reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Dziewczyny mam pytanko, czy wasze dzieci mają takie coś jak przepuklina pępkowa ? Bo moja to ma i jestem trochę przerażona. Narazie kleimy to plastrem, ale efektów za bardzo to nie ma :no:

U nas była przepuklina pępkowa i nie robiliśmy nic, sama przeszła ale dziewczyny kleiły plastry i pomogło- trzeba cierpliwosci.

No moje drogie ja do pracy wracam 5 listopada:szok: Niania już jest od 22 października zacznie trochę przychodzić do nas by sie młody zapoznał i przyzwyczaił:tak: a ja na poważnie zastanawiam się, czy sobie kamery nie zakupić coby ją szpiegować:-D :-D
Co do allegro to okazało się, że jednak kupiłam mojemu Julkowi 3 pary spodni ogrodniczek welurowych bo jedną o której na śmierć zapomniałam wylicytowałam wczoraj za 1 zl :) Bardzo lubię takie wygrane:tak: ale nie wiem po co mu az 3 pary takich spodni... Cóż mama nie zna umiaru;-)
Teraz poszukuję jesiennego kombinezonu, a potem jeszcze coś wymyślę.
 
reklama
delwer - ja dzisiaj znów przegięłam z allegro...... niech ktoś mi odetnie dostęp do niego bo pójdę z torbami. A miałam kupić tylko płyn do kąpieli dla Szymka bo sie kończy. Mielismy oszczędzać na czas gdybym nie znalazła pracy, a tu gotówka z mojej wypłaty się rozchodzi w tempie ekspresowym.

No właśnie orientuje się któraś jak to wyglada z tymi 2 dniami opieki? Trzeba pisać jakieś podanie? Mogę je wykorzystać zaraz po macierzyńskim a dopiero potem urlop wypoczynkowy?
A może orientujecie się jak wygląda sprawa odbioru wolnych dni za święta wypadające w weekend? Bo dzisiaj w telewizji mówili, że znó można je odbierać, a w tym roku sporo świąt tak wypada. Czy jak będziemy już na urlopach wypoczynkowych to to się jakoś wlicza?
 
Młodak jeśli chodzi o 2 dni opieki nad dzieckiem, to składasz w kadrach normalne podanie tak jak o urlop. Pamiętaj tylko, że jeśli Ty weźmiesz 2 dni, to Twój mąż już nie.



Moje dziecko jest dzisiaj modelowe. Pięknie śpi, je co 3 godziny, ładnie się sam bawił, a potem długo ze mną, a teraz - uwaga - zasnął sam w łóżeczku :szok: Bez płaczu, bez cycka, bez histerii... jejku, sama sobie życzę więcej takich dni :sorry:
 
Młodak jeśli chodzi o 2 dni opieki nad dzieckiem, to składasz w kadrach normalne podanie tak jak o urlop. Pamiętaj tylko, że jeśli Ty weźmiesz 2 dni, to Twój mąż już nie.



Moje dziecko jest dzisiaj modelowe. Pięknie śpi, je co 3 godziny, ładnie się sam bawił, a potem długo ze mną, a teraz - uwaga - zasnął sam w łóżeczku :szok: Bez płaczu, bez cycka, bez histerii... jejku, sama sobie życzę więcej takich dni :sorry:

eeee z tymi dwoma dniami to kazdemu przuysluguje, moj maz je odbieral i ja tez mam do odebrania, to tzw urlop okolicznosciowy, tak samo jak na slub dostaje sie dla pary mlodej dwa dni dla rodzicow po jednym dniu po okazaniu aktu malzenstwa top tutaj trzeba akt urodzenia okazac, i jako urlop Ci wypisuja
 
Kasieńka, co innego urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka, a co innego 2 dni "opieki nad dzieckiem", bo te przysługują na każde DZIECKO, a nie każdemu z rodziców, i jest to bardzo skrupulatnie sprawdzane, jak ja chciałam wziąć, to musiałam później dostarczyć papierek od męża z pracy, że nie brał dnia wolnego z tytułu opieki nad dzieckiem, a jak mąż brał, to musiał brać dokument ode mnie z pracy, że nie brałam.
I 2 dni opieki nad dzieckiem przysługują co roku. Na każde dziecko.
 
kasieńka - nie o okolicznościowy urlop chodzi (mi pip odpisał ze nie nalezy się matce gdyż jest na macierzyńskim) a o 2 dni opiki nad dzieckiem. Tak Jak IWON mówi - nalezy się jednemu z rodziców tylko. I normalne podanie się składa - tak jak o urlop wypoczynkowy.

A o odebranie wolnego za swięta - nie ma pojecia i co gorsze nie mam kogo zapytać. Bo kadrowy na 6 tyg zwolnieniu lekarskim. Ale wydaje mi sie ze za swięta wypadające w trakcie macierzyńskiego się nam nie należy. Ale zdaje sie takich nie bylo.
 
dziewczyny czy pesel sie odbiera od razu przy rejestracji dziecka czy trzeba czekac? bo mi maz wmawia ze dostal przy rejestracji i ja niby zgubilam


mlodak ja dokladnie jak klusia robie, nie musisz miec konta na payu, tam ci sie wygeneruja dane do przelewu i normalnie sie logujesz do swojego banku i wpisujesz te dane

na pewno nie od razu. My czekaliśmy miesiąc.

Munka mi tez polecono zakraplac ropiejace oczko pokarmem jak jeszcze karmilam. Nic to nie dalo, chyba mialam jakis trefny pokarm ;-)

nie ma pewnie reguły:)

Dziewczyny mam pytanko, czy wasze dzieci mają takie coś jak przepuklina pępkowa ? Bo moja to ma i jestem trochę przerażona. Narazie kleimy to plastrem, ale efektów za bardzo to nie ma :no:

kładź malucha dużo na brzuszku, im będzie miała silniejsze mięśnie brzuszka tym przepuklina powinna sie zmniejszać.
 
reklama
kasieńka - nie o okolicznościowy urlop chodzi (mi pip odpisał ze nie nalezy się matce gdyż jest na macierzyńskim) a o 2 dni opiki nad dzieckiem. Tak Jak IWON mówi - nalezy się jednemu z rodziców tylko. I normalne podanie się składa - tak jak o urlop wypoczynkowy.

A o odebranie wolnego za swięta - nie ma pojecia i co gorsze nie mam kogo zapytać. Bo kadrowy na 6 tyg zwolnieniu lekarskim. Ale wydaje mi sie ze za swięta wypadające w trakcie macierzyńskiego się nam nie należy. Ale zdaje sie takich nie bylo.

Na macierzyńskim to na pewno się nic nie nalezy, ale jak już będziemy na zwykłych urlopach wypoczynkowych to wydaje mi się że chyba tak. No bo dni wypoczynkowego to się liczy od poniedziałku do piątku i nie wlicza się świąt. Logika mi mówi że powinnyśmy też mieć je do odbioru bo w końcu urlop wypoczynkowy to co innego niż macierzyński.
 
Do góry