reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Ja też biorę femibion1, dla kobiet przygotowujących się do zaciążenia oraz w 1trymestrze ciąży. No i nie narzekam, czuję się po nich OK.

Ale niestety dzisiaj mam strasznego doła i pojęcia nie mam dlaczego. Wszelkie objawy ciąży zniknęły, już sama nie jestem pewna czy jestem tą czerwcówka czy nie. Chociaż widziałam maleństwo na USG, a to chyba nie znika jak grypa? Nie wiem sama co mi jest :(

No i właśnie też zaczęłam się martwić moim wiekiem. Co jeśli w środku jest maleństwo ale chore, z zespołem Downa albo czymś innym? Czy będę umiała je kochać? Chce mi się wyć :sad:
 
Ostatnia edycja:
reklama
MatMax Ja tez mam wrażenie jakby objawy zanikaly ale pewnie to nasza wybujala wyobraźnia bo każdy sygnał bądź jego brak rozkladamy na czynniki pierwsze . Moja ginekolog , z reszta koleżanka powiedziała ze mam nie zwracać na takie rzeczy uwagi bo jednego dnia objawy są a drugiego nie albo słabsze.I to ponoć normalne.I ze mam się nie przejmować .Wiem ze to trudne bo sama mam z tym problem :-)
 
alijenka, to nie chodzi o to kto zaczął o tym pisać. I wcale nie chodzi o to że się naczytałam. Chyba mam dziś poprostu gorszy dzień i tyle. Naprawdę nie wiem co się ze mną dzieje. Sorki, znikam już stąd, żeby nie zatruwać wam forum. Wróce jak mi się polepszy :(
 
Josevina ja też mam sporą wadę wzroku (-6, -5.5) i na co dzień noszę soczewki. Lekarka nic nie wspominała mi o tym, że wada może mi się pogorszyć ani że powinnam mieć cc. Wydaje mi się, że cc jest wskazane jeżeli jest nadciśnienie w gałkach ocznych ale mogę się mylić. Dopisze sobie do kartki na której zapisuje o co mam zapytać na następnej wizycie. Może śmieszne takie notatki ale przynajmniej nie mam problemu pół godziny po wizycie że o czymś zapomniałam ;-)

Kamila jak to czego może szukać ginekolog na forum, tego co my - wsparcia ;-)

Albo nowym tematów do badań, np. Ciąża a zachwiania psychiczne kobiet

Yousta, Kasiula_1980 witajcie kobitki

Alijenka mi właśnie w poniedziałek moja lekarka mówiła na temat badań prenatalnych. Można je zrobić między 11 a 14 tygodniem i zazwyczaj są one płatne chyba że przyszła mama jest powyżej 35 roku życia lub w sytuacji gdy przyszła mamuśka znajduje się w grupie ryzyka obciążeń genetycznych. Siostra mojej mamy ma synka z zespołem downa ale ja do grupy ryzyka się nie kwalifikuję, chyba żebym miała rodzeństwo lub własne dzieci z wadami genetycznymi. Na temat inwazyjności tych badań się nie wypowiem bo się nie orientuje, my tych badań nie chcemy robić więc się nie interesowałam ale mam nadzieję że trochę pomogłam.


Dla nas ślub był czymś wyjątkowym i mój mąż stwierdził że po ślubie to jest jeszcze lepiej niż przed a ja jako przykładna żona zgadzam się z tym po całości:-D

MatMaks Goldenlucy dobrze mówi wszystko będzie dobrze, ja też rano przyszłam tu z totalnym dołem ale dziewczyny na forum mnie z niego wyciągnęły więc dobrze trafiłaś

Ale się rozpisałam :szok: ale to wasza wina;-), poszłam obiad zrobić a tu tyle wpisów
 
Oj było co czytać... ja też się nie decyduję na badania prenatalne. Rozmawiałam ze znajomą położną i usłyszałam, że niedawno urodziłam zdrowe dziecko, więc nie ma jakichś przesłanek, że z następnym może być coś nie tak. Nigdy nie ma gwarancji 100%, że nie trafi się dziecko np. z zespołem Downa, ala trafić sie może tak samo 40-latce jak i 20-latce, a nawet z doświadczenia swojego wie, że więcej się zdarza młodszym (prawdopodobnie wynika to stąd, że jak się przygotowuje do ciąży i np. kwas foliowy, to się zmniejsza ryzyko, niż w przypadku wpadki i to dość późno wykrytej).
Moja koleżanka urodziła bliźniaki - jedno dziecko zdrowe w 100%, drugie z Zespołem Downa - więc jaką sie ma gwarancję????? żadną! ale nie można się nastawiać, że mi sie tez trafi - to w większości krzywa wypadkowa połączenia genów - ale trzeba myśleć pozytywnie!!!!!!!!!!!!!!!


Właśnie nastraszyłam mojego męża - mówię, coś mi brzuszek jakoś szybko wychodzi.... może to będzie dwójeczka??? i bidulek z lekka pobladł... hihihi.
 
reklama
Do góry