wmawia ze dostal przy rejestracji i ja niby zgubilam


mlodak ja dokladnie jak klusia robie, nie musisz miec konta na payu, tam ci sie wygeneruja dane do przelewu i normalnie sie logujesz do swojego banku i wpisujesz te dane

nie zgubiłaś - idz opierniczyc meża :)

Ide obiad robić - wieczorem się odezwe.

Aaaa mi na razie tylko 3 sukienki przyszły - chyba bede wieczorem maile opierniczające do sprzedających pisać. Bo w kulki sobie lecą
 
reklama
a jak wyglada sprawa tych dwóch dni?trzeba też jakieś podanei pisać?i kto za te dni płaci pracodawca czy ZuS?

ja to nie nadążam was czytać:/

dostałam sie z małym na rehabilitację na nfz:))tak wiec narazie bedziemy chodzić 2 x w tyg. a potem lekarka zobaczy,może wystarczy raz w tyg. Rehabilitacja przynosi efekty,w czwartek na niej byliśmy a w piatek wieczorem mały sie przekrecił z plecków na brzuszek. Tylko na tym brzuszku to sie strasznie męczy. Rączki mu sie rozjeżdzają z pod klatki piersiowej:/

co do azs,córce też to wykryli,miała takie ala polakierowane policzki. Przestałam spożywać nabiał i jej przeszło. Tak wiec moim zdaneim to jest od alergii na białko.
 
Do góry