reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Ja tylko na chwilkę...
Zaza-kochana nie poddawaj się. Mój Marcel miał wysypkę nawet po Nutramigenie. I co miałam robić, dziecko jeśc musi. Kupa była co 5 dni, zatwardzenie miał takie, że musiałam mu oczka zamykać, żeby mu krwinki nie pękały. To był koszmar. teraz jem tylko pieczony schab, chleb, owsiankę z jabłkami, banana,wodę. I tłumaczę sobie, że dla mnie to tylko kilka miesięcy wyrzeczeń, a moje dziecko może się męczyć przez całe życie. Tak więc- Dasz Radę!!!
 
reklama
Wrrrrrrrrrrrrrrrrr.................

Wrocilam od lekarza i co mi powiedziala........... nic............. ja jej podawalam moje pomysly i spostrzerzenia a ona na to "no tak wlasnie chcialam to zasugerowac" no zes kuzwa to ona jest lekarzem :shocked2::cool2: , najlepsze jest to ze weszla na google i sprawdzala co to moze byc :szok::szok::szok::szok: zeby jej zobrazowac co przechodze to jej pokazalam, wzielam mloda do cyca bo akurat pora karmienia i ta po chwili w ryk..... ja tez a ta ze jak ona tak niedojada od 2 tygodni to ja do szpiatala wysle :szok::szok::szok: ale najpier mam sprobowac dac jej mleko laktoza-free zeby sprawdzic czy to rzeczywiscie laktoza.


kasia.natka, polaa
- ja tak tylko napisalam 4h ale nie zawsze jest to dokladnie tyle. Po prostu jak sie obudzi to ja karmie, potem aktywnosc i spanie i znowu jak sie wybudzi to karmienie wiec to roznie wychodzi czasem wiecej czasem mniej, i wczesniej bylo wszystko ok tylko od jakis 2 tyg sie to zaczelo.

Jutro ma lekarka porozmawiac z moja pielegniarka i razem maja podjac decyzje.... zobaczymy.... a w sobote lece do PL....
 
Sunshine:-D:szok: no to sie dowiedzialas :eek: wyjdzie na to ze w Polsce sie predzej dowiesz.chociaz ja tez mam taki problem od jakiegos tygodnia...chwile ssie i sie prezy i puszcza:crazy: i butelke tez...musi byc na maksa lodny zeby zjec i to w kilku podejsciach. w nocy nie ma problemu bo nie kuma co sie dzieje.a z kolei po kapieli wogole butli nie chce...ryk na sam widok, i wtedy ssie piers ale musze najpierw chwile chodzic jak je:eek: tp sie uspokaja i wtedy siadam i je jeszcze kilka minut i zasypia wtedy...nie rozumiem tego .ale spi wtedy do 4 chociaz tak naprawde prawie nic nie zje bo to kilka minut tylko i z 1 piersi to ja z niej sciagam kolo 50 ml:sorry: ja slyszalam ze tak jak jest kryzys 3 tygodnia tak potem jest 3 miesiaca, u nas by tak wychodzilo...i to wlasnie kryzys z jedzeniem ale musze poszukac tego wieczorem jak maly zasnie. bo moze to wcale nie byc nic z Twoim mlekiem nie tak tylko znowu jakis skok . a inna sprawa ze dziecko kolo 3 miesiaca zaczyna rozrozniac dopiero smaki i tak jak wczesniej jadlysmy wszystko i dzieci pily mleko i nie bylo problemu tak teraz moze mu jakis smak przeszkadzac i nie bedzie chcial jesc(cebula, czosnek, przyprawy, wedliny wedzone itd) tylko u mnie to sie nie sprawdzi bo moj tez swiruje przy butelce i u siebie obstawiam na ten kryzys zywieniowy ale jak znajde to dam znac tu
 
Sunshine- mój Julek jak się ostatnio tak zaczął prężyć przy jedzeniu to odkryłam, że on po prostu nie jest głodny jeszcze i potrzebuje dłuższej przerwy między posiłkami.
Nie wiem co się dzieje, ale mój też odstawia takie akcje ostatnio. Poza tym nauczył się płakać:eek: i jak tylko znikam mu z pola widzenia to aż łzy mu lecą tak płacze i jeszcze zaczęła sie zabawa w łóżeczko lub wózek parzy. Nie da się położyć bo drze się w niebogłosy. Ktoś po prostu podmienił mi dziecko:happy:
Zosia juz tez płacze łzami i potem ma takie biedne czerwone oczka:-(
z innej bajki...Wasze dzieci tez sie tak strasznie slinia??ja chyba zaczne sliniak malemu zakladac bo musze go przebierac pare razy dziennie i wycierac buzie co chwile:/
Moja jak ja sobie posadzę na kolanach to slini się tak, że by się z 2 litry zebrało:-) Bez pieluchy tetrowej ani rusz.

Moja niunia też się zmieniła. Nie chciał od małego spać w dzień a o lozeczku mowy nie było. Ale jakos ostatnio od kilku dni spi ladnie w łóżeczku, i to pare razy dziennie.Ucina drzemke 40 min budzi sie, je, troche pogaworzy i znów spi;) zasypia co prawda na reku, wtedy niose go do lozeczka, zaslaniam rolety, wlączam rozstrojone radio i malec spi- dzisiaj nawet poltora godziny, poza tym kolezanka miala problem ze spaniem syna w dzien i pomogła pieluszka przytulona do twarzy- tak zeby dotykala noska(co by cieplo w nosek było), i jednoczesnie przytrzymywala smoka- no i tez wyprubuwalam- swietny pomysł, naprawde pomaga;) Polecam;)

Moj mały tez okropnie sie slini, wiec to chyba norma;)
A od kiedy maluchy przesypiaja całą noc? U nas na razie standardowo z 2-3 pobudki w nocy. Przesunelismy jej godzine zasypiania z 22 na 21 ale nie zawsze się udaje. Natomiast mamy ostatnio problem z zasypianiem w ciągu dnia. Dobrze jak sobie utnie taka 1,5-2 godzinna drzemke bo jak nie to robi się marudna. dzis na przykład spała 3 razy ale po 20 min. I chce by się z nia ciagle bawić i jej śpiewać. Przysięgam jeszcze kilka miesięcy i pójdę do X Factor:-D
Obczajcie ten filmik z tańczącymi bliźniaczkami!!! Rewelacja jak sie komunikują:-D hehe

[HIT SIECI] Rozbrajające bliźniaczki. Zobacz, co się stanie, gdy ich tata zacznie grać na gitarze
 
Witajcie :)



Verita- a napisz prosze jak robisz te kaszke? Ja trzeba zagotowac jak inne, czy taka rozpuszczalna jest? Zagotowac w mleku modyfikowanym? Bo mnie kroci, by zaaplikowac troche mojemu malemu jednak :tak:
Za tydzien idziemy na kontrole, wiec sie zapytam co i jak z tym wprowadzaniem zmian zywieniowych u wczesniakow :tak:

Ja to mleko modyfikowane i kaszkę wsypuję do ciepłej wody, zamieszam butelką i gotowe :-D Kupuję babydream (i kaszke i mleko) ładnie pachnie i małemu smakuje,ale woli cieplejsze:tak:
 
Sunshine:-D:szok: no to sie dowiedzialas :eek: wyjdzie na to ze w Polsce sie predzej dowiesz.chociaz ja tez mam taki problem od jakiegos tygodnia...chwile ssie i sie prezy i puszcza:crazy: i butelke tez...musi byc na maksa lodny zeby zjec i to w kilku podejsciach. w nocy nie ma problemu bo nie kuma co sie dzieje.a z kolei po kapieli wogole butli nie chce...ryk na sam widok, i wtedy ssie piers ale musze najpierw chwile chodzic jak je:eek: tp sie uspokaja i wtedy siadam i je jeszcze kilka minut i zasypia wtedy...nie rozumiem tego .ale spi wtedy do 4 chociaz tak naprawde prawie nic nie zje bo to kilka minut tylko i z 1 piersi to ja z niej sciagam kolo 50 ml:sorry: ja slyszalam ze tak jak jest kryzys 3 tygodnia tak potem jest 3 miesiaca, u nas by tak wychodzilo...i to wlasnie kryzys z jedzeniem ale musze poszukac tego wieczorem jak maly zasnie. bo moze to wcale nie byc nic z Twoim mlekiem nie tak tylko znowu jakis skok . a inna sprawa ze dziecko kolo 3 miesiaca zaczyna rozrozniac dopiero smaki i tak jak wczesniej jadlysmy wszystko i dzieci pily mleko i nie bylo problemu tak teraz moze mu jakis smak przeszkadzac i nie bedzie chcial jesc(cebula, czosnek, przyprawy, wedliny wedzone itd) tylko u mnie to sie nie sprawdzi bo moj tez swiruje przy butelce i u siebie obstawiam na ten kryzys zywieniowy ale jak znajde to dam znac tu
to myślałam,ze tylko ja tak robię...podchodzę do wentylatora, stoję i karmię, za chwilę mogę usiąść a ona nadal ciągnie, ale tez nie za duzo...Tak jest zazwyczaj na noc ostatnio
A dziś karmiłam tak: ona na poduszce wyżej, ja podpieram sobie glowe ręką, tak ze patrzymy sobie w oczy, a ona jest pod pachą...Nie wiem czemu ale od poczatku ona z prawej jakoś słabo ciągnie, więc wtedy daję spod pachy jej często

A Nadia ma od jakiegoś czasu taka wysypkę glównie na nogach, ale tez trochę na brzuchu, rękach. Tylko, że gołym okiem tego nie widać, tylko to jakby pod skórą, takie szorstkie. Co to może być??? Czy iść z tym do lekarza?
 
Ostatnia edycja:
Klusia a to jest takie jakby czerwone zgrubienie?takie suche plamy grubsze? moj maly ma takie cos jak zjem nabial albo teraz jak ma antybiotyk i dostaje lakcid(tam jest kwas mlekowy i tez go uczula to pediatra mowila ze tak bedzie)

moj juz spi, dzisiaj na stojaco nawet nie chcial wiec chwile popatrzyl w tv na Na wspolnej :/ zaciekawiony bardziej niz mama;) i jak sie uspokoil to moze z minute possal i dalej ryk wiec go odlozylam do lozka, dalam smoczka i spi:/tyle ze jadl przed 19 to glodny nie byl a jak mam czekac do 23 az zglodnieje tp bez sensu
 
dziewczyny ja mysle ze jakby wasze dzieciaczki byly wyglodzone to by nie spaly spokojnie nie? moze po prostu sobie reguluja pory karmienia, nam na szkole rodzenia mowili ze karmienie na zadanie to tylko przez pierwsze 2 miesiace bo wtedy te male zoladeczki potrzebuja czesto bo malo mieszcza. a pozniej juz wieksze porcje i sie rzadziej karmi i mozna wprowadzic karmienie co 2-3 godziny
moj mial kryzys z jedzeniem ze 2 tygodnie temu, wtedy tez ogolnie byl strasznie marudny i placzliwy, ale ja mysle ze to byl skok, bo minelo i teraz ladnie je i nie placze tyle

a co do wysypki to moj tez ma troche taka szorstka skore na policzkach, taka sucha jakby... zaczelam mu teraz smarowac oilatum, ale moze to rzeczywiscie alergia na mleko?
 
reklama
Do góry